Budowa domowego kokpitu- problem z MJoy16

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

kanaron
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 mar, 2015 19:17
Skąd jesteś: EPKT

Budowa domowego kokpitu- problem z MJoy16

Post autor: kanaron »

Witam.

Od dłuższego czasu zbieram informacje o MJoyu z zamiarem zbudowania na nim mojego domowego kokpitu. Niedawno kupiłem części i (w celu sprawdzenia czy działa) zmontowałem wszystko na płytce stykowej zamiast kupować gotową pełną płytkę.

Zrobiłem całą komunikację z komputerem (tak myślę, w załączniku jest schemat tego co zrobiłem) i nie działa... Komputer raz go wykrywa jako nieznane urządzenie a innym razem "nie rozpoznano urządzenia".

Wszystko wskazuje na problem z komunikacją MJoya z komputerem, jednak nie wiem jak temu zaradzić. Nie wiem czy podłączyłem wszystko do komunikacji z komputerem, dlatego daję swój schemat.

Ktoś wie co można na to poradzić?

PS: W ostateczności prosiłbym o polecenia jakiegoś równie taniego zamiennika. Ale to w ostateczności, w końcu części wszystkie mam, wgrane wszystko jest... tylko mi nie działa...
Załączniki
schemat.rar
(9.63 KiB) Pobrany 240 razy
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Z moim MJoy było identycznie. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to podłączenie go do HUB-a zasilanego zewnętrznie.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
kanaron
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 mar, 2015 19:17
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: kanaron »

Dzięki, będę próbował. Szkoda tylko, że trzeba będzie taki kupić...

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2015 19:39 ]
HUB'a z zewnętrznym zasilaniem zrobiłem sam: odłączyłem zasilanie USB, podłączyłem tylko dane i zewnętrzne zasilanie z zasilacza warsztatowego. Ale zapomniałem podłączyć masy USB i do tego przypadkiem źle wpiąłem jedną diodę zenera: zamiast między D- i GND, zaporowo do D- To podłączyłem GND z GND, zaporowo do GND :lol:

Procesor kilka razy się pojawił (jako nieznane urządzenie), pojawiał się i znikał co sekundę... Po którymś razie już się nie odezwał.

Sprawdziłem czy się nie spalił, dostałem rady z innego źródła co mogę jeszcze zrobić by zrobić cokolwiek i... działa :D W moim przypadku trzeba było zewrzeć pin 15 z 16.
ODPOWIEDZ