Ultimate Terrain X - mało realistycznie.

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Ultimate Terrain X - mało realistycznie.

Post autor: E-Jet »

Witam

Używam dodatku Ultimate Terrain X. (FSX). Widoczne są zmiany wprowadzone przez ten program na przykład w miastach, gdzie drogi mają swój prawdziwy kierunek, domy wyglądają inaczej, oraz na polach, gdzie grafika oraz kolor rzeczywiście są bardziej realistyczne. Problem polega jednak na tym, że to wszystko ani trochę nie równa się z tym co widzę na screenshotach od Flight1. Tam wszystko jest inne, dużo ostrzejsze, wydaje się dużo lepsze.

Ustawienia zostawiłem w spokoju, gdyż wszystkie są na najwyższym poziomie. Rozwiązaniem problemu mogłoby być podkręcenie opcji "Vegetative Landclass Layer', jednak ona jest "relative to other features", czyli mówiąc krótko, nie ma bata, nie da się jej samemu zwiększyć. Nie wiem na czym to polega - z początku pomyślałem o wyłączeniu innych opcji, co byłoby logiczne tłumacząc dosłownie termin "relative to other" lecz to nic nie pomogło, pasek performance'u stoi cały czas.

Dla tych, co twierdzą że to może być wina sprzętu: nie, ponieważ na moich obecnych średnio-realistycznych ustawieniach komputer nie wiesza się ani nie widać powolnego klatkowania, co wyklucza jego winę.

Proszę o pomoc.

PS: nie ma też Jeziora Łoniewskiego w okolicy mojego miasta, które występuje w defaultowej scenerii FS'a...
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Pamiętaj, że UTX został przygotowany w różnej jakości w zależności od regionu. Jeśli latasz nad Polską to zauważysz wiele błędów - szczególnie jeśli chodzi o wodę. Latając nad Niemcami będziesz miał lepsze wrażenia.

Wpływają na to dwa czynniki - lepsza dostępność elektronicznych danych na temat terenu na zachodzie i... no cóż - rynek.
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Heh, co prawda, to prawda. A mimo wszystko, nie mówiąc już o scenerii nad Polską, w jaki sposób mogę zwiększyć pasek performance? Wyłączenie innych opcji nic nie daje. Muszę grzebać w ustawieniach zaawansowanych?
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Masz doinstalowane patche?
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Tak, po patchach moja wersja to 1.4.0.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Rozwiązaniem problemu mogłoby być podkręcenie opcji "Vegetative Landclass Layer', jednak ona jest "relative to other features", czyli mówiąc krótko, nie ma bata, nie da się jej samemu zwiększyć.
Nie da się nic "podkręcić", albo używasz landclassu wegetacji UTX, albo nie. "Relative to other features" dotyczy wydajności (pokazanej jako niebieski pasek) i pokazuje, jak bardzo dana opcja obciąża system w porównaniu do innych ficzerów UTX.
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

No to rozumiem. Dzięki.
SkyLine003
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: czw 18 lis, 2021 12:19
Skąd jesteś: EPWA

Re: Ultimate Terrain X - mało realistycznie.

Post autor: SkyLine003 »

U mnie UT wyglada clakiem spoko tylko nie widze mostow np w Warszawie? Jak rozwiazac ten problem? Mam zainstalowane tez Warsaw City 2013 Demo. Moze tu jest problem?
ODPOWIEDZ