Saitek - Pro Flight Yoke System [pytanie]

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

misiek3087
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: wt 31 sty, 2012 11:37
Skąd jesteś: Ciechanowiec

Post autor: misiek3087 »

Co do problemów z przesuniętą osią po uruchomieniu kompa to pomaga na to usunięcie wpisów z rejestru dotyczących YOKE'a.


na WIN7 przy odłączonym sprzęcie:


HKEY_CURRENT_USER
System
CurrentControlSet
Control
Media Properties
Private Properties
Direct Input

Tutaj skasować każdy folder zaczynający się na VID_06A3.

Uruchamiamy ponownie (niby niekonieczne ale "Strzeżonego...") i podłączamy yoke'a.
piotroszczak
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: wt 25 wrz, 2012 19:38
Skąd jesteś: EPMO

Post autor: piotroszczak »

Podpinając się pod temat, mam problem. Potrzebuję od kogoś kto posiada Yoke System zdjęcia płytki drukowanej od strony wejść USB oraz PS2. Niestety mój problem polega na tym, ze joystick co jakiś czas się rozłącza, nie jest to stały czas. Wykonam kilka manewrów i się rozłącza i podłącza. Raz rozłączył mi się tuż przy ziemi przy lądowaniu w FSX co wiadomo jaki miało skutek.
Przy kabelku USB czerwonym, a dokładniej VCC na płytce przechodzi cewka (o ile się nie mylę) i niestety się ona urwała. Czy ona jest tam potrzebna? Wlutować ją, kupić nową i wlutować, czy wystarczy sama cyna bez cewki? Co może być powodem przerywania pracy joya?

[ Dodano: Śro 14 Maj, 2014 10:29 ]
Udało mi się usunąć problem. Problemem było albo gniazdo zasilania HUB'a albo płytka drukowana na którym znajduje się to gniazdo. Płytkę odpiąłem, a kabel zółty wlutowałem w miejsce masy na płytce głownej joysticka. Wszystko działa, joystick się nie rozłącza. A cewkę wlutowałem ponownie.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Witam, mam pytanie odnośnie Saitek Pro Flight Yoke System, czy przepustnice będzie można dostosować do własnych potrzeb, czyli np. pierwsze dwa drążki od lewej odpowiadają za silniki, a trzeci za klapy, lub pierwszy za hamulce, drugi za silniki, trzeci za klapy. Chciałbym użytkować to w PMDG 737, czy będzie działać?
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Możesz przypisać osie wedle życzenia.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

W końcu nabyłem ten wolant, ogólne wrażenia bardzo pozytywne, sterowanie samolotem jest teraz bardzo precyzyjne, jednak nie obyło się bez paru problemów. Nie mogę uruchomić funkcji TOGA, i ARM Thortle pomimo że przypisuje je do klawiszy, w moim przypadku TOGA pod przycisk 2(czerwony po prawej stronie wolantu), a arm TH pod przycisk 15 po pierwszą dźwignią. Dodam że mogę wyłączyć ARM tym przyciskiem ale nie mogę go włączyć. Skrótem klawiatury shift +r działa w obie strony. Wolant sam się zainstalował, nie pobierałem żadnych sterowników Win7 sam go zainstalował i jest wykrywany w menadżerze jako Saitek Pro.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
lockheed200304
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: czw 28 maja, 2015 18:28
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: lockheed200304 »

Sterowniki można pobrać ze strony saiteka, i lepiej to zrobić. Można pobrać również bardo fajne oprogramowanie saiteka, w którym możemy zaprogramować przypisania przycisków na wolancie do klawiatury.
Awatar użytkownika
mandragor80
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: pn 27 sie, 2007 02:24
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: mandragor80 »

Czy sprzęt saiteka (pedały, yoke system) działa bez problemu w p3d?
Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

W P3D2 bez problemu. Zresztą jeśli Windows wykrywa joystick, to w każdej grze powinien działać. Przecież to tylko osie i przyciski.
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Pro Flight Yoke System. Zainstalowałem sterowniki ze strony http://support.logitech.com/pl_pl/produ ... downloads# jak również pakiet profili. Po zainstalowaniu wybrałem jeden z profili po dnazwą FSXpr0 i tutaj pojawiły się schody. W jaki sposób dany profil wczytać aby był widoczny w FSX?
Po uruchomieniu FSX wprawdzie jest widoczny ProFlight w miejscu ustawienia sterowania ale dany profil ustawiony przez aplikację Saiteka już nie. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób wczytać i uruchomić ustawienia w FSX.
gregorio
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Aplikacja Saiteka to jedno, a ustawienia kontrolerów FSX to co innego. Profil wczytujesz w aplikacji Saiteka i ta aplikacja modyfikuje działanie urządzenia (np. przycisków).
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Rozumiem. ale po uruchomieniu FSX przyciski ustawione w aplikacji Saitek (czyli dany profil) nie działają. Posiadam Thrumaster Hotas Warthog. Tam ustawiasz sobie profil i następnie wgrywasz go do FSX. Czy w tym przypadku nie da się tego tak zrobić?
Czy mógłbyś mi jako laikowi wytłumaczyć w jaki sposób to zrobić?
gregorio
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

FSX przyciski ustawione w aplikacji Saitek (czyli dany profil) nie działają
A aktywowałeś profil?

I co właściwie masz ustawione w aplikacji? Bo jak tak piszesz to naprawdę trudno odgadnąć co właściwie robisz, co ustawiłeś...
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Na pytanie czy aktywowałem profil. odpowiem, że nie bo nie wiem jak top zrobić. Ale od początku.
Uruchamiam aplikację Flight Yoke system programming.

Wczytuję wybrany profil pobrany ze strony Saiteka.

Obrazek

Następnie uruchamiam FSX. A zatem domyślam się, że coś pomijam. W jaki sposób mogę aktywować profil. Co zrobić, zeby profil uruchamiał się w FSX.
gregorio
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Aktywuj profil. Póki co wczytałeś go jedynie do edycji. Aby aktywować - kliknij na ikonę oprogramowania w obszarze powiadomień (obok zegara) i wybierz profil. Ikona powinna zmienić kolor. Powinna też zapalać się na zielono za każdym razem jak naciskasz przycisk.

Zdaje się, że możesz też aktywować z programu - kliknij kółko zębate.

I może jednak RTM?
ODPOWIEDZ