[Poradnik] Realizm graficzny i optymalizacja FSX by Georgio

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Ardisek
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012 13:24
Skąd jesteś: Łódź

Post autor: Ardisek »

Zgredd a czy SweetFX obciąża mocno? Pozbyłem się również ENB, ale teraz FSX taki bezpłciowy. Mógłbyś podać do niego link?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Szukaj przed pytaniem.
viewtopic.php?t=10332
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Ardisek pisze:Zgredd a czy SweetFX obciąża mocno? Pozbyłem się również ENB, ale teraz FSX taki bezpłciowy. Mógłbyś podać do niego link?
Myślę że zależy od ustawień. Ja dodałem sobie tylko HDR i BLOOM - to mi wystarczy aby osiągnąć moje założenia. Nie odnotowałem utraty absolutnie żadnego, choćby 1FPS.
i7, GTX560Ti
Ale przede wszystkim STABILNOŚĆ, STABILNOŚĆ, STABILNOŚĆ!
Georgio
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 12:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Georgio »

Kod: Zaznacz cały

changelog
3.0 - > 3.2 poprawiono błędy merytoryczne, dodano wersje w języku angielskim, fsx.cfg bez istotnych zmian,
3.21 przystosowano plik do AVSIM, wyłapano kolejne błędy w fsx.cfg
Poradnik v3.21 w formacie pdf do pobrania tutaj
lub w wersji angielskiej z AVSIM
Do archiwum dołączono pliki
fsx.cfg (dwie wersje)
UIAutomationCore.dll
stars.dat
paczkę efektów
Obrazek
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Tak sobie eksperymentuje z tymi ustawieniami i mam pytanie, na A320 od Aerosoftu nie mam cieni w kokpicie, na samolotach defaultowych są, co jest tego przyczyną? Po włączeniu lightbloma natomiast, samolotu białe są za bardzo świecące, w tzn słońce się w nich bardzo odbija że wyglądają ja żarówki, a oświetlenie pasów jest rozmazane, proszę o pomoc kolegów. Mój sprzęt to Athlon 3.0, 9600 GT po OC i 4GB ram
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Obecność cieni w kokpicie zleży od tego, czy twórca samolotu je tam umieścił. To oraz jak intensywność bloomu w trybie DX10 można zmienić za pomocą narzędzia SteveFX (obie te rzeczy można zmienić także bez rzeczonego narzędzia). Drugą możliwością jest edycja tekstur specular konkretnego samolotu.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Tzn., że takie firmy jak Aerosoft i PMDG nie dopracowały takiego "drobiazgu"?
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie, to zamierzona decyzja.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Eksperymentów ciąg dalszy, ale plik fsx.cfg jak na mój sprzęt za bardzo ztuningowany, co zalecacie poprawić w tym pliku, chodzi mi o najważniejsze rzeczy, ja nigdy z tym plikiem nic nie robiłem, a po wgraniu tego z poradnika czasem na ekranie różne dziwne rzeczy widzę. Fajne jest to, że po wgraniu pliku z poradnika szybciej FSX się uruchamia, który wpis za to odpowiada? I co jeszcze warto nadpisać?
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Fajne jest to, że po wgraniu pliku z poradnika szybciej FSX się uruchamia
To prawdopodobnie zasługa disable preload ustawionego na 1.
slimak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: sob 26 maja, 2007 19:19
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: slimak »

Witam
Pomóżcie...

Płyta: Gigabyte GA-990XA-UD3
procesor: AMD FX8350 4,0GHz podkręcony do 4,2
pamieć: Kingson 8GB 1600MHz CL9
zasilacz: 650W OCZ
Dysk: WD 500GB
Karta: GIGABYTE Radeon HD7770
2x Benq hd2222hdl
zestaw Saitek Yoke + throttle

System Win 7 64bit
FSX SP2
ORBX global
PMDG777-200 LR/F
REX Direct
Opus FSX
Aerosoft EDDP
Gamebooster
RADEON PRO

Zastosował zalecenia do optymalizacji fsx z wątku:
viewtopic.php?t=12680&highlight=optymalizacja+fsx

jedyne co zmieliłem to filtering z biliner na anisotropic, w ustawieniach RADEON pro zablokowałem klatki na 30 fps oraz ustawiłem częstotliwość odświeżania ekranu na 60, nie dość że wygląd FS ubogi okropnie, to klatki na poziomie 15 fps na pasie... Na przelotowej wzrasta co prawda do 20, ale to max... Gdy wrócę z pracy podeślę jeszcze swój fsx.cfg.
Proszę o jakieś wskazówki, szczególnie odnośnie ustawienia antialisingu spod karty, bo gdy zastąpię ustawienia oraz ustawie np. na 4xEQ to czy w FSX mam wyłączyć antialiasing? Jeśli tak to wtedy fsx wygląda jakby faktycznie anti był wyłączony całkowicie... Dodam że latam na DX10 ponieważ używam SweetFX.
Ostatnio zmieniony pn 24 lis, 2014 17:52 przez slimak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ