Dylemat przed kupnem joy'a/yoke'a

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

Saitek sprzedaje przepustnice również bez wolantu i one mają wtyczkę USB. Niestety te sprzedawane z wolantem mają PS2. Ciekawe czy da się zastosować przejściówkę.
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Da się, kumpel z bloku tak zrobił, kupił przejściówkę właśnie do Saiteka i wszystko działa.
Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

No to można spróbować z przejściówką od myszy. Tak naprawdę to nie przejściówka, ale kwestie techniczne zostawmy z boku.
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
Ziele32
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010 16:40
Skąd jesteś: EPKA - Kielce

Post autor: Ziele32 »

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Joya do latania. Czy może ktoś z Was używał takiego

Joy

lub może polecić coś do 150 złotych.

R.

PS. Za ile można kupić prosty wolant z przepustnicą (pedały nie wchodzą w grę).
Ostatnio zmieniony wt 10 maja, 2011 17:45 przez Ziele32, łącznie zmieniany 1 raz.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Ciekawy. Niestety nie widziałem tego modelu.
Awatar użytkownika
leF
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 22:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: leF »

INSZALLAH

Win7, FSX, MX518, Saitek Yoko Pro, Logitech Extreme 3D PRO
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Joystick - dobry, bez osobnej przepustnicy w zestawie

Post autor: D. Design »

Chciałem zapytać o Wasze rekomendacje, dotyczące optymalnie dobrego joysticka, ale nie w zestawie z przepustnicą. Oczywiście nie chodzi o taki z kokpitu Airbusa ale ogólnie dostępny sprzęt.

Patrząc na Allegro, lista sprzętu jest dość długa, ale np. z Cyborgiem mam kiepskie skojarzenia z powodu ogromnych luzów (i tego, że po kilku miesiącach po prostu przestał być wykrywany przez system), inne z kolei wyglądają na zbyt lekie lub mało precyzyjne. Podoba mi się X65F, ale jest w zestawie z przepustnicą. Jeszcze bardziej podoba mi się G940 od Logitech, ale ten jest w zestawie i z rudderem i z przepustnicą. Jest np. Thrustmaster T.1600M, ale tu z kolei nie znam w ogóle marki. Jest jeszcze Saitek Aviator, ale jeśli jakością dorównuje Cyborgowi, to wolałbym inną opcję.

Byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę w tym temacie.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Co chcesz od Cyborgów? Ja swojego mam już 8 lat i nie ma żadnych luzów ani innych nieprzyjemnych rzeczy.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Stanisław, a zaryzykuj i weź to:
http://allegro.pl/joystick-sidewinder-p ... 17859.html
Sam mam takiego joy'a. Co w nim fajnego to to, że nie ma potencjometrów, tylko sensory optyczne, czyli teoretycznie nigdy nie nabawi się luzów.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Re: Joystick - dobry, bez osobnej przepustnicy w zestawie

Post autor: marcpro »

D. Design pisze:Chciałem zapytać o Wasze rekomendacje, dotyczące optymalnie dobrego joysticka, ale nie w zestawie z przepustnicą. Oczywiście nie chodzi o taki z kokpitu Airbusa ale ogólnie dostępny sprzęt.

(...)z Cyborgiem mam kiepskie skojarzenia (...)

Byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę w tym temacie.
Pozdrawiam
Saitek Cyborg Evo i nic więcej. Lepszego joysticka w życiu nie miałem.

Nie wiem jakie masz doświadczenia z Cyborgami, ale mój egzemplarz ma już 5 lat i jak na razie sprawuje się bez zarzutu.
Mniej więcej co pół roku rozkręcam go, spryskuję potencjometry Cleanser PR, daję odrobinę smaru na grzybek i chodzi jak ta lala. :D

Co prawda nie jest już produkowany i ciężko go dostać - ale naprawdę, nic lepszego nie znajdziesz.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Re: Joystick - dobry, bez osobnej przepustnicy w zestawie

Post autor: nebogipdfel »

D. Design pisze:Jest jeszcze Saitek Aviator, ale jeśli jakością dorównuje Cyborgowi, to wolałbym inną opcję.
Ja mam Aviatora już chyba jakieś 3 lata (od momentu jak się pojawił na rynku) i w sumie jestem zadowolony. Owszem jakieś pół roku temu miałem problem z kalibracją i już myślałem że czas na zmianę ale była to widocznie wina softu bo problem zniknął. Co prawda nie używam go jakoś specjalnie intensywnie - tzn. są dni kiedy nie latam - ale luzów nie ma.

Zalety:
Dwie przepustnice
Fajny wygląd - nie jak joystick ze statku kosmicznego :)
Można nim latać z "lewej ręki" a większość joysticków jest wyprofilowanych tylko na prawą.
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Aktualnie na rynku masz głównie model 03 - ten ma już tylko jedną przepustnicę.
czapl1997
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pt 29 lip, 2011 15:03
Skąd jesteś: Krojanty

Post autor: czapl1997 »

Witam jestem tu nowy :)
FSX mam od niedawna (2 miesiące), i powoli zaczynam myśleć o jakimś joysticku, bo troche głupio grać na myszce :x
Przeczytałem cały temat i chciałbym, żebyście mi poradzili w sprawie kupna.(limit do 200zł) Czytałem wasze opinie o Logitechu, więc na pewno nie wezme sprzętu z tej firmy-bardziej napaliłem się na saiteka. A oto moje propozycje
-SAITEK Cyborg FLY 5http://www.ceneo.pl/9641112
-SAITEK JOYSTICK CYBORG EVO FORCEhttp://www.ceneo.pl/2502853
-Saitek Aviatorhttp://www.ceneo.pl/528090 (ale tak nie za bardzo bo mi się nie podoba)
Ja jestem "zielony" w tych sprawach potencjometrów itd., więc chciałbym taki co trzymałby mi pare ładnych lat 8-)
Możecie dać inne propozycje, ale fajnie jakby miał przepustnice(najlepiej podwójną) oraz (tak jak mówiłem) był solidny.
Z góry dzięki :D
http://h1.flashvortex.com/display.php?i ... _90_9_1_17
..............................
KLIKNIJ
..............................
zapraszam
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Co do Saitek'a to Aviator tylko w pierwszym wydaniu był fajny (Wersja wyłącznie na PC). Jeżeli ma być do 200 zł, to myślę, że najfajniejszym wyborem będzie: Thrustmaster T.Flight Hotas X http://www.thrustmaster.com/product.asp ... atformID=5
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
czapl1997
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pt 29 lip, 2011 15:03
Skąd jesteś: Krojanty

Post autor: czapl1997 »

Ok!
Kolega z innego forum podpowiedział mi, że mam kupić Cyborga fly 5, więc go kupję.
Zobaczymy jaki będzie w praktyce. :)
Ostatnio zmieniony ndz 31 lip, 2011 21:38 przez czapl1997, łącznie zmieniany 1 raz.
http://h1.flashvortex.com/display.php?i ... _90_9_1_17
..............................
KLIKNIJ
..............................
zapraszam
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Troche czasu minelo odkad to ostatni raz zasiadlem za sterami wirtualnego samolotu wiec teraz nieco trzeba temat odswiezyc.
Problemy pojawia sie gdy przychodzi do wyboru wolanta a raczej calego zestawu.
Chcialbym abyscie mi co nieco doradzili tak abym byl jak najbardziej zadowolony z zakupu.
Sprawa przedstawia sie tak ze aktualnie chcialbym zakupic cos do prowadzenie cywili a wojskowe zostana obsluzone przez Thrustmastera.
Wiec oto moja propozycja:
Yoke:Saitek (nie wiem czy cessna czy starsza wersja) [P.S.Fajnie jak by to bylo bez Quadrant-a]
Rudders:Saitek Combat lub starsza wersja (starszej nie mialem nic do zarzucenia,sprawdzala sie doskonale w grach pokroju dirt czy nfs shift.)
Throttle:Nie mam zielonego pojecia.Ten Quadrant od Saiteka wydaje mi sie troche za mały.3 dzwignie a gdzie ja sobie revers ustawie? :(
Prosze o propozycje.
Panele:Tutaj bedzie saitek.Z 4 panele i wiecej mi nie potrzeba.
Ostatnio zmieniony wt 06 wrz, 2011 17:18 przez mirage9, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Panowie czy ktos moglby pomoc dobrac sprzet? Pytanie powyzej.
Ostatnio zmieniony ndz 09 paź, 2011 09:09 przez mirage9, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Właściwie już wybrałeś. Saitek Pro Flight Yoke (ten starszy), w CH Products imho nie ma się co pchać obecnie; throttle quadrant jeden dostaniesz z wolantem, drugi można dość tanio dokupić (USB) i będziesz miał 6 dźwigni do przypisania, rewers jest dostępny za zakresem idle (przesuwasz dźwignie do idle i zostaje jeszcze mały zakres w dół jako przycisk). Tutaj się przydaje pełny FSUIPC jeśli chcesz przypisać każdy rewers do osobnej dźwigni. Jest jeszcze CH Products Throttle Quadrant, 6 dźwigni od razu, ale wymiary jeszcze mniejsze od Saiteka.
RudyOLB
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 paź, 2011 20:03
Skąd jesteś: Wrocław

Post autor: RudyOLB »

Witam mam zamiar kupić joystick lecz nie mam za wiele pieniędzy i zastanawiam który z tych dwóch kupić?
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/cyborg-v1 ... g~06764372
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/logitech- ... 5-pdt.html
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Logitech jest stabilniejszy. Cyborg będzie "podskakiwał" przy gwałtowniejszych manewrach. Logitecha wady, to brak przycisku HAT (pozwala rozglądać się po kokpicie) i mała dźwignia przepustnicy. Ale mnie na przykład to nie przeszkadza, a sam go używam.

Poza tym po co kupować za granicą? W Polsce też je dostaniesz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

HAT się przydaje, zwłaszcza gdy nie masz TrackIR lub jego odpowiednika.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
RudyOLB
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 paź, 2011 20:03
Skąd jesteś: Wrocław

Post autor: RudyOLB »

Za granicą kupuję bo mieszkam w Anglii. :)
Jedyny budżet jaki teraz mam to tylko 25 funtów, a do rozglądania mogę sobie ustawić gałkę od pada.
Ostatnio zmieniony sob 15 paź, 2011 20:03 przez RudyOLB, łącznie zmieniany 1 raz.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

RzEmYk pisze:HAT się przydaje, zwłaszcza gdy nie masz TrackIR lub jego odpowiednika.
Przy Virtual Cockpit na pewno, ale przy kokpicie 2D to bym polemizował. Ale podtrzymuję, że Cyborg przy nieco bardziej energicznych ruchach będzie miał tendencję do odrywania którejś nóżki od podłoża, bo mam podobny do Cyborga z wyglądu Joy Tracera i musiałem go przymocować do kawałka sklejki aby był stabilniejszy (no, chyba, ze Cyborg ma większy rozstaw nóżek, ale mimo to są tylko 3, więc przy przechyłach na wznoszeniu będzie go odrywać od stołu).
Ostatnio zmieniony ndz 16 paź, 2011 09:25 przez TytusPZL, łącznie zmieniany 1 raz.
RudyOLB
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 12 paź, 2011 20:03
Skąd jesteś: Wrocław

Post autor: RudyOLB »

Znalazłem u siebie w sklepie z używanymi rzeczami Logitecha Extreme 3D Pro za 25 funtów kondycja nawet dobra a widzę że w normalnym sklepie jest o 10 funtów droższy. Opłacałoby się go kupić zamiast Logitecha Attack 3 za tą samą cenę?
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Używany to zawsze ryzyko, jak ze wszystkim - masz szczęście, to posłuży Ci wiele lat, a będziesz miał pecha, to egzemplarz okaże się felerny. Przymierz się do niego i jeśli jednak nie mam racji co do jego stabilności (wykonaj na sucho kilka "manewrów"), to nowy opłaca się bardziej od ATK 3 Logitecha. Ale używany.... no nie wiem... Twoje ryzyko.
Awatar użytkownika
morningr
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 12:20
Skąd jesteś: EPZR

Post autor: morningr »

Szanowni forumowicze, czy Saitek wycofał się z produkcji AV8R-01? Planuję zakup joy'a w granicach 200 zł i aviator przypadł mi do gustu najbardziej, ale właśnie w wersji 01. Rozglądam się po internecie i wszędzie widzę ( łącznie z allegro ) kontroler w wersji av8r-03 pod pc/xbox360/psx z paskudnymi przyciskami select i start na przodzie. Jeżeli nigdzie nie ma już wersji 01 to mam niezły problem, bo cyborg xfly nie za bardzo mnie przekonuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Już od dawna Saitek AV8R w wersji 01 dostępny jest wyłącznie na rynku wtórnym. Odpowiadając na twoje pytanie: Tak, Saitek nie produkuje już tego joystick'a w wersji 01.
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Chcę kupić dla kolegi joystick na prezent, oczywiście z przepustnicą.
Co doradzicie oprócz firmy Saitek?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt 10 sty, 2012 20:52 przez Tyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Co doradzicie oprócz firmy Saitek?
Firmę Logitech.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Tak, posiadam LOGITECH G940, ale aż tak drogie nie wchodzi w grę, jakie inne są dobre Logitecha, chodzi mi o konkretne modele.
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Nie ma. :D

A co do joysticków innych firm niż Saitek, to Thrustmaster robi całkiem przyzwoite urządzenia, np. T-Flight Hotas X, lub T.1600M.
Ostatnio zmieniony wt 10 sty, 2012 21:46 przez Gładki, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Nie ma. :D
Ja przed wolantem korzystałem z Logitech Attack 3.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Ale przypomnę, że Attack3 jest bardzo podstawowym sprzętem. Brak przycisku HAT i brak przekręcanej rączki. Do tego przepustnica jest malutka. To sprzęt-minimum. Aczkolwiek ja sam go używam i nie narzekam. Mnie wodotrysków nie trzeba.
Awatar użytkownika
morningr
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 12:20
Skąd jesteś: EPZR

Post autor: morningr »

A ja w końcu zdecydowałem się na Cyborg Fly 5, który uważam za mniej klimatyczny wizualnie niż Aviator, ale przekonała mnie jego funkcjonalność oraz podwójna przepustnica. Mogłem poczekać na jakąś używkę AV8R-01, ale w przypadku takich sprzętów nie lubię używek. Mam nadzieję, że się nie zawiodę na tym joy-u. ;)
Ostatnio zmieniony śr 11 sty, 2012 16:28 przez morningr, łącznie zmieniany 1 raz.
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!
Intruder
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 18:28
Skąd jesteś: Kujawy

Post autor: Intruder »

Zdaje się, że będę kolejnym skarżącym się na Cyborga... :| Jakiś czas temu, gdzieś na forum pisałem o moim problemie, później doszło jeszcze kilka innych problemów, aż w końcu wczoraj padł, bo 2 latach użytkowania. Nie sądzę by można było jeszcze cokolwiek z nim zrobić. Pomyślałem, że czas na nowy sprzęt. Cyborg X, uwiódł bajerami i to chyba nie było najlepszą decyzją, wcześniej korzystałem przez 3 lata z Attacka 3, więc przeskok był ogromny.

Tak więc jak najszybciej mam zamiar zakupić nowy joystick, znowu jak wielu w tym temacie do "magicznych 200 zł". Latam głównie w Condorze, oraz w FSX najczęściej akrobacyjnie (zdaje sobie całkowicie sprawę, że to nie najlepszy sim do akrobacji :) ). Najbardziej zdecydowany byłbym na Aviatora... ba te 2 lata temu o nim myślałem, wybrałem Cyborga z powodu wymienionego powyżej. Raczej nie myślę o jakichś Trustmasterach i Logitechach. Największym problemem wydaje mi się jednak nietypowa konstrukcja Aviatora, np. ta charakterystyczna przepustnica z przodu. Czy to w ogóle wygodne? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: Tyszek »

Jedyny produkt Saitek'a który mógłbym polecić to właśnie Aviator. Co do wygody, co kto lubi. Jednemu będzie przeszkadzać, drugiemu nie. Z tego co widzę to jesteś nastawiony jedynie na produkt Saitek'a. Ja po swoich przeżyciach po Cyborgu X i ST290 zrezygnowałem z tej firmy, ale to tylko moje zdanie. Myślę żebyś jeszcze poczytał i poszukał informacji na temat Thrustmastera. Do 200 zł to chyba tyle co można znaleźć.
Intruder
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 18:28
Skąd jesteś: Kujawy

Post autor: Intruder »

Dzięki za szybką odpowiedź. To prawda jestem silnie ukierunkowany na Saiteka, ten Cyborg, gdyby nie krótki jego żywot byłby idealnym sprzętem, chyba to stąd się bierze. Faktycznie moja wiedza o Trustmasterach jest znikoma, trzeba będzie się zainteresować. Aviator wydaje mi się być dobry, nie słyszałem o nim wiele złego... no tyle, że ten cały odpustowy wygląd, nie widziałem nigdy Saitekowskiego sprzętu, bez lampek, kolorowych cypków i super nowoczesnych bajeranckich diod i świecidełek. :?
Wobo
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: sob 28 kwie, 2012 14:54
Skąd jesteś: Podkarpacie

Post autor: Wobo »

Czołem, dopiero zaczynam swoją przygodę z simami lotniczymi i mam zamiar kupić joystick. W pułapie cenowym 200 złotych mam do wyboru saiteka cyborg x i trustmastera hotas x. Co wybrać? Joystick będę używał w fsx i sturmoviku.
Awatar użytkownika
morningr
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 12:20
Skąd jesteś: EPZR

Post autor: morningr »

morningr pisze:A ja w końcu zdecydowałem się na Cyborg Fly 5, który uważam za mniej klimatyczny wizualnie niż Aviator, ale przekonała mnie jego funkcjonalność oraz podwójna przepustnica. Mogłem poczekać na jakąś używkę AV8R-01, ale w przypadku takich sprzętów nie lubię używek. Mam nadzieję, że się nie zawiodę na tym joy-u. ;)
Haha , chyba wykrakałem.. ech.
ODPOWIEDZ