Jak podłączyć drugą przepustnicę (throttle quadrant) urządzenia Saitek Yoke

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

bober904226
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 21 mar, 2021 20:39
Skąd jesteś: Stasilas

Jak podłączyć drugą przepustnicę (throttle quadrant) urządzenia Saitek Yoke

Post autor: bober904226 »

Witam!
Proszę o poradę fachowców, wszak to dla was pewnie błacha sprawa, ale nie mogę podłączyć drugiej przepustnicy Saiteka-throttle quadrant. Do zestawu z wolantem (pierwsza przepustnica) dokupiłem drugą przepustnicę, w celu obsługi dwusilnikowych maszyn, lecz komputer jej nie widzi. Dodatkową przepustnicę podłączyłem do wejścia klawiatury lub myszki. Niestety nie działa. Rozważam możliwość kupienia ,,rozgałęźnika" do złącza PS2 i podłączenia jej do wejścia wolantu. Czy to będzie skuteczne rozwiązanie? Czy kupić adapter PS2 na USB? Proszę o podpowiedź. Prześledziłem forum, lecz nie znalazłem takiej informacji.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Jak podłączyć drugą przepustnicę (throttle quadrant) urządzenia Saitek Yoke

Post autor: konraf »

Cześć

Hmm ale masz to na PS2? Nie na USB? Wydaje mi się, że masz problem :( Z tego co na szybko wyszukałem:
This quadrant doesn't have an interface board inside it so it's never going to work. As others have said, you need to get a USB quadrant, which has its own interface board and hence functions independently of the yoke
Czyli jeśli pierwszy moduł przepustnic masz spięty z yoke, to drugiego nie podłączysz (tzn. podłączysz pod PS2 w komputerze ale komputer tego nie będzie widział).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Jak podłączyć drugą przepustnicę (throttle quadrant) urządzenia Saitek Yoke

Post autor: RzEmYk »

Jeżeli chcesz mieć drugą przepustnicę, musi być to wersja stand-alone podłączana pod USB.
Ta podłączana przez PS/2 do wolantu, nie posiada w środku elektroniki, która umożliwia jej samodzielną pracę. Cała elektronika (kontroler USB) jest w wolancie a przepustnicę podłącza się za pomocą "gotowca", czyli ogólnie dostępnego złącza PS/2. Równie dobrze to mogło być złącze DIN czy COM.
Podłączanie pod gniazdo na płycie głównej komputera nic nie da.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
bober904226
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: ndz 21 mar, 2021 20:39
Skąd jesteś: Stasilas

Re: Jak podłączyć drugą przepustnicę (throttle quadrant) urządzenia Saitek Yoke

Post autor: bober904226 »

Dziękuję za podpowiedź rozumiem, że na nic mi się nie przyda ta przepustnica bo stanowi integralny element wolantu. :(
Poszukam takiej na USB.
Nie mogę też uruchomić radio panela i multi panela Saiteka. Zainstalowałem sterowniki system (Windows 10) pokazuje, że urządzenia działa poprawnie, a obydwa są martwe. włączają się na moment tylko podczas włączania symulatora lub komputera. Czego nie zrobiłem lub co źle zrobiłem?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Jak podłączyć drugą przepustnicę (throttle quadrant) urządzenia Saitek Yoke

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ