[FSX] Wykorzystywanie "integry" zamiast dodatkowej

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

lotnik_94
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 17 cze, 2009 19:11
Skąd jesteś: Sandomierz

[FSX] Wykorzystywanie "integry" zamiast dodatkowej

Post autor: lotnik_94 »

Cześć :D
Jeżeli ten post powinien zostać napisany w temacie Komputer do FSX prosze moderatora o przeniesienie.

Ostatnio kupiłem nowego laptopa, jego specyfikacja techniczna:
Dell VOSTRO 2521
Intel Core i5 Mobile i5_3337U
HDD 750 GB
RAM 6 GB DDR3
Grafika:
- Intel HD Graphics 400
- AMD Radeon HD 7670M
Windows 7 Professional 64bit

Zainstalowałem na nim FSX'a i powiem szczerze byłem w lekkim szoku, że chodzi on porównywalnie szybko (a może wolno) jak na komputerze złożonym kilka lat temu który ma podzespoły o dużo niższej wydajności.
Stawiam tutaj na kartę graficzną. Mam wrażenie, że FSX wykorzystuje tylko zintegrowaną kartę Intela. Gdy próbowałem wyłączyć kartę Intela i korzystać tylko z karty Radeona wyskakuje mi taki komunikat: "This graphics card does not meet minimum requirements for shader support. This product requires a geForce 3/Radeon 8500 class or better graphics card.". Jest to dośc zabawna sytuacja, gdyż mój Radeon znacznie przewyższa wydajnością karty klasy Radeon 8500.
Proszę o pomoc co z tym zrobić.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony czw 01 sie, 2013 16:19 przez lotnik_94, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Witam

Poszukaj w opcjach sterownika opcji przypisania profilu do FSX. Nie wiem jak to jest w Radeon ale u mnie, na nVidia GT540M mam możliwość w profilu FS w sterownikach wybrać, z której karty ma korzystać (acz też zawsze po uruchomieniu wymagającej aplikacji automatycznie włącza się nVidia).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
lotnik_94
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 17 cze, 2009 19:11
Skąd jesteś: Sandomierz

Post autor: lotnik_94 »

No właśnie problem w tym, że nie widzę takich ustawień. Nie wiem, może źle szukam. Zastanawiam się, czy ta karta Radeona jest w ogóle obsługiwana przez FSX, bo jak już pisałem korzystanie tylko z niej powoduje, że FSX się nie włącza.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Tu nie ma co rozmyślać nad kompatybilnością karty pod grę, to nie lata 90-te. Tutaj za wszystkim stoi DirectX.
Trudno strzelać w ciemno. Może sterowniki nie wgrane, może CCC coś kuleje, może coś z profilem energii, może...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Courage1
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011 13:23
Skąd jesteś: Przysucha

[FS9] FS9 widzi tylko jedną kartę grafiki

Post autor: Courage1 »

Witam serdecznie,
szukałem odpowiedzi na moje pytanie i nie znalazłem żadnego rozwiązania, dlatego piszę tu.
Posiadam laptop (Dell Inspiron i7 2,3 GHz, 12 giga ramu, Win 7 Home premium, 64 bit) z dwiema kartami graficznymi, lecz symulator (fs 2004) widzi jedynie tę dedykowaną (w device name jest tylko Intelowska karta). Próbowałem już reinstalacji fs'a, update'u, downgrade'u, instalowałem najnowsze sterowniki do karty (GeForce GT 650M), reinstalowałem DirectX'a i nic nie pomaga. Ciekawym jest fakt, że fs działa płynnie na maksymalnych detalach, czyli komputer "chwyta" za kartę gdy jej potrzebuje... Normalnie nie przejmowałbym się tym, ale zawsze poprawiałem sobie grafikę fs'a poprzez zmianę ustawień w panelu kontrolnym nvidia; niestety teraz wszelkie zmiany w panelu nie przynoszą rezultatów... Macie jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam
Courage1
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Witam

Moja sugestia opisana nieco wyżej też nie działa ?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Courage1
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011 13:23
Skąd jesteś: Przysucha

Post autor: Courage1 »

Tak. W panelu sterowania nvidia wskazałem, że fs2004 ma być uruchamiany z procesorem graficznym nvidia. Uruchamiałem fs'a w trybie zgodności z XP, również jako administrator i nic, mimo tych zabiegów wciąż mam tylko Intel graphics HD 4000.0 :(.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Courage1
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011 13:23
Skąd jesteś: Przysucha

Post autor: Courage1 »

W akcie ostatecznej desperacji... postawiłem od nowa system... pomogło :D Mam teraz moją nvidie w opcjach. Błagam, nie mówcie mi, że to tylko kosmetyczna zmiana... ;)
ODPOWIEDZ