Saitek X52 PRO

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

lucero

Post autor: lucero »

Z hamulcem sobie juz poradzilem, co prawda nie idealnie, ale zawsze.

Dreczy mnie jeszcze pytanie, czy za kazdym podlaczeniem kontrolera trzeba go kalibrowac? Bo w moim przypadku tak jest.

I jezeli chodzi o FSX, w jaki sposob zapisac nowy skrot klawiszowy, aby nie trzeba bylo tego robic za kazdym wejsciem do programu

Pozdrawiam
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Z hamulcem sobie juz poradzilem, co prawda nie idealnie, ale zawsze.
Napisz jak, a nuż komuś pomożesz.
Dreczy mnie jeszcze pytanie, czy za kazdym podlaczeniem kontrolera trzeba go kalibrowac? Bo w moim przypadku tak jest.
Kontroler po podłączeniu powinien sam się kalibrować. W czym tkwi problem? Może to Ci się do czegoś przyda?
lucero

Post autor: lucero »

>Napisz jak, a nuż komuś pomożesz.

Dzieki za odpowiedz, jezeli chodzi o hamulec to przenioslem go z glownego "fire" na inny przycisk, przy okazji definiujac go w "mode", gdzie mam takze kontrole z wieza i na tym poziomie sie problem "wylaczania" hamulca nie pojawia.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

A na czym polegają Twoje problemy z kalibracją? Dżojstik nie wraca do centrum, osie drgają czy co?
lucero

Post autor: lucero »

PZL Belfegor pisze:A na czym polegają Twoje problemy z kalibracją? Dżojstik nie wraca do centrum, osie drgają czy co?
Joy jest zbyt czuly, po kalibracji pojawiaja sie odpowiednie opory przy wiekszych odchyleniach drazka, przed wyglada to wyraxnie gorzej.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Joy jest zbyt czuly, po kalibracji pojawiaja sie odpowiednie opory przy wiekszych odchyleniach drazka, przed wyglada to wyraxnie gorzej.
Czyli (przykładowo) przy wychyleniu drążka o 75% osie są wychylone o 100%, a pozostałe 25% ruchu drążka nic nie robi (wskazania nie wyjadą już poza maksymalne położenie)? Wtedy mniejsze odchylenie dżoja daje większą reakcję (możesz to obejrzeć we właściwościach kontrolera, zobacz jak pokazywane jest wychylenie na osiach, a jak wychylasz drążek).
Jeśli o to Ci chodzi, to mam tak samo - wystarczy ruszyć drążkiem od oporu do oporu i osie są wykorzystywane w 100%. Na forum Saiteka nie znalazłem żadnego rozwiązania, ale dla mnie nie jest to duży problem.
wingerman
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 lip, 2008 22:43
Skąd jesteś: W-wa

Post autor: wingerman »

Witajcie panocki. Tak sobie laze od jakiegos czasu na fporum i sledze rozne watki. Nie znalazlem odpowiedzi na nurtujacy mnie klopocik, mianowicie.
Kupilem Saitek'a X52 Pro i niby wszystko fajnie ale nie moge za cholere zaladowac zadnego profilu, cvzy to profil ze strony saiteca (dedykowany do x52) czy jakis inny z netu, ze o wlasnym profilu zrobionym przeze mnie nie wspomne. komunikat jaki mi sie wyswietla (w tym przypadku gra Pacyfic Fighters) to:

Pacyfic Fighters.dat does not con tain a profile for this device.
The device has not been profiled.


Za diabla nie moge sobie z tym poradzic. Przeinstalowalem nowe stery ze srtrony Saitek'a i oczywiscie soft do profili i dalej nic :(

Narazie jestem sirednio zadowolony z zakupu wlasciwie z powodu w/w klopotow.

Ma ktos jakis lek na te dolegliwosc?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Do nowych sterowników (SD6) pasują profile z rozszerzeniem .pr0.
wingerman
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 lip, 2008 22:43
Skąd jesteś: W-wa

Post autor: wingerman »

wiecej szczegolow, jak i skad je zdobyc?

Dziwne jest to ze skoro posiedzialem w Profile Editor i spedzilem jakas godzinke na ustawieniach, zapisalem je ale potem rowniez nie moge ich "wpisac w w joystic".

Dziwne nie?

Ma ktos z was moze tego x52 z podobnym problemem z ktorym sobie poradzil lub nie?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Ściągnij najnowsze sterowniki oraz najnowszy profiler (obie rzeczy mają być w wersji SD6), profile .pr0 widziałem m.in. na Lockonfiles.
wingerman
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 lip, 2008 22:43
Skąd jesteś: W-wa

Post autor: wingerman »

No tak, sciagnac najnowsze sterowniki... mam wszystko sciagniete ze strony saiteka, jesli one nie sa najnowsze to nie wiem skad mozna sciagnac cos nowszego.

Wlasnie przegladam na lockonfiles te profile i niestety znalazlem jeden z rozszerzeniem .pr0

Nie wiem po jaka cholere na stronie producenta nie ma kompatybilnego softu lub jakiegos konwentera z .dat na .pr0

Normalnie az mam ochote isc oddac go do sklepu, dolozyc te kilka zlotych i kupic Hotas Cougara.

PZL Belfegor masz moze jakies jeszcze pomysly?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

A na mają być te pomysły? Konwertera nie ma, a profili jest mało (najwięcej można znaleźć na forum Saiteka).
wingerman
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 lip, 2008 22:43
Skąd jesteś: W-wa

Post autor: wingerman »

A na mają być te pomysły?
o co kaman? :)

A tak na serio to profile moge sam zrobic tylko nie bardzo wiem jak... tzn nie chodzi o tye ze nie umiem kliknac w klawisz i go przyporzadkowac to jest akurat proste gorzej z funkcjami macro ale i z tym czlowiekj da sobie rade. Jednak jak zrobic cos do czego nie ma narzedzi :roll: Skad wziac program ktorym bede mogl to robic?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Zabrakło "co", miało być "A na co mają być te pomysły?", przepraszam. Program do robienia profili jest na stronie Saiteka: http://www.saitek.com/uk/down/drivers2.asp
wingerman
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: sob 12 lip, 2008 22:43
Skąd jesteś: W-wa

Post autor: wingerman »

Wlasnie o tamtym sofcie pisalem, mam go zainstalowanego i niestety.... kupa. :( rece mi opadaja i wlasciwie nogi tez :(
Noe
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: śr 26 sty, 2005 13:46
Skąd jesteś: Radom

Post autor: Noe »

Ma ktoś dostęp do tego konwertera? Jeśli nie to jak sobie poradziliście z robieniem profili do x52pro?
Pilot
Polish Aerobatic Team "Eagles"
www.eagles.pl

www.biltpolska.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Z tego co wiem żadnego oficjalnego konwertera nie ma, tak więc raczej profili .dat nie przerobi się na .pr0. A same profile robimy za pomocą programu SST.
Awatar użytkownika
Goodman
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 18:53
Skąd jesteś: EPRG

Post autor: Goodman »

Witam!

Ja mam pytanko odnosnie ustawień MFD .
W DirectOutput jest SaiFlightSimX pluginpod FSX umozliwiający dostrojenie całej sekcji COM,NAV itp.

Czy to działa pod Vistą x64 ?

Ogólnie wszystkie stery sa też pod x64 ale nie mam też nawet w edytorze profili widoku 3D Joya. Jak mam wgrac profil np dat. to wyskakuje komunikat .

Wszytko działa poprawnie bez problemu z wyjątkiem tych funkcji.

A 3D nie widzi bo jest komunikat
Skoczek spadochronowy 370 +
Czasza Sabre 2 150
Pokrowiec Javelin Odyssey J3K
Raaadość w sercu z latania
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Do nowych sterowników (SD6) profile są w formacie .pr0, nie ma w nim widoku 3D kontrolera.
Awatar użytkownika
Goodman
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 18:53
Skąd jesteś: EPRG

Post autor: Goodman »

PZL Belfegor pisze:Do nowych sterowników (SD6) profile są w formacie .pr0, nie ma w nim widoku 3D kontrolera.
Tylko skąd te błędy i jak uzyskać dostęp do COM,NAV itd. z poziomu MFD ?

link nie działa ftp://ftp.saitek.com/pub/software/beta/ ... _beta2.exe
Ostatnio zmieniony pt 09 sty, 2009 13:34 przez Goodman, łącznie zmieniany 1 raz.
Skoczek spadochronowy 370 +
Czasza Sabre 2 150
Pokrowiec Javelin Odyssey J3K
Raaadość w sercu z latania
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie wiem- nie mam Visty ani FSX. Możesz odinstalować wszystkie sterowniki, ściągnąć najnowsze ze strony Saiteka i je zainstalować - jeśli nie pomoże, proponowałbym zwrócić się o pomoc na oficjalnym forum Saiteka, support działa sprawnie.
Awatar użytkownika
Goodman
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 18:53
Skąd jesteś: EPRG

Post autor: Goodman »

PZL Belfegor pisze:Nie wiem- nie mam Visty ani FSX. Możesz odinstalować wszystkie sterowniki, ściągnąć najnowsze ze strony Saiteka i je zainstalować - jeśli nie pomoże, proponowałbym zwrócić się o pomoc na oficjalnym forum Saiteka, support działa sprawnie.
No właśnie VISTA. Tu chyba tkwi problem .
Dzięki!
Skoczek spadochronowy 370 +
Czasza Sabre 2 150
Pokrowiec Javelin Odyssey J3K
Raaadość w sercu z latania
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Teoretycznie problemu być nie powinno, sterowniki powinny być kompatybilne z Vistą (są osobne wersje dla 64 i 32 bitowej edycji systemu) - jednak jeśli nadal nie będzie to funkcjonować poprawnie, możesz przetestować betę najnowszych sterowników (link powinien być na forum Saiteka).
Awatar użytkownika
Goodman
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 18:53
Skąd jesteś: EPRG

Post autor: Goodman »

PZL Belfegor pisze:Teoretycznie problemu być nie powinno, sterowniki powinny być kompatybilne z Vistą (są osobne wersje dla 64 i 32 bitowej edycji systemu)
No i po odinstalowaniu wszystkich sterowników Saiteka i wyczyszczenia rejestru ,ponownej instalki - Efekt rewelacja!!

COM 1
COM 2
HDG AP ALT

Dzięki za rady.
Fajna sprawa tylko namęczyć się 3eba było ! ;)
Skoczek spadochronowy 370 +
Czasza Sabre 2 150
Pokrowiec Javelin Odyssey J3K
Raaadość w sercu z latania
ognoss

saitek X52 pro konfiguracja

Post autor: ognoss »

Witam,

Mam pytanie do szanownych kolegów jak skonfigurować saiteka X52 pro, na stornie producenta jest plik z profilem pr0 ale co z nim zrobić ??
Może jest gdzieś jakiś opis jak można użyć tych wszystkich przycisków i jak używać tego ten kombajn.


Dziekuję za jakiekolwiek wskazówki

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Profiler.

Przeczytaj cały niniejszy wątek.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Profil wrzucasz do (XP) X:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Saitek SD6 Profiles, całą resztę tak jak napisał Konraf ustawiasz programem SST, niedawno na forum zamieściłem linka do poradnika video.
Navigator
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 22:23
Skąd jesteś: EPWR

Saitek X 52 - konfiguracja

Post autor: Navigator »

Witam

Czy istnieje polskojęzyczna instrukcja dla tego sprzętu ? Czy w ogóle mogę poczytac gdzieś w necie na jego temat coś więcej niż opis podstawowych funkcji ? ( konfiguracja, tworzenie/ wczytywanie do niego profili itp.)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Navigator, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Grzesiek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Na forum Saiteka jest sporo informacji, w tym poradniki w formie wideo.
Navigator
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 22:23
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Navigator »

chodzi mi o coś w ojczystym ;) języku. Mam problemy z wczytaniem profili - wczytuję je ale caly czas na MFD napis no profile, a kiedy wciskam PPM na ikone X52 i tam chce wybrac profil wyskakuje info: FS2004 - X52.dat does not contain a profile for this devie. The device has not been profiled.

Kiedy wczyytam jakiś profil dam zapisz , wyjdę i wejdę ponownie to okazuje się, że nie zapisano żadnych zmian.
Pozdrawiam
Grzesiek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Po polsku chyba nic nie będzie. Błąd wyskakuje, gdyż chcesz użyć profilu do starszej wersji STT - do obecnych sterowników używaj profili w formacie .pr0.
Navigator
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 22:23
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Navigator »

Na stronie Saiteka dostępne są tylko 2 profile w tym formacie CFS 3 i FSX, ja chcę np. do FS9, Lock On. Mój X 52 ma datę zakupu na paragonie z 2006 r. coś mi się wierzyc nie chce żeby profile do niego od tego czasu nie powstały.
Pozdrawiam
Grzesiek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Powstały, poszukaj dokładniej - na stronie Saiteka nie ma przecież wszystkich istniejących profili.
Navigator
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 22:23
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Navigator »

Znalazłem w końcu rozwiązanie ( jeśli ktoś ma sprzęt i oprogramowanie tak jak ja z końca 2006r. to potrzebna będzie instalacja nowego oprogramowania.
Zainstalowanie najnowszych sterów i SST ze strony producenta nic nie da bo i tak nie zainstaluje nam się program SST- Trzeba rozpakować instalkę soft.exe jakimkolwiek programem, a następnie wybrać plik setup software_loc_9.msi i zainstalować. Wtedy będzie już dostępny edytor profili.
Dodatkowo możliwa jest konwersja starego typu profilu na nowy - zamieszczam potrzebny do tego program

Program zaczynam teraz dopiero testować i cosik mi nie wychodzi nic :( więc może się okazać jakaś lipa

Program chyba jednak lipa jeśli komuś się uda niech da znac jak tego dokonał. Ponawiam prośbę odnośnie profili - Jeśli ktoś ma profil do FS2004 albo LOMAC to proszę o namiary gdzie można go ściągnąc
Załączniki
Converter.zip
(145.93 KiB) Pobrany 176 razy
Pozdrawiam
Grzesiek
Navigator
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 22:23
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Navigator »

Nie mogę już edytować swojego posta więc muszę pisać nast.
Converter, który zamieściłem służy do zmiany profilu .pr0 z X52 na .pr0 dla X52 Pro.
Pozdrawiam
Grzesiek
MacieX
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 17:34
Skąd jesteś: Nowy Sącz

Post autor: MacieX »

Witam, dzis mi przyszedl nowy X52 Pro. Mam system Viste Ultimate 64 bitowy, zainstalowalem najpierw sterownik i software ze strony Saitek ... gdy podpialem x52 i chcialem wlaczyc SaiFlightSimX nic sie nie pojawilo/wyswietlilo ... czytalem ten topic ale duzo mi nie przychodzi do glowy. Sciagalem plik FSX_X52+pro.pr0 (profil ustawień) lecz jak to zastosowac? Żadnego profilera Saiteka nie widze w programach itp., mam cos sciagnac ?
Wiem jak sie obchodzic z profilerem bo sam posiadam Logitech profiler do mojej kierownicy G25 i ustawilem ja perfekcyjnie pod siebie na kazde auto:) ale z saitekiem ciezko mi to do glowy przychodzi :) Znalazłaby sie jedna osoba ktora by ten caly topic zebrala w jeden post ( podpunkty ) co i jak po kolei robic zeby profil ustawien dobrze dzialal pod FSXa ? Dla osoby poczatkujacej duzo to da :D Z gory dziekuje i pozdrawiam, Maciek.

Popracuj nad pisownią.
Ostatnio zmieniony czw 12 mar, 2009 19:43 przez MacieX, łącznie zmieniany 1 raz.
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

MacieX
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 17:34
Skąd jesteś: Nowy Sącz

Post autor: MacieX »

Witam. Właśnie zainstalowałem ten profiler. Użyłem tego conventera do skonwertowania zwyklego x52.pro na x52 pro.pro jednak gdy próbuje odczytać "ten skonwertowany profil" wyskakuje błąd "failed to open profile" [. Tak więc ]może wrzuci ktoś tutaj na forum swój profil X52 pro poprawnie działający :) ?
Ostatnio zmieniony pt 13 mar, 2009 15:18 przez MacieX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goodman
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: wt 11 mar, 2008 18:53
Skąd jesteś: EPRG

Post autor: Goodman »

MacieX pisze:Witam. Właśnie zainstalowałem ten profiler. Użyłem tego conventera do skonwertowania zwyklego x52.pro na x52 pro.pro jednak gdy próbuje odczytać "ten skonwertowany profil" wyskakuje błąd "failed to open profile" [. Tak więc ]może wrzuci ktoś tutaj na forum swój profil X52 pro poprawnie działający :) ?
Tutaj znajduje sie dokładnie WSZYSTKO co ci potrzeba w razie czego musisz wejść do

C:\Users\Public\Documents\Saitek SD6 Profiles i uruchomić :

C:\Windows\Temp\Saitek\Saitek_X52Pro_Flight_Controller_SD6_64_Software\00000013

to dotyczy Vista x64

Tutaj sam Profil

Pozdrawiam,
Robert
Skoczek spadochronowy 370 +
Czasza Sabre 2 150
Pokrowiec Javelin Odyssey J3K
Raaadość w sercu z latania
akej
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 14:06
Skąd jesteś: W-wa

Saitek X52 pro

Post autor: akej »

Witam forumowiczów.
Stałem się posiadaczem używanego saiteka x52 pro. Wygląd zewnętrzny na 5.
Ale mam problem. Po zainstalowaniu na kompie (vista) i po odpaleniu panelu kontrolnego
mam problem z "obrotem Z" w joyu. Jest tam pionowa kreska, która powinna być wg. mnie nieruchoma, a u mnie ona przemieszcza się, inaczej mówiąc drży dość intensywnie. Kiedy patrzę na zakładkę deadzones, ta pionowa kreska przemieszcza się na szerokości jednej podziałki, to chyba coś nie tak. Kiedy odpalam FC to widać jak stery kierunku same drżą i się poruszają. Nie idzie w czasie lotu korzystać ze steru kierunku przy wykorzystaniu obracanego joya. Raz się wychyla na max. a innym razem tylko troszkę, nierównomiernie.
Mam pytanie, co to może być. Czyżby joy padł. A i jeszcze jedno, po instalacji na drugim kompie z XP sytuacja taka sama.
Pozdrawiam wszystkich i proszę o informację.
ODPOWIEDZ