Dylemat przed kupnem joy'a/yoke'a

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Właściwie zdecydowałem się na kupno, jednak nigdzie nie mogę znaleźć wersji AV8R-01, czyli dedykowanej dla PC i z dzieloną przepustnicą.
http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=30365 < Tu ze zdjęć wynikałoby, że to wersja PC, napisałem maila dla pewności i niestety, PC nie są dostępne... Wie może ktoś z was, gdzie mogę go zamówić?
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

A ten -03 nie ma też podwójnej przepustnicy?

http://allegro.pl/item1099459258_saitek ... ezent.html
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie, wersje konsolowe mają jedną oś przepustnicy.
viewtopic.php?t=9542&highlight=aviator
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Na tym z mojego linka jest napisane o podwójnej przepustnicy i na zdjęciu są one wyraźnie rozdzielone.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Na zdjęciu są przecież połączone. Zajrzyj na 26 stronę tego wątku.
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Wygląda, jakby AV8R-01 został wycofany z produkcji, także pozostaje szukać używanego... A tak się "napaliłem" na niego... :( Myślałem też nad Cyborg X, ma dużo niepochlebnych opinii, ale w ostateczności go kupię... Myślałem też na bezprzewodowym Saiteku Cyborg Evo, jednak boje się, że będzie gubić zasięg, do tego wymiana baterii...
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Taki mały offtopic - shaman - widzę, że dałeś link do sklepu madtech'a. Ten sklep zdecydowanie Ci odradzam! Kupiłem u nich jakieś 1,5 roku temu Saitek'a Cyborg X i wszystko było ok, do momentu, kiedy poszła jedna oś. Wysłałem do nich sprzęt z gwarancją i później niemile mnie zaskoczyli. Odesłali wprawdzie joystick sprawny, ale to nie był ten sam joy, którego im wysłałem. Oczywiście nie powiedziałbym złego słowa, gdyby to był nowy joystick, ale jego stan był MASAKRYCZNY (i widać na pierwszy rzut oka, że jest to towar z second hand). Do dziś nic nie wskórałem mimo licznych interwencji. Przemilczę fakt, że gwarancję którą im wysłałem nie otrzymałem do dnia dzisiejszego (sprawa była załatwiana przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia).

P.S. Co do samego joy'a - Saitek Cyborg X - zdecydowanie polecam!
maciektes
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 19 lip, 2010 16:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: maciektes »

A ja mam takie oto pytanie, czy był by ktoś w stanie doradzić mi jaki joystick kupić do 300zł z regulacją przeustnicy? oczywiście pod PC
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Maciek, co masz na myśli pisząc "z regulacją przepustnicy"?
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
maciektes
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 19 lip, 2010 16:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: maciektes »

Przepraszam, niepotrzebnie użyłem słowa regulacja, chodzilo mi o to aby takową przepustnice posiadał joy.
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Jeżeli masz możliwość dopłacenia 90zł, to warto kupić Saiteka X52.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
maciektes
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 19 lip, 2010 16:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: maciektes »

Dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie czy w tym x52 są jakieś luzy?? Nie wiem czemu ale jakoś nie dowierzam firmie Saitek..
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Seria X52 jest bardzo udanym produktem. Nie słyszałem, żeby miały jakieś luzy. Saitek to dobra firma, sam od niedawna używam Cyborg X z tej firmy i bardzo chwalę, pomimo, że niektórzy twierdzą, że on jest tym produktem "nie wypałem", u mnie działa wyśmienicie.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
emer
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 16:28
Skąd jesteś: Wroclav

Post autor: emer »

latam sobie trochę ale wszystko robię na klawiaturze. jak pewnie wiadomo na klawiaturze lata się fatalnie. i przymierzam się do zakupu joysticka.
na allegro znalazłam kilka joy'ów:

SAITEK CYBORG V1 FLIGHT STICK http://allegro.pl/joystick-saitek-cybor ... 00471.html z dostawą kosztuje ok 90 zł

SAITEK CYBORG X FLIGHT STICK http://allegro.pl/joystick-saitek-cybor ... 78630.html z dostawą ok 125 zł

TRACER Joystick Black Hawk http://allegro.pl/tracer-joystick-black ... 89642.html z dostawą ok 68 zł

a może proponujecie jakiś inny w tych cenach? jeżeli macie któryś joystick z powyższych opiszcie wrażenia;]

czy warto oszczędzić te 35 zł i kupić SAITEK CYBORG V1 zamiast SAITEK CYBORG X? czy X i jest o wiele lepszy?

Na początek przyda się klawiatura z shiftem.
Ostatnio zmieniony śr 06 paź, 2010 13:19 przez emer, łącznie zmieniany 2 razy.
quisto
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: wt 23 lis, 2010 14:49
Skąd jesteś: Sufczyn

Post autor: quisto »

Witam

Na początek się przedstawię: Tomek, 18 lat, FSX-a dostałem na 18'nastkę pół roku temu.

Do rzeczy - chciałbym kupić coś co zastąpi mi klawiaturę i mysz. Budżet - do 150-200zł. Wiem, że w tej cenie tylko joystick. Zainteresował mnie model Saitek Cyborg X. Mam zatem pytanie: jakie są różnice między nim, a modelem Saitek Cyborg FLY 5?

Czy jednak w tej cenie znajdę coś lepszego?

Pozdrawiam
jeanz_1
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: sob 27 mar, 2010 19:45
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: jeanz_1 »

Mam cyborg X i radzę ci z dala od niego !!! są problemy z kalibracją , po 2,3 mies w promieniu 5-10st robią się luzy, a przez sprężynę źle się nim gra, (pomijając że nie otrzymałem karty gwarancyjnej czym sklep się tłumaczył że takowej producent nie dostarczył wraz z produktem , a teraz jeszcze się kłócę ze sklepem aby mi odtworzyli paragon bo go nie dostałem!!!
Awatar użytkownika
Heniu_123
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 gru, 2010 16:51
Skąd jesteś: Zbiersk

Post autor: Heniu_123 »

Więc jak mówisz że saitek cyborg x to szajs , to czy saitek Fly 5 będzie lepszy ?. Podobno to lepsza odsłona cyborga x. Jeśli ktoś go ma to niech podzieli się wrażeniami z gry.
-
Bardzo bym prosił o odpowiedź czy warto kupić tego joya . I oczywiście mówię że mój budżet wynosi 150 zł.
Ostatnio zmieniony pt 03 gru, 2010 14:13 przez Heniu_123, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin Steuer
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 20:34
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Marcin Steuer »

Szanowni ;-)

Mam dość klawiatury. Przejrzałem wątek i przyjrzałem się Waszym opiniom i wyselekcjonowałem dwa joy'e:

SAITEK CYBORG FLY 5
i
SAITEK AVIATOR

Cena obu bardzo zbliżona, mieszczą się w moim budżecie. Który, i dlaczego, wybrać?
jeanz_1
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: sob 27 mar, 2010 19:45
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: jeanz_1 »

Ja bym teraz brał AVIATORA podejrzewam że fly 5 to odgrzewany kotlet , który zapewne niewiele się różni od swojego poprzednika
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Aviator ma podwójną przepustnicę i nie za dużo przycisków, więc nie jest skomplikowany, a taka przepustnica pozwoli Ci latać większością samolotów (wszystkie 2-silnikowe) "as real..."
Poza tym to solidny joy.
Marcin Steuer
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 20:34
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Marcin Steuer »

A tak kompletnie poza konkursem - oba są obrzydliwe :twisted:

No w każdym razie - mam pytania:

1) Konfiguracja przycisków i kalibracja odbywa się przez oprogramowanie załączone do dżojstików?
2) Jak wygląda sprawa z ciągiem wstecznym? Bo w sumie jeśli przepustnica nie będzie miała żadnego punktu granicznego w przejściu między idle a wstecznym, to kicha. Można zrobić to tak, że ciąg zwykły jest przypisany do przepustnicy a ciąg wsteczny np w konfiguracji przycisk + przepustnica w przód?
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Aviatory teraz są sprzedawane z jedną przepustnicą - mają połączone dwie manetki bez możliwości ich rozdzielenia.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
ummagumma
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 05 wrz, 2008 16:47
Skąd jesteś: EGAA

Post autor: ummagumma »

Jezeli kaski jest wiecej, rozwazylbym jednak G940 Logitech. Wlasnie ukazal sie nowy firmware, ktory naprawil juz wiele bledow i lata sie na nim duzo milej, a nasi programisci nadal pracuja ciezko nad usprawnieniem aplikacji, takze juz wkrotce powinnismy miec do dyspozycji super sprzet na nasze virtualne nieba.

Wiecej na ten temat mozna dowiedziec sie tutaj
FSX,W 7 64, AMD FX8120, Sapphire HD5770, 8G RAM. Logitech G940, Logitech z906, Logitech G930, Samsung 46' LED Full HD, Airbus Extended X 1.10, GEX, REX, Opus, AES, UTX, UT2
Luccas
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: czw 09 wrz, 2010 11:10
Skąd jesteś: Śląsk

Aviator AV8R-02 czy AV8R-03

Post autor: Luccas »

Witam! Zastanawiam sie nad kupnem Aviatora do FSX, pytanie która wersja jest lepsza
AV8R-02 czy AV8R-03 (XBOX / PS3). Inaczej przyciski są ułożone, w wersji 03 jest chyba
więcej przycisków do przypisania. Wizualnie bardziej jestem za wersją 02.
Może ktoś się wypowiedzieć w tej sprawie?
Ostatnio zmieniony śr 05 sty, 2011 15:12 przez Luccas, łącznie zmieniany 1 raz.
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

03 nie ma rozdzielonych przepustnic - wyglądają jak dwie w rzeczywistości jest jedna
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Luccas
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: czw 09 wrz, 2010 11:10
Skąd jesteś: Śląsk

Post autor: Luccas »

Z tego co widziałem 02 też nie ma... na środku złączone...
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Przepraszam - pochrzaniłem numerki. 01 ma rozdzielone (takiego mam)
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Luccas
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: czw 09 wrz, 2010 11:10
Skąd jesteś: Śląsk

Post autor: Luccas »

Kupiłem Saitek AV8R-02 i niestety, ale to pomyłka...
Awatar użytkownika
Bubi
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 63
Rejestracja: śr 26 maja, 2004 19:27
Skąd jesteś: EPKK/EPGD

Post autor: Bubi »

Wilku kiedyś napisał i ja go popieram.
Ten model w zupełności wystarcza.
http://allegro.pl/joystick-usb-thrustma ... 23109.html

Cena fajna. I bajery także ma. No i można go rozłożyć na 2 alementy osobno. ładnie w łapkach leży, Jedna rzecz tylko. Przy skali 50% na przepustnicy jest taki delikatny przeskok,ale to nie przeszkadza.

Ogólnie polecam
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Intel Core Duo 3,15 Ghz,4Gb Ram Geil Ultra, P5B Deluxe Asus,ATI HD6770,T-Fligt Hotas X
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Ale to chyba rodzinne w tej marce. Mam ten joystick tylko że bez przepustnicy, mam za to suwak przypominający ją i jest przeskok.

http://allegro.pl/thrustmaster-flight-s ... 63222.html

Więc polecam ci też ten model, jest tańszy od proponowanego przez Bubu i też ma parę bajerów.
Piwonia
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 15:57
Skąd jesteś: Polesie

Post autor: Piwonia »

Mam do wydania 200 zł na joystick. Interesuje mnie coś solidnego, najlepiej jakiś Saiteka lub Logitech. Nie wiem czy do tej ceny istnieją modele z optycznym potencjometrem, jeśli tak to będę nim zainteresowany. Dobrze gdyby taki joystick był dedykowany pod PC a nie był stworzony pod jakąś konsolę.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Polecam Saitek AVIATOR.
Jest świetny i tani
Piwonia
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: wt 15 lut, 2011 15:57
Skąd jesteś: Polesie

Post autor: Piwonia »

OK. Z tego, co się zorientowałem są 3 wersje Aviatora. 1 podobno jest najlepsza i dedykowana pod PC. A jak wyglądają pozostałe 2 wersje. Posiadają sterowniki, profiler ? Czy może jedyną różnicą jest brak dwóch przepustnic zamiast jednej ?
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Wersja av8r-03 nie ma sterowników. Zbyt mocne używanie ruddera kończy się trwałym skręceniem rączki, mały kąt [Tutaj już nie wiem co autor miał na myśli, chyba mały kąt skrętu albo mały zakres ruchu dźwigni - Rz].
Ostatnio zmieniony śr 02 mar, 2011 19:44 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

@Rz chodzi o to, że joy porusza się w sumie o 15 stopni.
kubafs4
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 mar, 2011 20:22
Skąd jesteś: Poland

Post autor: kubafs4 »

Witam wszystkich na forum. Zastanawiam się nad kupnem joysticka. Chcę kupić coś poniżej 200 zł. No i zastanawiam się nad trzema modelami:

&#8594; Saitek Joy Cyborg Fly 5
&#8594; Saitek Joy Aviator
&#8594; Joystick Thrustmaster T.Flight Hotas X

Dwa pierwsze to Saitek, a dużo słychać, że ta firma robi porządne joysticki jeśli chodzi o symulatory lotu. Natomiast drugiej firmy nie znam ale podoba mi się ten wygląd (duża przepustnica). Chyba wziąłbym ten trzeci joystick. Macie jakieś zdanie/opinie na temat tych joysticków?
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Wymieniłeś sprzęt który był już opisywany proponuję przeczytać cały temat i wtedy na pewno coś wybierzesz. Ale wiedz jedno nie ma co kupować taniego sprzętu ponieważ po krótkim czasie będziesz musiał wymienić na nowy albo inwestować w naprawę potencjometrów bo nie są one dobrej jakości. Jeżeli chodzi o mnie to Saitek dobra firma ale Aviator wizualnie mi się nie podoba ale to już kwestia gustów.
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
kubafs4
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 mar, 2011 20:22
Skąd jesteś: Poland

Post autor: kubafs4 »

Hmm.. jedynie co znalazłem na temat tego Thrustmastera to
Aktualnie posiadam Thrustmaster T.Flight Hotas X, jak dla mnie ten o to joystick porównując ten joystick z innymi typu Saitek x45, x52 to jeśli chodzi o latanie w FS to Thrustmaster T.Flight Hotas X będzie lepszy, dlaczego?
Dlatego iż te joysticki mają taką samą precyzje jak i wykonanie z tym że mój hotas jest dużo wygodniejszy od saiteka który tylko ma dużo bajerów niepotrzebnych dla przeciętnego pilota w fs:)
Zastanawiam się nad Thrustmasterem oraz nad Cyborgiem. Generalnie brałbym ten pierwszy bo mi się bardziej podoba, ma tyle samo przycisków co drugi. Tylko taka mało znana firma mi się wydaje ta Thrustmaster. Ale w sumie no.. jest gwarancja na dwa lata. Co Wy byście wybrali? :P
Awatar użytkownika
djmarcel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 51
Rejestracja: śr 03 mar, 2010 22:25
Skąd jesteś: Gdańsk

JOYSTICK + THROTTLE QUADRANT SAITEK

Post autor: djmarcel »

Potrzebuję jak zwykle niezastąpionej pomocy doświadczonych forumowiczów. Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem wolantu Saitek pro flight wraz z przepustnicą throttle quadrant. Od chwili kiedy w Fs-ie latam A320 od Wilco chciałbym aby sterowanie samolotem odbywało się tak jak w realu czyli min. za pomocą joysticka a nie wolantu jak np. w Benkach. W związku z tym szukam do zakupu na rynku joysticka do którego mógłbym podłączyć wspomnianą wcześniej przepustnicę Saiteka, która bez wolantu sama nie chce działać w Fs-ie. Joystick musiałby mieć wejście PS. Czy ktoś z Was zna może model takiego joy'a i mógłby mi ewentualnie pomóc w tej kwestii. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie ma takiego. To, że wtyczka jest standardu PS/2, to tylko kwestia doboru takiej, a nie innej wtyczki przez producenta sprzętu.
Wystarczy zwykły joy. W pełnej wersji FSUIPC można sobie przypisać joystick do danej maszyny, a wolant do całej reszty.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ