Renowacja paneli

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Art.Jan
Cadet
Cadet
Posty: 29
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:13
Skąd jesteś: EPKK

Renowacja paneli

Post autor: Art.Jan »

Witam
Mam problem z panelami Saiteka, multi i radio a dokładniej pokrętła które z czasem zaczęły luźniej chodzić przez co np. wysokość przeskakuje mi np. od razu z 1000 na 1300 a nie na 1100, od radia działają trochę lepiej ale widać już oznaki starzenia i gorsze działąnie. Zestaw mam ok. 4-5 lat. Czy można samu jakoś temu zaradzić, czy ktoś może ewentualnie przeglądnąć je i poprawić to co trzeba. Może znacie jakąś firmę, która się zajmuje takimi rzeczami i może pomóc ? Dodam, że dzieje się tak na samolotach i defaultowych oraz płatnych. Wcześniej takiego problemu nie było. Jaki może być ewentualny koszt takiej usługi ?
sp1egn
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 05 lut, 2010 16:40
Skąd jesteś: Szczecin

Re: Renowacja paneli

Post autor: sp1egn »

Cześć.

Nie wiem jak dokładnie są te panele zbudowane, ale skoro piszesz o pokrętłach, to są to pewnie potencjometry. W przypadku potencjometrów możesz spróbować je reaktywować odpowiednim sprayem, np. Clenaser PR, czy Kontakt PR. Jeśli problem jest w stykach, powinno zadziałać. Ogólnie, do czyszczenia elektroniki możesz stosować izopropanol.

Pozdrawiam,
Robert
ODPOWIEDZ