Optymalizacja FSX

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Wątek niżej znajdziesz odpowiedź.
Awatar użytkownika
zitee744
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 18 maja, 2010 20:34
Skąd jesteś: B-stok

Post autor: zitee744 »

Po dłuższej zabawie w ustawieniach w końcu dobrałem sobie w miarę względny wygląd i płynność gry. Nie mam najmocniejszego sprzętu, więc najlepszym rozwiązaniem dla mnie okazało się stworzenie kilku plików z ustawieniami na poszczególne regiony świata. Wiadomo, że w miejscach gdzie sceneria jest bardziej złożona (przykładowo Nowy Jork, Los Angeles, Amsterdam czy Paryż) przesuwanie suwaków mocniej w prawo nie jest wskazane, więc gdy chcę pofruwać w wyżej wymienionych regionach wówczas ładuje niższe ustawienia, jeżeli zaś zdecyduje się na lot w mniej klatko żernych miejscach (np. Polska, Słowacja) wykorzystuje te mocniejsze. Oczywiście ciężko jest dokładnie określić które miejsce jest bardziej wymagające od drugiego, dlatego warto sporządzić z 5-7 plików z ustawieniami na poszczególne sekcje. Druga sprawa w moim przypadku bardzo pomogło zainstalowanie Sp1.

Mój sprzęt: Asus k72j, Intel Core I3 2.27 Ghz, Ati Mobility Radeon HD 5470 1 GB

Jeżeli ktoś ma podobne bądź identyczne podzespoły i nie ma ochoty bawić się ustawieniami FSXa mogę podzielić się swoimi plikami po przez email, może akurat komuś przypasują tak jak dla mnie:). Pozdrawiam
Hawk
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 17:19
Skąd jesteś: Mielec (EPML)

Zanikający autogen

Post autor: Hawk »

Witam.

Czy ktoś wie jaki oryginalny wpis w cfg. bądź dodany tweak odpowiada za promieniowe zanikanie/ładowanie autogenu? Otóż po gotowej wygenerowanej modyfikacji fsx.cfg zauważam, że autogen wraz z przemieszczeniem się samolotu na moich oczach bardzo zauważalnie stopniowo zanika z tyłu, a ładuje się z przodu - w promieniu ~1,5 km. Chodzi tu przede wszystkim o drzewa i małe zabudowania ("domy jednorodzinne"). Przeanalizowałem parę wpisów, które podejrzewałem, ale te działały poprawnie.
mpawlus97
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 lut, 2013 11:19
Skąd jesteś: Żywiec

[FSX] Gdzie leży problem?

Post autor: mpawlus97 »

Witam, jestem posiadaczem laptopa ASUS R500V.
i7 3610 qm 2.30 GHz
8 GB RAM DDR3
Nvidia GeForce 635m ( podkrecona: GPU clock: 555mhz, memory 1010 MHz, shader 1110 MHz), wszystkie najnowsze stery są, temperatura max w stresie 68 stopni.

Dodatki:
FSX + SP2
PMDG 737
Mega Airport X Frankfurt
Airbus X

Problem pojawia się w płynności lotu: mianowicie FPS w VC w PMDG 737 podczas lotu mają 18-20fps, podczas lądowania 10-15fps co mnie strasznie irytuje, na skrzydłach wynoszą np. 30fps. Suwaki w settings po prostu nie reagują, czy na medium czy ultra zawsze w VC nie więcej jak 20 fps. Może jakiś podzespół za słaby, nie wiem, dlatego piszę z prośbą o pomoc. W załączniku daję plik fsx.cfg, może ktoś coś z niego wyduma, bo ja już nie mam siły.
Ciekawa jest płynność np tego: http://www.youtube.com/watch?v=3-Cnzmw5QG8
mimo że mój lapek nieznacznie lepszy jest.
Z góry dziękuję za odpowiedź, i przepraszam jeśli zły dział :[

Pisz poprawnie, nie twórz zbędnych tematów o enigmatycznych tytułach.
Załączniki
fsx.CFG.txt
(15.43 KiB) Pobrany 357 razy
Ostatnio zmieniony sob 16 lut, 2013 14:23 przez mpawlus97, łącznie zmieniany 2 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nic nie czytałeś: viewtopic.php?p=120570
Awatar użytkownika
Biały
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 13:40
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Biały »

Trochę odgrzeję...
Dodałem wpis w fsx.cfg [Bufferpools] poolsize=0. Jednak pokazują mi się raz na jakiś czas białe słupy (artefakty). To wprawdzie tylko na setne sekundy, ale jednak. FPS wzrost jakiś jest, ale czy to bezpieczne zagranie z tym [Bufferpools] choćby dla mojego Asusa GTX560TI?
Obrazek
GA-Z170X-Gaming7-EU*I7-6700K*Corsair DDR4 3000MHz 2x8GB*Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming PP 8GB*SSD 240GB*3xHDD 2TB,1TB,500GB*EVGA GS650W Gold*E2607*LaCie526
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Zablokuj FPS na niższym poziomie niż obecnie. Jeśli zauważysz błyski na powierzchni wody - musisz podnieść ustawienia wody do High.
Awatar użytkownika
Biały
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: wt 28 lis, 2006 13:40
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Biały »

Zszedłem do zablokowanych 20 FPS, woda na High.
Niestety dalej sporadycznie mam te mignięcia białych słupów.
Chyba zrezygnuję z [Bufferpools] poolsize=0

Powiększenia wydajności będę chyba szukał podkręcaniu procka. :/
Obrazek
GA-Z170X-Gaming7-EU*I7-6700K*Corsair DDR4 3000MHz 2x8GB*Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming PP 8GB*SSD 240GB*3xHDD 2TB,1TB,500GB*EVGA GS650W Gold*E2607*LaCie526
Darrro
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pn 29 gru, 2014 09:57
Skąd jesteś: Katowice

[FSX] konfiguracja Fsx

Post autor: Darrro »

cześć. Chciałbym otrzymać wskazówki co do konfiguracji Catalyst Center oraz Programu z xtreme Fsx PC. Mój sprzęt : i5 4690k@4.4ghz; asus z97 ar; 2x4gb kingston hyperx 2400mhz; seagate 500gb SATA 7200rpm; Vertex3d radeon hd4850 1gb ddr5@635mhz/960mhz. Wszystko hula na win7 64bit ultimate i tv sharp 100hz 32'' przez hdmi. Do edycji fsxcfg korzystam z programu xtreme Fsx PC, Catalyst center w wersji 13.9. I teraz kilka pytań:
1. Czy używać fps limittera ?
2. Mam włączony vsync z poziomu xtreme Fsx PC. Czy to dobrze ?
3. TV niby jest 100hz ale Catalyst center pokazuje max 75hz. Why :)?
4.co to jest multisampling oraz mapbias w ustawieniach xtreme Fsx PC? Jak to ustawić?
5.zgodnie z wskazówka xtreme fsx pc antialiasing mam ustawiony z poziomu Catalyst center natomiast filtrowanie anizotropic z poziomu Fsx. W Catalyst mam do wyboru kilka opcji antialiasingu -x2;x4;x8 oraz filtr: box; narrow tent; wide tent; edge tent. Oprócz tego jest poziom szczegółów mipmap (czterostopniowy suwak wydajność/jakość); czekaj na odświeżanie pionowe - też suwak jakość/wydajność; Catalyst ai - standardowe albo zaawansowane; ustawienia biblioteki opengl -potrójne bufforowanie. Pytanie- jak to ustawić :) na jakość czy wydajność? Zaznaczyć te bufforowanie? I jak jest z tym Catalyst ai? Antyalasing mam teraz na x4 filtr box i jestem średnio zadowolony- za bardzo kanciaste wszystko.
6. Korzystam z następujących dodatków do fsxa:
Aerosoft Airbus a318;19;20;21
Asn
orbx global
ut Europe
Vfr Poland
Pro-atc x
ODPOWIEDZ