Logitech X56 Rhino - problem z osią Z

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Skylake
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 lip, 2021 10:12
Skąd jesteś: EPGD

Logitech X56 Rhino - problem z osią Z

Post autor: Skylake »

Kupiłem zdaje się najnowszą rewizję X56 Rhino od Logitecha, oznaczoną symbolem 945-000059, ponieważ zorientowałem się, że ta rewizja (jeśli chodzi o ten joystick) będzie najlepsza. Poprzednia z niebieskimi akcentami jest ponoć gorsza. Wszystko ładnie śmiga w joyu, ale oś Z przy skręcie w lewą stronę nie skręca niestety do końca, sporo jeszcze brakuje, natomiast w prawo jest ok. Nie jestem nadmiernie przewrażliwiony, ale taka sytuacja ma niestety odzwierciedlenie w symulacji, gdy skręcam w lewo, pedał nie odchyla się tak jak w prawo. W oprogramowaniu próbowałem coś ustawiać, lecz nic to nie dało. Pomijam już martwe strefy itp., podejrzewam, że Logitechy tak po prostu mają. Sprawa z osią Z nie dała mi jednak spokoju i chałem się zapytać, czy nie ma się czym przejmować i wszystkie X56 Rhino tak mają, czy idzie ten problem jakoś zniwelować? Dodam, że joystick kupiłem nowy, a na pudełku były wszystkie trzy blomby producenta nienaruszone (jedna na przodzie pudełka, dwie po boku), zawsze zwracam na to uwagę. W środku także wszystko było nowe.

Pozdrawiam
Skylake
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 lip, 2021 10:12
Skąd jesteś: EPGD

Re: Logitech X56 Rhino - problem z osią Z

Post autor: Skylake »

Poszperałem w necie i znalazłem rozwiązanie mojego problemu, wszystko śmiga jak trzeba, joystick i przepustnicę należy po prostu skalibrować, ale sam proces kalibracji nie jest aż tak oczywisty, ponieważ trzeba go wykonać odpowiednimi kombinacjami przycisków na przepustnicy oraz joysticku. Wklejam to, co znalazłem i wszystko działa jak trzeba. Opis po angielsku, ale myślę, że to nie stanowi żadnego problemu.

THROTTLE
Clear axis calibration process for Throttle:
Hold down TGL3 down and TGL2 up whilst plugging the throttle in.
Then press TGL4 down and TGL3 up.
Clear calibration is completed when all lights go out.
Unplug/Replug the throttle.
Axis calibration process for Throttle:
Move all axes to max and min twice.
Press and hold TGL4 down, TGL3 down, TGL2 up together.
Calibration is completed when all lights go out.

STICK
Clear axis calibration process for Stick:
Hold down button A, HAT1 up, Flying Pinkie, Mini stick button.
Clear calibration is completed when all lights go out.
Unplug/replug the stick
Axis calibration process for Stick:
Move all axes except main stick X/Y axes to max and min twice.
Move the Main stick X axis all the way to the left and then press the Trigger, button B and button D.
Calibration is completed when all lights go out.

Po całej operacji należy jeszcze raz odłączyć i podłączyć przepustnicę oraz joystick i można latać. :)
MaaD
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: pn 22 maja, 2023 18:27
Skąd jesteś: EPTM

Re: Logitech X56 Rhino - problem z osią Z

Post autor: MaaD »

Dopytam, czy kalibracja z poziomu windowsa czy z mfs2020 ? Czy może w programie który obsługuje x56 ? Wróciłem po 15 latach do latania i jak dziecko we mgle...Będę wdzięczny za bardziej szczegółową instrukcję gdzie to zrobić.;)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Logitech X56 Rhino - problem z osią Z

Post autor: RzEmYk »

Powyżej masz to wszystko rozpisane. Nie da się tego bardziej rozpisać.
Kalibrujesz można powiedzieć sprzętowo.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ