NVIDIA RTX 2080 w FSX - przetestowałem

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

lukasrz
Cadet
Cadet
Posty: 39
Rejestracja: śr 31 sty, 2018 15:33
Skąd jesteś: LUBLIN

NVIDIA RTX 2080 w FSX - przetestowałem

Post autor: lukasrz »

Witam,

Miałem okazję sprawdzić czy nowa grafika ze stajni NVIDII da jakieś przyrosty w FSX, nie spodziewałem się szału i tak też było. Względem grafik typu R9 270, GTX960 czy GTX1060 nie uświadczymy widocznych zmian.

zestaw
CPU: I7-6700K 4.0GHz
RAM: 16GB
GPU: MSI RTX 2080


PMDG 777 kokpit średnio ok 20-25fps, outside 30-35fps na EPWA i Warszawie.

Testy wykonane z ustawieniami tekstur 4096 i nieco wyższe parametry graficzne niż MAX FSXowy + pogoda REX + wszystkie dodatki, EPWA Drzewiecki w ostatniej wersji, Warsaw X. Traffic OFF. Filtrowanie Trilinear (zapomniałem ustawić aniso, jednak wpływ na wydajność pomijalna)

W kokpicie PMDG 777 brak różnic, outside też nie specialnie, ciężko było zauważyć jakiekolwiek sensowne wzrosty. Tak więc potwierdza to co wiadomo, że lepiej zainwestować w CPU, chłodzenie wodne (np KRAKEN 62) i jego OC.

Dopiero po zamontowaniu karty low-end czyli GT 1030 zanotowałem ok 2-5fps mniej w kokpicie i ok 10-15fps mniej outside.

Wrzucam kilka fotek,screenów każdy może sobie porównać względem swojej maszyny. Może pomoże mu to w decyzji przy modernizacji PC.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

screeny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

FSX to staroć. P3Dv4 jest trochę lepszy, ale dalej szału nie ma.
Mocną kartę można wykorzystać co najwyżej do wysokiej jakości AA przy dużej rozdzielczości.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ