Dylemat przed kupnem joy'a/yoke'a

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

idefiks
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:29
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: idefiks »

Kurde i teraz dopiero mi to mówisz? :P
Awatar użytkownika
superhornet14
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 86
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 16:09
Skąd jesteś: okolice EPWA

Post autor: superhornet14 »

Witam
Mam pytanko. Otóż zastanawiam się ostatnio nad kupnem wolantu. Do wyboru mam aż 2 stery :?
1.Flight Sim Yoke USB - http://www.sklep.pilots.pl/product_info ... ucts_id/54
2.Pro flight yoke system - http://allegro.pl/search.php?sg=0&strin ... oke+system

Bardziej jestem za Pro flight yoke system ponieważ jest tańszy o prawie 100zł i jeszcze dodatkowo mam przepustnice.
Teraz moje pytanie jest takie- czy jak kupię pro flight yoke system będę mógł kiedyś dokupić CH Pro Pedals USB? Chodzi mi o kompatybilność. Czy to się nie będzie jakoś gryzło razem? W końcu to są dwaj inni producenci... :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

Gryzło się nic nie będzie, to działa jak osobne joysticki.
Awatar użytkownika
superhornet14
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 86
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 16:09
Skąd jesteś: okolice EPWA

Post autor: superhornet14 »

Uff to dobrze :) Już myślałem, że może jednak będą sobie nawzajem przeszkadzać czy coś...
Dziękuję za wyjaśnienie

Pozdrawiam
kyrtaps
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 18:21
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: kyrtaps »

Dobry,

Przeleciałem już jakąś setkę godzin w FSX. Na razie starcza mi standardowy 747. Od pewnego czasu jednak zaczęła mnie denerwować klawiatura.
Głównie z powodu braku płynnej regulacji przepustnicy na F3 i F2. Poza tym, ciężko na strzałkach staruje się wolantem.
Pomyślałem o zakupie joysticka. Czy za parę groszy mogę coś sensownego kupić (może być używane), czy nie warto inwestować w tandetę i jak już kupować, to od razu wolant i przepustnicę za 700 zł?
Bardziej kręcą mnie ogromne maszyny z transkontynentalnym zasięgiem. Nie latam małymi. Jeżeli już miałbym joystick to może kiedyś kupiłbym model A340. Ale to w przyszłości.
Na razie chciałbym za pomocą joysticka móc sterować wolantem B744, przepustnicą (o ile takie coś jest możliwe) oraz móc skręcać podczas kołowania.
Na co mam zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie? Jakie funkcje taki joystick powinien mieć?

Z góry dzięki.
Pozdro.
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2009 19:32 przez kyrtaps, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Przeglądnij wątek.
Patrz na cztero-osiowy joy - X, Y, przepustnica, obracana rękojeść.
Na początek możesz spróbować polatać na czymś tanim, a później przesiąść się na coś lepszego.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
suchy668
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 17:08
Skąd jesteś: EPBA

Post autor: suchy668 »

Mi do latania większymi samolotami bardzo dobrze sprawdza sie Saitek Aviator AV8R-O1.
On ma 5 osi , w tym 2 przepustnice .
kyrtaps
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 18:21
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: kyrtaps »

Dzięki.
Chcę właśnie na początek coś taniego żeby samemu się przekonać, czego od joy'a oczekuję i później kupić coś porządnego.


Czyli wystarczy mi joystick chodzący w cztery strony świata plus przepustnica i okręcająca się rękojeść?
A jak działa ta przepustnica? To jest coś jak rolka w myszce? Jedną ręką się steruje rękojeścią a drugą przepustnicą?
Awatar użytkownika
suchy668
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 17:08
Skąd jesteś: EPBA

Post autor: suchy668 »

Przepustnice są najrózniejsze , od suwakowych po obracane . Na focie joya często widac jaka jest.

EDIT: Nie kupuj tych najtańszych poniżej 50-60zł bo to się po prostu nie opłaca . Mój pierwszy joy był za 69zł i po dosłownie 2 tygodniach wszystko było poluzowane a joy był rozkalibrowany.
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2009 19:51 przez suchy668, łącznie zmieniany 2 razy.
kyrtaps
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 18:21
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: kyrtaps »

http://allegro.pl/item623816138_joystic ... ratis.html

Czyli ten byłby dobry?
Tylko boję się, że taka przepustnica jest mało precyzyjna i ciężko chodzi (wszystko z plastiku), a wymagana jest dokładność co do procenta ciągu przy kołowaniu lub utrzymywaniu stałej prędkości w locie.
Awatar użytkownika
suchy668
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 17:08
Skąd jesteś: EPBA

Post autor: suchy668 »

Właśnie tego joya mam . Przepustnice są bardzo dokładne , i wcale cięzko nie chodzą ,a wręcz lekko.
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Ja Ci polecam Saitek Cyborg X - taki jak tutaj. Joy'a kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i jak na razie sprawuje się super. Dodatkową jego zaletą jest "mini" trymer. :)

W domu (bo Cyborga używam na studiach w krk) mam jeszcze Logitech Attack 3, którego używam od ponad roku. Również fajnie się sprawuje, chociaż jak polatałem troszkę na "dziecku" Saiteka to przepustnica od Logitecha już nie jest taka fajna... Hehe - innym słowem człowiek szybko się przekonuje do lepszych rzeczy. :)
Awatar użytkownika
suchy668
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 17:08
Skąd jesteś: EPBA

Post autor: suchy668 »

Joy od Saiteka bardzo fajny , ale jak bym ja miał go kupic to bym sie zastanowił przez wygląd. On mi wygląda jak wibrator dla Kena.

EDIT: (Ken to chłopak Barbi)
kyrtaps
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: czw 04 gru, 2008 18:21
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: kyrtaps »

Przeszedłem się dzisiaj po okolicznych sklepach. Choć dużego wyboru nie było, dokonałem zakupu.

http://www.imperium.net.pl/x-p-63599.html

Na początek powinien starczyć. Wszystko ma.

Pierwsze wrażenie - bardzo mi się podoba.
Nieporównywalne lepszy od klawiatury. Już myślałem, że jestem tak słabym pilotem, a to przez klawiaturę nie potrafiłem za każdym razem miękko wylądować.

I wreszcie mogę polatać Airbusami.


Dzięki za pomoc.
k0stek
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 09 maja, 2009 14:30
Skąd jesteś: Limanowa

Post autor: k0stek »

witam
Czytałem wasze wypowiedzi i ludzi na innych forach i dalej nie jestem przekonany co do wyboru joya. Zastanawiam sie na tymi dwoma: Saitek Cyborg EVO i Saitek Cyborg X. Potrzebny mi jest głównie a nawet tylko do FSX. Nie mam pewnosci co do wyboru. Czytałem, że Cyborg X ma luzy nie wiem czy to prawda, licze na wasze zdanie. Co do Cyborga EVO nie spotkałem o nim złego zdania. Mam nadzieję, że mi pomożecie w wyborze. pzdr
Awatar użytkownika
trendus
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 91
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 19:50
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: trendus »

Bierz EVO. Ja go mam i jestem w 100% zadowolony. Latanie na nim to sama przyjemność.
Obrazek
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Co do Cyborg X to nie wiem, ale co do Evo to możesz śmiało brać w ciemno.
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

Ja także polecam Evo bo:
- bardzo precyzyjny - np. utrzymanie z ręki stałego wznoszenia 500fpm na C172 nie jest probemem,
- dużo guzików i jeszcze więcej funkcji które można im przypisać - ma 2 przyciki shift które potrajają ilość przycisków,
- regulowana główka
- bo to Saitek :D

No i dla mnie (jako fanatyka Airbusów) najważniejsza rzecz - można go przełożyć na lewą rękę dzięki czemu czujesz się jak prawdziwy kapitan.
Ostatnio zmieniony pn 11 maja, 2009 16:53 przez marcpro, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
darioosPL
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 05 paź, 2008 13:17
Skąd jesteś: Łomża

Post autor: darioosPL »

Również polecam Cyborga Evo jestem w pełni usatysfakcjonowany :)
Ps. Nie potraja a podwaja - taki mały błąd :P
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

darioosPL pisze:Ps. Nie potraja a podwaja - taki mały błąd :P
Czy aby na pewno?

Masz 10 guzików "normalnych" i 2 shifty - S1 i S2.

Czyli możesz przypisać funkcje to tak jakby 30 przycisków.
10 fukcji do "normalnych" guzików
10 funkcji do wciśniętego S1
10 funkcji do wciśniętego S2

Według mnie to ilość funkcji które można przypisać jest 3x większa niż ilość "normalnych guzików.

Ale może się mylę. :?
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
darioosPL
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 05 paź, 2008 13:17
Skąd jesteś: Łomża

Post autor: darioosPL »

No dobra ale 10 guzików masz można powiedzieć w standardzie :) Do tego możesz dopisać jeszcze 2x10.... ee.. tam nieważne :P
k0stek
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 09 maja, 2009 14:30
Skąd jesteś: Limanowa

Post autor: k0stek »

Wielkie dzięki za doradzenie. Właśnie zakupiłem na Allegro. Mam nadzieje, że nie będę miał z nim większych problemów :)

Przypominam o shifcie.
Ostatnio zmieniony pn 11 maja, 2009 22:02 przez k0stek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryx
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 13:12
Skąd jesteś: KRK

Opinie o Apollo JS-213

Post autor: Patryx »

Siema, w związku iż szukanie klawiszy na klawiaturze i ciągłe klikanie myszką jest bezsensowne, a w dodatku nie czuję się jak pilot, postanowiłem zakupić joysticka. Mam jednego "na oku", mianowicie Apollo JS-213. Wydaje mi się dobry; posiada FF, przepustnicę w nawet dobrym miejscu, 12 przycisków, i chyba dobrze będzie tej joystick leżał w dłoni :) Jakby co to link do w/w joysticka w sklepie *** **** *** (nie będę robił reklamy, zobaczcie sami): http://www.euro.com.pl/kontrolery-do-gi ... -213.bhtml

Zamierzam zamówić go do w/w sklepu, by go odebrać z w/w sklepu, i nie płacić 15-20 zł za kuriera, gdy w/w sklep mam 500-800 metrów od miejsca zamieszkania.

Co sądzicie o tym joysticku? Jeśli ktoś go posiada, prosił bym o recenzję.

Zmieniłem nazwę tematu.
Ostatnio zmieniony śr 01 lip, 2009 16:51 przez Patryx, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Por.Kornel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 sie, 2006 15:29
Skąd jesteś: EPOK

Post autor: Por.Kornel »

Mam ten joystick dobre dwa lata i dość intensywnie latając w Iłku i FSie nadal trzyma się w doskonałej kondycji. Jest wygodny i funkcjonalny no i stosunek cena/jakość rewelka :)
Zdaje się, że w pierwszym lepszym supermarkecie możesz go od razu kupić nie bawiąc się z zamawianiem do w/w :lol: sklepu.
Ogólnie polecam.
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Ja osobiście latałem na Trust Predator
http://sklep.icom.eu/Produkt.aspx?pid=15729

Też uważam że to fajny joy i nie jest stosunkowo drogi.
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
Awatar użytkownika
Patryx
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 13:12
Skąd jesteś: KRK

Post autor: Patryx »

Por.Kornel pisze: Zdaje się, że w pierwszym lepszym supermarkecie możesz go od razu kupić
Byłem w Media Markt'cie, Carrefourze, Saturnie, i tylko w RTV Euro AGD jest. Nie w sklepie, ale można zamówić do sklepu ;)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Apollo to tania marka, cudów się nie spodziewaj. Trwałość potencjometrów też nie będzie rewelacyjna.
Nie wiem, co w nim dokładnie jest, ale za tą cenę, to spodziewałbym się Vibration Fidback, a nie Force Feedback. W FSie i to i to niepotrzebne, a w pozostałych symulatorach VF jest o d. rozbić.
Jedynie w IL-e/LockOn prawdziwe Force Feedback się przydaje.

Lepiej przyoszczędzić sobie na Saitek Aviatora.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Patryx
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 13:12
Skąd jesteś: KRK

Post autor: Patryx »

RzEmYk pisze:Lepiej przyoszczędzić sobie na Saitek Aviatora.
Niestety nie mam czasu "przyoszczędzić" na coś innego, i nie wiadomo czy lepszego. A powód prosty: Wyjazd do Anglii. Wyjeżdżam za ok. 20 dni a wracam prawie w połowie sierpnia. Szukam coś w miarę taniego, i nawet dobrego. Sądząc po opinii produktu, jest dobry, jak na swą cenę.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Której opinii?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Patryx
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: śr 01 lip, 2009 13:12
Skąd jesteś: KRK

Post autor: Patryx »

Por.Kornel pisze:Mam ten joystick dobre dwa lata i dość intensywnie latając w Iłku i FSie nadal trzyma się w doskonałej kondycji. Jest wygodny i funkcjonalny no i stosunek cena/jakość rewelka :) (...) Ogólnie polecam.
Tej opinii.
Awatar użytkownika
Hancer
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 13:30
Skąd jesteś: EGPH

Post autor: Hancer »

Witam
Cyborga Evo Wireless mam od niedawna, i niestety żadna oś nie wraca do położenia zerowego. Było ok, teraz nie da się nim latać, reaguje jak mu się zechce. Nowe stery, reset kompa i tak kilka prób (oczywiście zmiana baterii). Trzeba było kupić na kablu, nie wiem czy coś nie zakłóca jego pracy. W opisie pisze że dioda powinna świecić na zielono, u mnie zawsze jest czerwona ?. Może ktoś ma radę na te dolegliwości, z góry dziękuje. Jak nie pozostaje kupić coś lepszego, tylko co ?.
C2D-3.4MHz, GF260GTS, 4Mb Ram, Windows 7
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Lepsze baterie nie pomagają? Ewentualnie dobre akumulatorki (2500mAv).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Hancer
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 13:30
Skąd jesteś: EGPH

Post autor: Hancer »

No sorki, używam 2300mAh. Już wcześniej miałem podobny problem, zniknął chyba po przeinstalowaniu systemu, ale nie wiem na pewno. Teraz nie da się latać, ściąga samolot w różne strony, jak mu się spodoba. Jednak sądzę, że nie ma to jak na kablu (usb). Będę szukał nowego joya, tylko jaki ?, myślałem że ten mi posłuży długo.
C2D-3.4MHz, GF260GTS, 4Mb Ram, Windows 7
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Jaki, to masz kilka-naście stron niniejszego wątku. Przejrzyj kilka ostatnich stron.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Hancer
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 13:30
Skąd jesteś: EGPH

Post autor: Hancer »

Problem z nie powracaniem w położenie neutralne w Cyborg Evo Wireless, rozwiązałem. Należy skasować wpis w rejestrze (robiąc wcześniej kopie owego) :
(Polecenie - uruchom, wpis - regedit)
HKEY_CURRENT_USER\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MediaProperties\PrivateProperties\DirectInput

wpis: VID_06A3&PID_3xxx - ten folder może mieć inna cyfrę, np: PID_0464.
Trzeba sprawdzić w nim, czy jest ID Joya. Jest ich parę, ale reszta (przynajmniej u mnie) jest pusta w podfolderach.

[Na pewno HKCU, a nie HKLM?
PS. To nie folder, tylko wpis w rejestrze - Rz]
Ostatnio zmieniony ndz 05 lip, 2009 23:15 przez Hancer, łącznie zmieniany 1 raz.
C2D-3.4MHz, GF260GTS, 4Mb Ram, Windows 7
Awatar użytkownika
Hancer
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 13:30
Skąd jesteś: EGPH

Post autor: Hancer »

Na pewno HKCU, (And delete the VID_06A3&PID_0464 folder) cytat który znalazłem, jest jak byk "folder". Przecież ma podkatalogi. Nie wiem może w XP jest HKLM, nie sprawdzę.
Ostatnio zmieniony pn 06 lip, 2009 11:15 przez Hancer, łącznie zmieniany 2 razy.
C2D-3.4MHz, GF260GTS, 4Mb Ram, Windows 7
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

To jest tylko graficzna prezentacja struktury w pliku, a nie struktura plików jak na dysku.
A z resztą prawidłową nazwą jest "klucz" ;)
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
a123456789b

Post autor: a123456789b »

Witam kolegów lotników ;) ostatnio coś mnie wzięło na latanie, po 30 minutach zmagań z grą na klawiaturze, stwierdziłem że muszę nabyć jakiś sprzęt odpowiedni do tego. Nie chciał bym na początku przeznaczać na niego większej sumy, bo jeszcze nie wiem czy mnie to wciągnie. Rozsądną kwotą będzie chyba (jak się mylę to mnie poprawcie) 150 zł, do tej sumy na allegro znalazłem 3 modele które mnie zainteresowały.

SAITEK AVIATOR
http://www.allegro.pl/item698957911_mys ... klepu.html

LOGITECH FORCE 3D PRO
http://www.allegro.pl/item701080947_log ... szawa.html

Saitek Cyborg Evo
http://www.allegro.pl/item702960408_sai ... tanio.html

I teraz co wybrać? Sprzęt używany też wchodzi w grę.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez a123456789b, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Ja osobiście używam nr.2 i nie narzekam całkiem przyzwoity:) Ale nr.1 fajnie sobie wygląda ma tam trochę przełączników które można zastosować podobnie do "Rzemykowej Skrzyneczki" Ale wybór należy do ciebie bo oby trzy :) są całkiem rozsądnym rozwiązaniem jak na początek :)


Pozdrawiam
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Gdybyś poszukał przed zadaniem pytania, wiedziałbyś, ze opcja numer 2 jest złym wyborem, a kupowanie używanego dżojstika jest dosyć ryzykowne - nigdy nie wiadomo, w jakim stanie są potencjometry.
ODPOWIEDZ