[Inne] Mjoy16 - Problem z budową sterownika pod kokpit

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Pixello
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: pn 04 sie, 2014 12:23
Skąd jesteś: Rzeszów

[Inne] Mjoy16 - Problem z budową sterownika pod kokpit

Post autor: Pixello »

Witam

Płytkę wykonałem termotransferem. Pierwsze próby nie były zbyt udane, ponieważ ścieżki były poprzerywane.

Obrazek

Po wielu próbach wreszcie znalazłem sposób na zadowalający mnie termotransfer.
Żelazko podgrzewające płytkę od góry, od spodu papier kredowy z tonerem, żelazko na 3 kropki, 12 minut wygrzewania. Potem do octu i termotransfer się udał. Wrzuciłem tak przygotowaną płytkę do roztworu B327 i oto wynik.

Obrazek

Jako, że wiertło mi się złamało postanowiłem zaprogramować atmegę. Moim zdaniem nie warto programować portem lpt jak się nie ma doświadczenia,na dodatek podpinając się do portu "na pająka" ponieważ tym sposobem uwaliłem sobie już jedną atmegę.

Obrazek

Zakupiłem programator AVTPROG5 i tu zaczęły się schody. Jako że posiadam Windows 8.1 x64 klon AVR ISP MKII nie chciał się zainstalować. Znalazłem na internecie instrukcję.
[spoiler]Close Atmel Studio 6.1 and disconnect AVRISPmkII from your PC.
Go to C:\Windows\inf and delete the following .inf files
avrispmkii.inf
AVRDragon.inf
avrone.inf
JTAGICE3.inf
JTAGICEmkII.inf
Go to device manager and uninstall ‘WinDriver’ listed under Jungo Connectivity. While uninstalling, check the box ‘Delete the driver software for this device’ as given in the attached snapshot named ‘pic1.jpg’.
Go to control panel and uninstall ‘Atmel USB’ software.
Restart the PC.
Log in and download the latest version (11.7) of Atmel USB which supports Windows 8.1 from http://gallery.atmel.com/Products/Detai ... 3a5ab9d33? and install it on your PC.
Restart the PC.
Connect AVRISPmkII to the PC. The driver software should be automatically installed and AVRISPmkII should be listed under Jungo Connectivity in the device manager.
Now open Atmel Studio 6.1and try to use AVRISPmkII.
oraz
1. Go to the device manager
2. select AVRISP mkii driver and update the driver
3. when the question comes select "search on the computer for driver"
4. select the device list and select WinDriver from Jugo Connectivity

Now i have two entries "WinDriver" in device manager. Afther this the AVRISP mkii is working in atmel studio 6.1. [/spoiler]

Na płytce stykowej podłączyłem atmegę pod programator. Za pierwszym razem zmieniłem wgrałem program i zmieniłem fusebity, lecz po tym mikrokontroler przestał odpowiadać. Okazało się, że przy ustawieniu kwarcu na zewnętrzny na płytce do programowania też powinien się znaleźć. Także trzeba było przestawić częstotliwość programatora na 2 MHz (zaokrąglony w dół wynik dzielenia 12MHz na 4). Po tym zabiegu atmega znowu dawała się programować

Obrazek

Kolejna część jak otworzą sklepy z wiertłami, ostatnie mi się złamało :/

Dobra, powierciłem i polutowałem płytkę. Wygląda to mniej więcej tak:

Obrazek Obrazek Obrazek

Płytkę wykonałem na podstawie
Obrazek
tyle że wyrzuciłem programator, bo programuję na płytce uniwersalnej.
A oto schemat ideowy

Obrazek

Mam problem, ponieważ po wpięciu do portu USB mjoy nie jest wykrywany.

Poniżej zdjęcia z atmel studio Obrazek

Dodatkowo między masą a resetem dałem rezystor 10k, moglibyście coś mi poradzić?
ODPOWIEDZ