Dwa lub kilka monitorów

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Dwa lub kilka monitorów

Post autor: D. Design »

No właśnie - mam dwa monitory które mogę podłączyć do jednego kompa. Jak zaprogramować FS tak, żeby z takiego udogodnienia można było korzystać? Chodzi mi o to, żeby na przykład na jednym monitorze był panel a na drugim gps, radio stack, thottle itd, albo na przykład widok w inną stronę) ? Dziekuję, pozdrawiam.
Obrazek
-Tommy-
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: pt 10 wrz, 2004 08:22
Skąd jesteś: EPTO

Post autor: -Tommy- »

Najprościej: Odpal w trybie okienkowym i myszką przesuwaj na inny monitor gps-y, radia itp.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Dodatkowo taki panel, np. radia musisz dac (majac go juz otwarty na glownym ekranie) prawym klawiszem myszy i wybrac Undock. Drugi monitor musi byc w trybie (pisze z pamieci) extended desktop.
Ostatnio zmieniony pt 23 cze, 2006 14:01 przez konraf, łącznie zmieniany 2 razy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Dziękuję, będę testować.

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2005 18:36 ]
Dodam już do tego samego tematu. Drugi monitor jest już skutecznie używany. Ale pojawił się trzeci ;) . W jaki sposób podłączyć go do komputera? Czy konieczna jest nowa karta czy można sygnał jakoś rozdzielić? pozdr.
Obrazek
Cerata
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: śr 25 lut, 2004 23:00
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Cerata »

Podłączę sie do tego wątku jeśli można...
Wiem, że sporo na ten temat napisano, ale ze względu na święta = brak czasu na siedzenie przy kompie i werowanie wątków. Więc jedno krótkie pytanie mam:
Mam dwa monitory LCD 20" i 15"; czy jest możliwe, aby podłączyć oba do radka 9800pro i każdy pracował ze swoją rozdzielczością tzn 20"- 1600x1200, 15" - 1024x764 ( na pierwszym FS9, a na drugim np toto
fs9: Gigabyte K8NS Ultra939; AMD64 3800+; GF6800GS256/256 (AGP) ;RAM-DualDDR400-2GB (2x512+2X512); nr GG 4431973
Awatar użytkownika
ToTom
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 364
Rejestracja: pn 05 kwie, 2004 17:35
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: ToTom »

Jeśli już masz te monitory, to podpinaj i testuj!
Wg mnie to jest możliwe.
Awatar użytkownika
Kuba Pa
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 15:32
Skąd jesteś: Kolbuszowa

Post autor: Kuba Pa »

To ja też sie podłącze :D
Niby mam dwa monitory LCD17 i starą 15 ale w karcie mam tylko wyjście video więc podłączyłem sobie TV 21cali :D czasem lubie sobie tak pograć ale jak ustawie w opcjach żeby obraz był wyświetlany jako klon na obu mam to samo. I mam takie pytanie czy jest możliwość aby na monitorze miał widok z kokpitu a na drugim z wiezy albo z zewnątrz(spot)?
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Kurcze,nie mogę sobie poradzić z rozdzieleniem obrazu na dwa monitory?! Mam na obu to samo i wszelkie moje próby są bezskuteczne,a z techniki słabym :oops:
Pomóżcie!
pzdr
bober
P.S.
Sprzęt jak poniżej
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

W ustawieniach karty graficznej (w oprogrmowaniu ATI) masz rysunek dwóch monitorów. Klikasz na jeden z nich prawym przyciskiem myszy i wybierasz podstawowoy, albo dołączony. Monitory te mozesz rowniez przesuwac tak, aby ustawic je jak stoją w rzeczywistosci (np. jezeli monitro 1 jest po lewej stronie, to jak bedziesz jechal kursorem w prawą strone, to w koncu przeskoczy Ci na drugi monitror po prawej stronie, itp)

D.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Mam podstawowy i dołączony,ale nadal na obu to samo ;(
pozdr
bober
P.S.
Może Skype? wbobrowski
albo GG 1881364
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

To może prawym kliknięciem na pulpit, właściwości, ustawienia. Klikasz drugi monitor i zaznaczasz "Powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów tego monitora". U mnie po tym zaczęło być wszystko ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Już chyba opanowałem technikę "przemieszczania oczu" z monitora na monitor :lol:
Dzięki koledzy!! Jak coś to jeszcze będę pytał
pzdr
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
cibarius

Post autor: cibarius »

konraf pisze:Dodatkowo taki panel, np. radia musisz dac (majac go juz otwarty na glownym ekranie) prawym klawiszem myszy i wybrac Undock. Drugi monitor musi byc w trybie (pisze z pamieci) extended desktop.
RzEmYk, zamknąłeś mojego posta ok, odesłałeś mnie tutaj.Ja to czytałem już wcześniej kilka razy, i jeżeli jest tu rozwiązanie mojego problemu to mnie oświeć, bo może nie mogę go znaleźć.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

viewtopic.php?p=24962#24962
Czy to tak trudno wyczytać, że działa w trybie okienkowym?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Nalewa
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: pt 02 mar, 2007 11:24
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Nalewa »

Wpiąłem własnie drugi monitor i teraz obraz daje naprawdę niezłego kopa. Ustawiłem sobie na lewym 19" LCD kokpit i widok, a na prawym zwykłym 17" radio i gps. Teraz przejdę do problemu jaki mnie dręczy. FSa odpalałem w trybie okienkowym, ponieważ na fullscreenie dostawał jakichś spazmów (wyczytałem w innym wątku że to wina rozdzielczości - cóż spróbuje ja ustawić), w każdym razie o ile w kabinie jestem w niebie, w momencie kiedy zaczynam lookać na boki, mam panoramiczny obraz, który wygląda super, ale przykładowo robiąc traffic patern patrzę pod katem 45 stopni do tyłu, żeby ujżeć lotnisko i właśnie w miejscu w którym powinienem je widzieć widzę ramke monitora, a lotnisko po połowie wystaje mi z dwóch monitorów (trochę mnie to myliło) dlatego mam pytanie, czy moge ustawić taka konfigurację, że np. patrząc pod kątem 45stopni w lewo - na lewym monitorze bedę miał ten widok, a na prawym monitorze frontowy???? (tzn. czy mogę ustawić żeby widoki pojawiały się sąsiadująco??) nie znam sie na tym za bardzo i dlatego możliwe, iż gadam bzdury, ale jeżeli wśród tego mniej lub bardziej sensownego potoku słów zrozumiecie o co mi chodzi to bardzo ucieszyłaby mnie jakakolwiek pomoc ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Broker89
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 07:24
Skąd jesteś: WWA

Post autor: Broker89 »

nie wiem dlaczego ale druga podpięta 17 nie chce zmienić rozdzielczości co robić? (w trybie dual view)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Broker89
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 07:24
Skąd jesteś: WWA

Post autor: Broker89 »

To nie to ale już uporałem się z tym, w trybie full screen FSX dostaje wariacji....i dosyć banalne pytanie ale takie proste że trudne...jak go odpalić w trybie okienkowym :-D
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

alt+enter as usual?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Broker89
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 07:24
Skąd jesteś: WWA

Post autor: Broker89 »

zrobiłem i kicha na drugim monitorze zostaje pulpit i nie widać przenoszonego radia
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Widać jak się czyta wątek - trzeci post.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Domino

Post autor: Domino »

D. Design pisze:Dziękuję, będę testować.

[ Dodano: Sob 08 Paź, 2005 18:36 ]
Dodam już do tego samego tematu. Drugi monitor jest już skutecznie używany. Ale pojawił się trzeci ;) . W jaki sposób podłączyć go do komputera? Czy konieczna jest nowa karta czy można sygnał jakoś rozdzielić? pozdr.
Coś takiego.
http://www.pcworld.pl/news/63336.html

Ale wiem ze istnieje jakaś przejściówka umożliwiająca podpięcie 3 lub więcej monitorów.
http://www.realtimesoft.com/multimon/fa ... ultimonKVM
http://www.realtimesoft.com/multimon/
Awatar użytkownika
Broker89
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 07:24
Skąd jesteś: WWA

Post autor: Broker89 »

słuchajcie a da się ustawić krawędź (lewa prawa) przeskoku kursora myszki??
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Broker89 pisze:słuchajcie a da się ustawić krawędź (lewa prawa) przeskoku kursora myszki??
Da się, możesz sobie przesuwać sylwetki monitorów.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
lecter
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 mar, 2008 10:44
Skąd jesteś: Torun

Post autor: lecter »

Mozecie napisac jak wyglada kwestia wydajnosci przy dwoch monitorach? Gram aktualnie na jednym 22" w natywnej rozdzielczosci i zastanawiam sie czy karta (gf7300gt) poradzi sobie z plynnym wyswietlaniem jak podlacze drugi monitor. Na allegro sa tanie gf2 i radeony 9250 na pci - czy dzialaloby gdybym podlaczyl drugi monitor do oddzielnej karty?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Korzystałem jakiś czas z dwóch 17'' na nvidia 7600GS. Monitory podłączone do tej samej karty (miała wyjście DVI i D-Sub). Zero problemów. Sprawdź więc, czy obecna karta nie ma czasami dwóch wyjść.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
b00gie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 119
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 13:15
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: b00gie »

Rowniez mam dwa 21" - wczesniej podłączone do jednej GF6600 - zero problemów z wydajnością.
Obrazek
lecter
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 mar, 2008 10:44
Skąd jesteś: Torun

Post autor: lecter »

Dzieki! Wyglada na to ze martwie sie na zapas bo czytalem niedawno ze problemy z wydajnoscia moga sie pojawic. Karta ma dwa wyjscia i czekam na monitor. Zobacze jak bedzie...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Podłączam pod laptopa drugi monitor i przeciagam na niego okno z FSX (na lapie mam normalnie pulpit Windowsa). Niestety nHancer gubi wtedy wygładzanie. Cudowałem już z kolejnością monitorów.
Znacie jakieś rozwiązanie?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
prq91
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: czw 01 sty, 2009 13:57
Skąd jesteś: Jastrzębie

Post autor: prq91 »

Pozdrawiam Kamil
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Nie pytałem jak włączyć obraz na drugi ekran, tylko co zrobić, żeby na drugim było wygładzanie. Ustawienia mam dokładnie takie jak tam pokazywałeś na screenie.

Teraz jest tak, że łapie okno z FSX, przeciągam na drugi monitor i AA znika. Przesuwam na laptopa i AA wraca samoczynnie.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
prq91
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: czw 01 sty, 2009 13:57
Skąd jesteś: Jastrzębie

Post autor: prq91 »

Acha, bo ja mam tak że dam np: 2 monitory (różny rodzaj DualView) to dla każdego monitora moge ustawić inne opcje.
I dokładnie w "ustawienia jakości i wydajności" moge zmienić wygładzanie,mniej więcej wygląda to tak :
Załączniki
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (26.8 KiB) Przejrzano 25099 razy
Pozdrawiam Kamil
slimak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: sob 26 maja, 2007 19:19
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: slimak »

Witam

To ja mam takie pytanie. Daje rozciągniecie w mojej karcie graficznej na dwa monitory mam Geforce 9600GT jak chce odpalić na tym FS pisze mi ze mój adapter nie jest w stanie tego obsłużyć, adapter mam w komplecie do mojej karty. Chciałbym ustawić widok najlepiej na full screnie w PMDG MD11 na lewym monitorze captain panel na drugim monitorze F/O panel. Nie wiem czy to jest możliwe jakieś rady??

Ok jak trochę pogrzebałem po forum udało mi się zrobić na pełnoekranowym trybie roziągnięty obraz na dwóch monitorach. Jednak moja prośba jest o pomoc w rozdzieleniu paneli właśnie z PMDG na captain i na F/O na dwa monitory najlepiej w full screnie. Może ktoś to robił już na MD11 a jak nie to myślę że PMDG 747 z tego co maja na stronie swojej również ma dwa panele F/O i Captain więc może osoba która ma jakikolwiek samolot z multi panelem jest w stanie mi pomóc??


EDIT::

PO wielkich mękach udało mi się ustawić panel kapitana na jednym monitorze a panel F/O na drugim. Jednak mam teraz dwie belki rozdzielające szyby. Zrobiłem kopie zapasowe folderu panel i teraz mam prośbę o pomoc/radę w jakim programie mógłbym pozbyć się tych części z main panel żeby nie było rozdzielającej szyby belki?? Niestety chciałem to zrobić w byle jakim edytorze grafiki jednak pliki te które wyświetlają kolorowy panel są chyba zakodowane w .GAU może ktoś się orientuje w czym to otworzyć/edytować??
tomcat
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 300
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 12:07
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: tomcat »

Wygodnie jest w FS Panel Studio, niestety płatny.
Kris
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: wt 04 sie, 2009 13:33
Skąd jesteś: EPWA

FSX na dwóch monitorach

Post autor: Kris »

Czy mógłby ktoś doradzić jak ustawić FSXa na dwóch monitorach. FSX jest na notebooku, chciałem podłączyć obok normalny monitor (mogą być nawet 2-ale mam tylko jedno wyjście na karcie). Jak do tej pory mogę co najwyżej mieć kokpit na jednym ekranie a na drugi mogę przeciągnąć dodatkowe instrumenty (GPS, przepustnice, Radio panel itd)
Ideałem było by rozciągnięcie panelu i widoku na 2 ekrany lub jeszcze lepiej mieć Virtual Cockpit na dwóch/trzech monitorach... Czy wiecie jak to zrobić?
Dzięki za info
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Nie da się, chyba, że oba monitory mają taką samą rozdzielczość.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Da się ;) ale czy będzie to dobrze wyglądać, żależy od bardzo dokładnej konfiguracji widoku w VC na obu monitorach. Na pierwszym monitorze masz widok główny (preferowalnie full screen), otwierasz nowe okno "[", oddokowujesz i przenosisz na monitor obok. Ustawiasz widok i zapisujesz lot jako "default flight". Musisz dokładnie ustawić zarówno pozycję kamery jak i zoom.
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tylko czy tą metodą FS nie daje mocno po klatkach. Jakby nie patrzeć, przy dwóch takich samych monitorach dajesz po prostu rozciągnięcie pulpitu, a tu włączasz niejako dwa okna z FS'em, każde na osobnym ekranie.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Witam,
wg pierwszej porady odpalam FS-a w trybie okienkowym. Ale jak chcę przesunąć FMC z głównego monitora na drugi. Jak przesuwam to efektu nie widać tylko chowa mi się FMC lub Overhead (to jedno i to samo)
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A dałeś undock window? Prawym klawiszem na danym oknie (np. FMC) i undock/odblokuj okno. Wtedy mozesz przeciągnąć.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ