Prośba o pomoc w wyborze joysticka (HOTAS)

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Skylake
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 lip, 2021 10:12
Skąd jesteś: EPGD

Prośba o pomoc w wyborze joysticka (HOTAS)

Post autor: Skylake »

Witam wszystkich serdecznie.

Poczytałem trochę forum zanim napisałem wiadomość, ale mam jeszcze wątpliwości. Mój dylemat dotyczy joysticków (HOTAS). Chciałbym kupić jeden z zestawów, ale nie mogę się zdecydować i wobec tego bardzo proszę Was o pomoc w wyborze. Dokładnie chodzi o modele Logitech X52 Pro oraz Thrustmaster Officer Pack Airbus Edition, a także bliźniaczy zestaw HOTAS Thrustmaster T16000M FCS. Wiem, że te dwa Thrustmastery (przynajmniej, jeśli chodzi o sam drążek), to praktycznie to samo. Słyszałem jednak, że Airbus Edition zachowuje się troszkę lepiej. Na ile to prawda, to nie wiem. HOTAS chciałbym wykorzystywać w MSFS 2020 oraz X-Plane 11, głównie do lotów cywilnych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Prośba o pomoc w wyborze joysticka (HOTAS)

Post autor: konraf »

Cześć

Polecę Ci dwa materiały na YT kolegi Wojtka (CalypteAviation).
Myślę, że rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości, a jeśli nie, to śmiało pytaj.
https://youtu.be/l2kIjk_XppI
https://youtu.be/BRGefLP4oIs

Nie ma nich chyba tylko mowy o T16000M FCS. Znam z tego zestawu jedynie joystick (bardzo dobry). Co do przepustnicy niestety bywa zawodna (szybko zaczyna przesuwać się mało płynnie - można to naprawić; awaryjny jest bywa też "motylek" z przodu do sterowania np. sterem kierunku).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Skylake
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 lip, 2021 10:12
Skąd jesteś: EPGD

Re: Prośba o pomoc w wyborze joysticka (HOTAS)

Post autor: Skylake »

Dzięki za odpowiedź. Po obejrzeniu zaproponowanych przez Ciebie materiałów, zdecydowałem się na Thrustmaster Airbus Edition, jednak w wersji bez przepustnicy, czyli sam joystick, ponieważ przepustnica jest raczej słabej jakości. W tym przypadku wolę się już pobawić samym "guziczkiem" do zmiany ciągu. ;) Thrustmaster Airbus Edition mnie przekonał, a za 219 zł, bo obecnie za tyle można kupić go jako nowy, to świetna propozycja. :)
ODPOWIEDZ