[FSX] Błąd, wywalanie z gry.

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Nygas
Cadet
Cadet
Posty: 47
Rejestracja: czw 10 gru, 2009 17:16
Skąd jesteś: EPPO

[FSX] Błąd, wywalanie z gry.

Post autor: Nygas »

Witam.

Tak jak w temacie, mam problem z FSX. Od razu mówię, mam Windows 7.
To się staję gdy kołuję, lecę, podchodzę do lądowania, ląduję, startuję....
A co? Już mówię :

Gdy chcę coś zrobić w menu (Alt) podczas lotu, na 5 sek. zawiesza mi się FS, i wyskakuje
Fatal occured error, i jest napisane, że program Flight Simulator musi w chwili obecnej zakończyć pracę, po czym wywala mnie z FSX.

Mam FSX, zainstalowane SP1, SP2.

Intel Core i5 750, RAM 4GB, Windows 7 Home Premium 32-bit.
Kilka dni temu miałem format kompa, zainstalowałem ponownie FS i od
tego czasu tak mam.

Mam dodatki UTX Europe i Ultimate Airport Environment.

Wie ktoś może, o co chodzi, lub miał podobne problemy?

Pomocy! :?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Nygas, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: śr 20 lip, 2005 03:56
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Mariusz »

Wczesniej nic takiego się nie działo ?
mogę ci tylko doradzić mały pliczek ,który być może pomoże w twoim problemie

http://rapidshare.com/files/379332047/U ... e.rar.html

Należy go rozpakować i wgrać do głównego katalogu fsx.
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

W 32 bitowych systemach często pojawiają się błędy 'out of memory' - czasem z komunikatem, czasem bez. Może pomóc wydanie komendy:

bcdedit /set IncreaseUserVA 2560

Powinna być wydana z wiersza poleceń (uruchom 'Wiersz polecenia' poprzez 'uruchom jako administrator'). Czasem podobno trzeba dobrze dobrać wartość parametru, poprzez zmniejszanie o kolejne wielokrotności 64, ale u mnie pomogło to co jest podane wyżej.
Paweł Dragan
Gdańsk
Awatar użytkownika
Nygas
Cadet
Cadet
Posty: 47
Rejestracja: czw 10 gru, 2009 17:16
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Nygas »

Witam. Przez jakiś czas, nie wywalało mnie z gry, bo do głównego folderu FSX wrzuciłem ten taki mały pliczek UI Configuration, czy coś takiego, od szanownego Mariusza.
Ostatnio, znów mi się to dzieje, lecz tym razem, nie ma ''fattal error'', tylko poprostu lecę lęcę, a tu nagle się wiesza FSX, i na górnym pasku jest napisane ''Microsoft Flight Simulator X - Brak Odpowiedzi''

Proszę o pomoc!

P.S. Do FSX dodałem ostatnio dodatek Ground Environment Europe X.
tico
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 21:26
Skąd jesteś: Zamość

"zamrożony" ekran

Post autor: tico »

Witam, Szukałem na forum rozwiązania mego problemu, ale nie znalazłem, może nie zauważyłem. Gra FSX bardzo często przestaje pracować, ekran z danym widokiem jest jakby zamrożony, słychać dźwięk. W menedżerze jest napisane program nie odpowiada. Ta sytuacja często powtarza się po uruchomieniu menu, nie można włączyć filmowania lotu, a często w czasie lotu , zmiany widoków. Próbowałem zmiany sterowników na najnowsze, zamiany ustawień karty graficznej, zmiany karty dźwiękowej, reisatalowałem grę a nawet cały system - brak poprawy, uniemożliwia mi to używanie gry. Kasowałem tez plik logbook, też nic to nie dało. Proszę o jakieś sugestie czy porady, co zrobić z tym problemem. win XP, C2D 8400, płyta GA-73PVN S2, 4 gb ram, GF GTX285, FSX + accelaration i Fsuipc4. Może są jakieś posty na ten temat, ja ich nie znalazłem, proszę o pomoc. tico
KubaS1
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: czw 11 mar, 2010 21:02
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: KubaS1 »

Mam dokładnie to samo, gdy zmieniam widoki zawiesza się i całkowicie zdycha. Próbowałem instalować ponownie fsx i windowsa, ale nic to nie pomogło.
Komputer:
perating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100608-0458)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: P5K
BIOS: BIOS Date: 10/14/08 13:59:09 Ver: 08.00.12
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz (2 CPUs), ~2.7GHz
Memory: 6142MB RAM
Page File: 1879MB used, 10619MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce 8600 GTS
piccolo1972
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 20:33
Skąd jesteś: Radlin

Post autor: piccolo1972 »

A może by tak skorzystać z opcji, jaką oferują systemy Windows Vista, tudzież Windows 7, jaką jest:

"uruchom w trybie zgodności z systemem Windows XP"?

Kompatybilność w dół w wielu przypadkach po prostu nie istnieje. Co z tego, że macie najnowsze karty graficzne, obsługujące np. DX 11, jeśli FS nie był pisany pod to oprogramowanie? To tylko przykład... szkoleniowy.
Kiedyś, jak Microsoft wypuścił Service Pack 3 do XP, okazało się, że nagle przestała działać sieć WiFi na większości routerów. Co się wtedy stało? Otóż zmodyfikowano soft tych urządzeń, aby była możliwość ich używania.
Nie oczekujcie, że na Waszych wypasionych maszynach osiągniecie zamierzone rezultaty, jeśli korzystacie z oprogramowania, które nie wykorzystuje architektury obecnych urządzeń, bo ona jest im po prostu obca
ATC: Panie Kapitanie, lądując był pan troszkę na lewo od osi pasa...
Kapitan: Zgadza się... a mój pierwszy oficer troszkę na prawo.
Gryfik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 16:31
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: Gryfik »

Witam serdecznie! Mam pewien problem dość kłopotliwy... Latam już rok, ale jeszcze takiego problemu nie miewałem... Otóż gdzieś w połowie lotu gra mi się zacina, to znaczy nawet nie cała, tylko wyświetlacze w samolocie mi stają, a samolot nadal porusza się, dźwięk też jest jak był... Podobnie jak u poprzedników ten problem pojawia się przy zmienianiu widoków kamer... Pomaga chwilowo zminimalizowanie gry i powrócenie na pełny ekran... Tak mogę zrobić kilka razy po czym z gry mi brutalnie wychodzi... Myślałem, że powodem tego może być niedawno zainstalowany darmowy mesh, ale jednak nie... Obawiam się, że to może być wina procesora, ale wtedy pojawia się pytanie, czemu przez rok takich cudów nie miałem... Liczę na odpowiedzi ekspertów ;)
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Opisz problem nieco dokładniej, w jakim widoku zacinają Ci się wskaźniki? W panelu 2D, w widoku 3D? Co się dzieje po przełączeniu widoków? Jaki masz rozmiar pamięci karty graficznej? Czy modyfikowałeś ustawienia w pliku fsx.cfg? Jeśli tak, to jakie?
Gryfik
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 16:31
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: Gryfik »

Zacinają mi się w widoku 2D. Dzieje to się wtedy gdy na przykład przełączę sobie widok na skrzydło, albo na zewnątrz... Gdy powracam do widoku 2D zastaję zawieszone wszystkie wyświetlacze... Rozmiar pamięci w mojej karcie graficznej wynosi 512 MB. Może i mało, ale zaczęło mi się dziać tak niedawno... Kiedyś dosyć komfortowo latałem... Nic a nic nie grzebałem w fsx.cfg... Raz mi przy wywaleniu z gry wyskoczyl komunikat o braku pamięci, ale tylko raz... Po prostu mam wrażenie, że mój komp bardzo osłabł, bo doszło do tego klatkowanie delikatne, słabsze wczytywanie tekstur no i w końcu to wywalanie z gry...

Mój komp to
Dual Core 2,5 gHz
9600 GT 512 mb
4 gb DDR2
Zasilacz 500W
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Nigdy nie spotkałem się z podobnym efektem, ani pod FS9, ani pod FSX. Jak podają oficjalne źródła, buforowanie danych do obrazu dotyczy wyłącznie jednego widoku. Tym samym, jeśli przełączysz się do widoku zewnętrznego (widok na skrzydła to też widok zewnętrzny) program wczytuje na nowo dane do utworzenia nowego widoku. Jeśli to problem z wydajnością komputera (jak Ty to podejrzewasz) to wystarczy tymczasowo znacząco zredukować ustawienia/zmniejszyć obciążenie i zobaczyć czy to pomoże. Jeśli to zadziała, to będzie trzeba przeanalizować ustawienia i wyeliminować wąskie gardło

Jeśli natomiast znaczące zmniejszenie obciążenia systemu nie pomoże, to znaczy, że przyczyną nie jest to co podejrzewasz. Czy przed uruchomieniem FSX system nie jest czymś za nadto obciążony? Uruchom program managera i zobacz co się dzieje, tak przed uruchomieniem FSX, jak i po. Za pomocą programu GPU-Z sprawdź obciążenie karty graficznej.

Może to jakaś specyficzna dolegliwość gauges'ów? Jaki to samolot?
Awatar użytkownika
Jasiu
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01 lis, 2009 11:54
Skąd jesteś: EPMB

Post autor: Jasiu »

Nygas pisze:Ostatnio, znów mi się to dzieje, lecz tym razem, nie ma ''fattal error'', tylko poprostu lecę lęcę, a tu nagle się wiesza FSX, i na górnym pasku jest napisane ''Microsoft Flight Simulator X - Brak Odpowiedzi''.
Czy ktoś znalazł odpowiedź na ten problem albo z jakiegoś swojego doświadczenia napisać dlaczego występuje taki problem w FSX?
Ostatnio zmieniony ndz 19 lut, 2017 15:32 przez Jasiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Aviateam.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Czy ktoś znalazł odpowiedź na ten problem,albo z jakiegoś swojego doświadczenia napisać dlaczego występuje taki problem. w FSX.
Problem by za słabo opisany, żeby udzielić sensownej odpowiedzi.
viewtopic.php?p=112129#112129
ODPOWIEDZ