REX PLUS

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

krecik1
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: pn 30 mar, 2009 22:11
Skąd jesteś: Wielka Brytania

REX PLUS

Post autor: krecik1 »

Witam wszystkich.
Od pewnego czasu mam problem związany z działaniem REX+.Mianowicie przy ładowaniu pogody do FSX dostaje pewien komunikat.Dołącze zdjęcie do postu,więc będzie wiadomo o co mi chodzi.Wszystko robiłem jak jest zalecane w instrukcji ale nie REX+ nie działa poprawnie.Szukałem na różnych innych forach pomocy ale nie udał się mi znalęść żadnych rozwiązań dla tego zamieszczam ten post i mam nadzieję,żę ktoś będzie miał jakieś rozwiązanie.Pozdrawiam. :(

P.S Dane kompa umieszczam w załączniku.
Załączniki
rex+ problem.zip
(90.64 KiB) Pobrany 362 razy
PC Info.zip
(101.87 KiB) Pobrany 365 razy
Awatar użytkownika
West
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 89
Rejestracja: śr 30 gru, 2009 22:00
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański

Post autor: West »

A skąd ściągnięty REX?
i5-4670K + Thermalright HR-02 Macho, Asrock Fata1ty Performance, MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB, Kingston HyperX Black 4GB, Western Digital Blue 1 TB, XFX Pro 550W, Zalman Z3
krecik1
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: pn 30 mar, 2009 22:11
Skąd jesteś: Wielka Brytania

Post autor: krecik1 »

Program kupiłem na tej stronie:http://www.flightsimstore.com/product_i ... cts_id=809
Wczoraj otrzymałem także płytę z REX+ od REX GAME STUDIOS ale po instalacji jest ten sam problem i już nie wiem o co tu chodzi i gdzie mogę zrobić.Myślę,że problem jest w moim komputerze ale nie wie jak go znaleść.Dodam tylko,że poprzednia wersja programu działała poprawnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Za dużo mieszasz ;) wersja download, wersja z płyty, jakaś nieokreślona poprzednia wersja - pytanie czy wszystko zostało odinstalowane poprawnie - przy tym co opisałem założył bym, że problem polega na tym, że FSX "pamięta" o jakiejś starej wersji REXa, a w komputerze jest nowsza - i na tej linii powstaje konflikt.

Piszesz z Wielkiej Brytanii więc jak mniemam - nie będziesz miał problemów z napisaniem na forum REXa - z doświadczenia wiem, że działają rewelacyjnie szybko i co tu dużo mówić - mają większe od nas doświadczenie w rozwiązywaniu problemów ze swoim produktem.

Kolekcjonuję rozwiązania problemów więc byłbym wdzięczny za linka do tematu, w którym opiszą rozwiązanie. Z góry dziękuję.
krecik1
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: pn 30 mar, 2009 22:11
Skąd jesteś: Wielka Brytania

Post autor: krecik1 »

Dziękuje za Twoją odpowiedź Wojtku_84.Jeśli chodzi o odinstalowywanie to używam do tego programu o nazwie Revo Unistaller Pro i jestem zadowolony z jego działania gdyż usuwa on również wszelkie ślady z komputera oraz z rejestru a mówiąc szczerze to nie mam za dużo wiedzy na temat usuwania pilków z rejestru.Czy wiesz może jak sprawdzić którą wersja REX-a jest zapamiętana przez FSX.Jeżeli tak to czy możesz podać mi sposób jak to sprawdzić proszę.A co do forum od REX-a to jestem z nimi w stałym kontakcie ale nie dostałem jeszcze konkretnego rozwiązania.Próbowałem tych sposobów ale nic nie pomogło dlatego napisałem też na tym Forum.Może znajdzie się jakaś mądra głowa i wskaże rozwiązanie.Poniżej podaje kilka liknków do tego problemu.Pozdrawiam

-http://www.realenvironmentxtreme.com/fo ... injecting/

-http://www.realenvironmentxtreme.com/fo ... be-loaded/

-http://www.realenvironmentxtreme.com/fo ... er-issues/
CamilosSmith
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: śr 19 lut, 2014 15:14
Skąd jesteś: EPBP

Post autor: CamilosSmith »

Odświeżam temat a właściwie problem. Jakie rozwiązanie?!
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Witam,
Zakupiłem program REX Essential+Overdrive HD w Simmarkecie. Program zainstalowałem na dysku C natomiast FSX jest zainstalowany na dysku D. Zgodnie z manualem wszystko skonfigurowałem (przynajmniej tak mi się wydaje) Uruchamiam program następnie wchodzę w zakładkę weather tworzę tam flightplan a następnie klikam na flight now i w tym momencie uruchamia się FSX. Po zalogowaniu na standzie znikają deflautowe chmurki natomiast nie chcą się pojawić się te z REX-a mimo, że one również zostały zgodnie z manualem zainstalowane. Niebo nad PL mam czyste (nawet dzisiaj)Sam silnik pogodowy działa bez zarzutu.
Jakieś pomysły? ;)
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Po zalogowaniu na standzie znikają deflautowe chmurki
Wszystkie chmurki w FSX masz albo domyślne albo REXowe. Nie możesz mieć jednych, które znikną i pojawią się inne. Więc jeśli coś znika to znaczy, że nastąpiło wczytanie pogody i wgrało Ci się bezchmurne niebo.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Zgadza się. Tylko dlaczego? Nad Poznaniem /w realu/dzisiaj niebo jest pochmurne od rana. Rexowy METAR wskazuje poprawnie a w FSX piękne słońce i ani jednej chmurki
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

To może Ci się nie załadowała pogoda?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

No właśnie tego nie wiem. Choć wydaje mi się, że pogoda jest załadowana. Wnioskuję to po QNH, które jest zgodne z metarem. Wojtku, a jak to ewentualnie sprawdzić?
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Wygeneruj rexem inną pogodę i sprawdź czy się zmieni.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Wygenerowałem. Znalazłem lotnisko z deszczem. Deszcz w FSX pada a chmur brak :( Sprawdziłem daromwym programem pogodowym FSXWX i pogoda jest bez zarzutu. Wnioskuję, że problem jest po stronie REX-a
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Tak wygląda. Czy poprawnie załadowałeś chmury do FSXa? Ile to trwało?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Ładowanie trwa ok. 3-4 min. Ale mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. Po wyborze swojego "tematu" w zakładce texture REX nowe textury instaluje do swojego katalogu na dysku "C" czyli tam gdzie jest zainstalowany.
I teraz moje pytanie? czy REX nie powinien zainstalować ich do FSX-a?
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Chyba powinien zainstalować je do FSXa. Ale nie sprawdzę, bo nie mam już zainstalowanego Essentials tylko TD. Możesz zrobić screeny z konfiguracji?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Zainstalowałem REX-a ponownie. Tym razem jego lokalizacja to C:\REX Essential Plus Overdrive. FSX jest zainstalowany na D:\Microsft Flight Simulator. C i D to dwa osobne dyski SSD. Ponowna instalacja problemu nie rozwiązała :(
Poniżej screeny z ustawieniami.
Załączniki
Configurator_Manager.jpg
Configurator_Manager.jpg (120.15 KiB) Przejrzano 17957 razy
Ostatnio zmieniony pn 05 cze, 2017 18:15 przez Adam73, łącznie zmieniany 1 raz.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

1. I rozumiem, że z tego przeszedłeś do Textures, wybrałeś jakieś chmury, ładowało się 4 minuty, a potem dajesz "Fly", ładuje się symulator i lecisz? Czy tak?

2. Jakie masz (czy w ogóle) chmury jeśli odpalisz FSX bezpośrednio i ustawisz jakiś FSXowy scenariusz pogodowy?

PS
Wiem, że to mniej pomocne dla ogółu, ale jak będziesz miał czas i będziesz przy komputerze to może napisz po prostu wiadomość na Facebooku (CalypteAviation albo C-Aviation) i tak bardziej na bieżąco to omówimy?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

1. Tak. przeszedłem do opcji TEXTURE, stworzyłem własny pakiet i go zainstalowałem
2. Uruchomię zaraz FSX i sprawdzę
3. Wchodzę na FB :)
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
ODPOWIEDZ