[Inne] Logitech Attack 3: problem techniczny

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

[Inne] Logitech Attack 3: problem techniczny

Post autor: oskar1994 »

Witam,

Nastał niestety ten kres, kiedy żywot i mojego joya dobiega końca.
Mam dość ciężki problem, ponieważ podczas kalibracji, da się zauważyć, iż joy (krzyżyk) nie jest idealnie wyśrodkowany, występują "wibracje" krzyżyka podczas ruchu joyem, poza tym, joy posiada "luzy", które podczas nachylenia wynoszą około 0,3cm, dopiero po tej odległości, można odczuć opór. Po prostu "gałka" jest trochę luźna (myślę, że to wina potencjometrów)
Idąc dalszym tropem, sterowanie (aktualnie Airbus X) mija się z celem, ponieważ samolot ciągle wznosi się do góry.

Na podstawie przeglądania niektórych tematów na owym forum, wydaje mi się, iż jest to wina potencjometrów. Po rozkręceniu joy'a da się wyczuć, iż potencjonometry nie są zbyt dobrze przymocowane, troszkę się ruszają, gdy nimi poruszę, a podejrzewam, że powinny one być zupełnie nieruchome. Czy ewentualne ich przeczyszczenie spowoduje poprawę wydajności? Jeśli tak, to w jaki sposób jest możliwość ich przeczyszczenia? Jest jeszcze problem odnośnie tych luzów samych pulsometrów (czy to one powodują, że gałka jest luźna?)

Aktualnie jestem na tym etapie (zdjęcie poniżej) i tak naprawdę w tym momencie utknąłem. Ta "osłonka" strasznie przeszkadza, a nie ma za bardzo możliwości jej sciągnięcia, ponieważ przeszkadzają w tym kable: próbowałem te złącza odłączyć, ale nie udało się

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
Załączniki
image.jpg
image.jpg (50.27 KiB) Przejrzano 8956 razy
image.jpg
image.jpg (96.96 KiB) Przejrzano 8957 razy
image.jpg
image.jpg (64.51 KiB) Przejrzano 8957 razy
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

Wiem, że to nie przepustnica, ale takie czyszczenie powinno rozwiązać problem:
http://www.youtube.com/watch?v=UOw9Cu_-cEI
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Oki, dzięki za link.

Na razie walczę z tymi złączami. Wiecie może, czy można je spokojnie odłączyć czy są przyklejone? Dość mocnej siły użyłem i tak naprawdę ani rusz.

[ Dodano: Nie 29 Gru, 2013 23:23 ]
W jaki sposób jest możliwość ustawienia martwego pola w joy'u? Próbowałem "wygoglować", ale nic nie znalazłem
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Większość programów obsługujących kontrolery pozwala na ustawienie martwej strefy. Być może na zmianę globalną pozwoli DXTweak.
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Dziękuję za program.

Ściągnąłem, ustawiłem martwą strefę na około 10% na 2 osie, ale nurtuje mnie pewna sprawa: po skonfigurowaniu martwej strefy przechodzę następnie do kalibracji joy'a i widzę, iż martwe strefy nie występują, pytanie tylko czy kalibracja pokazuje wartości jako Raw(co w tym przypadku jest rzeczą naturalną, że nie pokazuje martwego pola) i nie powinienem się przejmować, ponieważ tak naprawdę martwe strefy występują, czy jako DirectInput, gdzie akurat w tym przypadku martwe strefy powinny być brane pod uwagę i wychylenie krzyżyka powinno występować po wykonaniu pewnej odległości (w zależności od ustawienia wartości w programie, wyrażonej w %) drążkiem, a nie od razu.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie wiem, nigdy nie korzystałem z DXTweaka. Możesz po prostu sprawdzić, czy jeśli ustawisz martwą strefę, to będziesz ją czuł używając kontrolera.
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Tak, sprawdzę po prostu podczas lotu.

Orientujesz się może, z czego może wynikać odwrócenie osi dla przepustnicy? Gdy przepustnicę daję do góry, ciąg maleje i na odwrót.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Orientujesz się może, z czego może wynikać odwrócenie osi dla przepustnicy? Gdy przepustnicę daję do góry, ciąg maleje i na odwrót.
Opcje odwracania osi ustawiasz w ustawieniach osi FSXa
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Ok, poszukam.

[ Dodano: Śro 01 Sty, 2014 18:55 ]
Nastąpiła dość dziwna sytuacja: W FSX zadanie przepustnicy następuje prawidłowo, nic nie musiałem zmieniać. Podczas kalibracji oś jest ukazana na odwrót, nie mam pojęcia czemu, ale nie wgłębiam się w temat, ważne, że działa w FSXie:)

Dzięki za pomoc!

[ Dodano: Śro 01 Sty, 2014 19:02 ]
PZL Belfegor pisze:Nie wiem, nigdy nie korzystałem z DXTweaka. Możesz po prostu sprawdzić, czy jeśli ustawisz martwą strefę, to będziesz ją czuł używając kontrolera.
Program jak najbardziej spełnia swoje zadanie podczas lotu, sprawdzone:)
W końcu można odczuć prawidłowe działanie FBW.

Reasumując, po parudniowej walce z joyem, w końcu postawiłem na ustawienie martwej strefy (jeszcze raz dzięki PZL Belfegor), ponieważ była to tak naprawdę najlepsza opcja do wykorzystania.

Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy zaoferowali mi pomoc.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

W końcu można odczuć prawidłowe działanie FBW.
Tzn?
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Np., po puszczeniu joy'a, samolot nie wznosi się samoczynnie w górę, lub w dół, idealnie się trymuje.
ODPOWIEDZ