Laptop do FS'a

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

mirage9 pisze:A moze by tak cos z DELL-a?? WWW.DELL.COM
Ja mam xps 1710m i nie narzekam.
Delle są masywne, ja mam Fujitsu AMILO Li 1718, wysokośc w "najwyższym" punkcie 390 mm, Compale mają 352, więc jest git:)
Trzeba na wszystko patrzec, chociaż to kwestia gustu i preferencji:)

Konraf, jeszcze mam takie pytanko, jak u Ciebie chodzi virtual kokpit od PMDG, lub innych płatnych dodatków, i na jakich detalach?
Awatar użytkownika
Mateo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 118
Rejestracja: śr 23 kwie, 2008 11:08
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Mateo »

Jeśli chodzi o laptopy i ogólnie komputery, to IBM są jednymi z najlepszych. Są drogie, ale porządne i ludzie ogólnie chwalą sobie ten sprzęt.
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Z VC raczej nie korzystam. Raz leciałem ATR F1 i z w widoku VC nie było problemów z płynnością. Nie wiem ile było fps ale skoro na płynność nie narzekałem, znaczy było ok.

Ustawienia z jakich korzystam podałem kiedyś tu:
viewtopic.php?t=1660
Od tego czasu podkręciłem nieco suwak dotyczący jakości VC i chyba dałem ciut więcej 3D Clouds.

Co do IBM, owszem, są dobre ale mowa tu o laptopie do FS, a IBM nie oferuje laptopów z grafiką pozwalającą na zabawę w FS.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

RE: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

konraf pisze:Z VC raczej nie korzystam. Raz leciałem ATR F1 i z w widoku VC nie było problemów z płynnością. Nie wiem ile było fps ale skoro na płynność nie narzekałem, znaczy było ok.
Aha.
konraf pisze:Co do IBM, owszem, są dobre ale mowa tu o laptopie do FS, a IBM nie oferuje laptopów z grafiką pozwalającą na zabawę w FS.
Teraz to się Lenovo chyba nazywa ;)
konraf pisze:Ustawienia z jakich korzystam podałem kiedyś tu:
viewtopic.php?t=1660
Od tego czasu podkręciłem nieco suwak dotyczący jakości VC i chyba dałem ciut więcej 3D Clouds.
Podawałeś, ok dzięki wszystko jasne :) .
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

Witam
Zamierzam zakupić Compala i mam pytanko.
JFL92
Czy kokpit 2d /w FS9/ przy tej matrycy będzie wyglądał dobrze/obraz full--nie w oknie/ i czy ten zestaw da radę przyszłościowo w fsx. + dodatki Level-d 767 i ATR 72?
Jaki system byście polecili? Brać do niego XP-ka czy Viste Premium / 32bit/?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Panele 2D bedą rozciągnięte, już to wyżej pisaliśmy. Lektura:
http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?topic=9492.0

W FSX powinien sobie w miarę ok poradzić.

System...kwestia gustu. Osobiście wybrałem XP.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

castor pisze:Witam
Zamierzam zakupić Compala i mam pytanko.
[URL=http://www.allegro.pl
Co do FSXa, to super płynności się nie spodziewaj na wysokich detalach, ale latać się da. W ogóle trudno określić jakie ustawienia byłyby wystarczające do FSX. Ja na swoim (słabszym trochę) daję radę z Ultimate Terrain X, ATR-F1 i Adobe Traffic, jednak FS9 działa o niebo lepiej.

Co do 4GB RAMu - pamiętaj, że żaden system 32bit nie obsłuży (czyt: nie wykorzysta) całej tej pamięci do obsługi programów. A dodatkowo niektóre lapki (np. DELLe) nie są w stanie korzystać z pełnych 4GB nawet na 64bitowym systemie. Wynika to z ograniczeń chipsetu płyty.
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

W zasadzie XP obsluzy tylko 3,25GB, wiec reszta bedzie sobie czekac na lepsze czasy.
Ale to chyba lepiej kupic 4GB niz 2, myslac przyszlosciowo o Viscie albo najlepiej jej nastepcy.
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Witam ponownie!
W zwiazku z tym, ze na dniach nabede prawdopodobnie Compala JHL90 mam do Was, drodzy wirtualni (i nie tylko) piloci pytanie.
Otoz, czesc z Was lata na FSX. Jednym ten symulator chodzi na komputerach lepiej, innym gorzej. Prosilbym tych, ktorym sprzety jako tako daja rade o podanie wynikow testow 3DMark lub innego, swoich komputerow (o ile to mozliwe). Bede mial wtedy w miare klarowny obraz spodziewanej wydajnosci kadlubka w FSX.
Compal w tej konfiguracji, ktora chce nabyc, osiagal w testach przy rozdzielczosci 1280x800 jakies 4800pkt w 3DMark06.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tak ku przestrodze - uwaga dla Wojtka (Borys) - o firmie, w ktorej chcesz kupić kadlubka:

http://www.night-modders.com/index.php? ... pic&t=1129

Tak jak juz pisałem, również chciałem u nich kupic...ale słaba obsługa (prosto mowiąc olewanie potencjalnego klienta) mnie zniechęciła.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Heja!
Dzieki Konraf za ostrzezenie... Zakupilem dzisiaj JHL90 w virtualpc.pl . Jak dla mnie jest to firma sprawdzona, kupowalem juz u nich sprzet i bylo ok. Poza tym mam ich na miejscu.
Mysle ze bedzie dobrze..
Wlasnie instaluje na nim XP, jak dojde do FSX to dam Wam znac jak to chodzi.
Pozdrawiam!
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Witam ponownie!
Zgodnie z obietnica zainstalowalem FSX pod XP na nowym JHL90. Chodzi calkiem ladnie na dosc wysokich ustawieniach.
Mam za to teraz problem. Nie chce mi sie zainstalowac FSX na Vista 64. Nie wiem co za cholera.
Wyskakuje mi blad zwiazany z plikiem MSXML
Czy ktos wie o co biega?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Dzieki, juz ten watek przewertowalem wczesniej w poszukiwaniu rozwiazan...
Jakos udalo mi sie zainstalowac, trzeba bylo sciagnac MSXML 4.0 w wersji dla syst. 32bit i zainstalowac ja na V64... Dziwne to, bo wersja msxml 6.0 przeznaczona dla 64bit systemu wcale nie chciala sie instalowac.. No ale nie moj to juz problem.
Udalo sie. FSX z XPackiem chodzi pieknie na tym laptopie. Tzn utrzymuje zadane 20 klatek na wysokich ustawieniach graficznych i o to mi chodzilo. W dodatku Freetrack nie spowalnia mi symulacji, wiec wilk caly i owca cala. Bedzie dobrze..
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Borys pisze:Heja!
Zakupilem dzisiaj JHL90 w virtualpc.pl
Z ciekawości jaki dokładnie model wybrałeś (procek, grafika, matryca, dysk)?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
@marcin@
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 15:20
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: @marcin@ »

Witam,
Nadszedł czas i na mnie :) , przymierzam się do zakupu laptopa. Do wydania max 4000 zł.
Czy ten: http://www.bluemobility.pl/blueberry-co ... -2993.html będzie rozsądnym wyborem? Czy może polecicie jakiegoś innego? Laptopa będę używał do pracy, ale nie ukrywam, że chciałbym odpalić FS-a (stacjonarny trochę nie domaga P4 2,0 Ghz). Rozumie że z FS9 nie powinien mieć problemów? A FSX jak będzie się zachowywał na tym sprzęcie?

Pozdro
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Na papierze wygląda to ok. Ciężko przewidzieć, jak FSX na tym zadziała. FS2004 wiadomo, zadziala i to bardzo dobrze, skoro u mnie na ww konfiguracji Compal'a działa ok.

Co ważne, przy tak mocnym laptopie, od razu inwestuj w podstawki chłodzące, np. Zalmana albo Cooler Master. Osobiście też się nad czymś takim zastanawiam, bo jak sie tak chwilę pogra, to przy wylocie powietrza nie da się długo trzymać ręki. Powietrze jest naprawdę bardzo gorące.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Witam!
Moja konfiguracja JH90 to praktycznie taka, nad jaka rozprawia kolega @marcin@.
Czyli T9400 (2,53MHz), 4GB RAM 800MHz, GF9600m GT 512 MB, HDD 320MB. Tyle ze ja mam zwykla matryce WXGA i wystarczy jak dla mnie w zupelnosci. Do tego duperele jak Wifi i BT w zestawie.
Tak jak pisalem FSX chodzi na tym calkiem ladnie, choc mam problemy z DX10 i niektorymi lotniskami pod tym, ale generalnie przewartosciowalem sprawe i wylaczylem DX10, co zaowocowalo szybsza praca, brakiem bledow i wiekszym enjoyem :)
Jesli szukasz laptopa tylko do gier, podobno godne polecenia sa ostatnie modele Acera - tanie i szybkie w benchmarkach. Jesli do pracy i polatania (jak u mnie), bezapelacyjnie na dzien dzisiejszy najlepszy jest Compal JHL90. To jest moje zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzac. Dzis bez wahania za te pieniadze kupilbym ten sam komputer.
Pozdrawiam!
@marcin@
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 15:20
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: @marcin@ »

Dzięki za odpowiedź, jestem już raczej zdecydowany.
Zastanawiam się czy warto zmieniać konfiguracje za dopłatą, jak kupowaliście swoje sprzęty braliście jakieś ulepszenia? Z tego co przeczytałem to napewno warto kupić gwarancje "Door to Door". A jak z pozostałymi opcjami:
- Szybsze pamięci HYPER X
- Dysk 7200rpm
- WLAN Intel 4965 802.11 a/g/N
- Bluetooth 2.0 + EDR
- 1GB Turbo Memory ( ROBSON )
Warto dopłacać, jak to przekłada się na wydajność?
Kupując laptopa jest on gotowy pod instalacje systemu?

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Według mnie warto dysk 7200. Poczytaj tu:
http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.ph ... #msg174826
Warto WLAN.
Pamięci tych lepszych wg mnie nie warto. I tak dostajesz tam DDR2 800Mhz (w swoim mam jeszcze DDR2 667 Mhz).
Może warto też tą dodatkową gwarancję na martwe piksele.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Witam!
Ja nie kupowalem w bluemobility, tylko u mnie we Wroclawiu w sprawdzonym wczesniej virtualpc osobiscie. W momecie kupna nie bylo jeszcze do tego modelu Robsona, wiec nie bylo o czym mowic. Matryce obejrzalem sobie dokladnie przed odbiorem, zreszta poprosilem o jej sprawdzenie przed wydaniem. O badpix-ach nie bylo mowy. Gwarancje mam sklepowa, ale nabralem do tej firmy zaufania i mam ich na miejscu. Gdzies przeczytalem o tym, ze niby te wolniejsze dyski sa trwalsze, zwlaszcza w latopach, ktore z racji swojej funkcji sa narazone na stukniecia i wstrzasy. Dlatego tez odpuscilem sobie szybszy dysk.
Co tu duzo gadac. O samych laptopach jest zupelnie osobne forum, na ktorym ludziska spuszczaja sie na widok kazdej nowinki. Tutaj mowa o tym, czy FSX bedzie na tym sprzecie chodzil. Moja odpowiedz poparta organoleptyką - bedzie i to calkiem niezle!
Pozdrawiam!
@marcin@
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 15:20
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: @marcin@ »

Z tego co wyczytałem to ta gwarancja (Zero Bad Pikseli ) tylko na 30 dni, a przed wysyłką sprawdzają. Może lepiej zamiast tej gwarancji kupić tego Robsona? Przekraczam już trochę budżet a i tak muszę jeszcze system kupić.

Pozdro
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Witam.
Poszukuję jakiegoś rozwiązania laptopowego w cenie <2500 i preferowalnie z xp. Tak sobie patrzę po aukcjach i sporo tego jest, ale tu i ówdzie coś mi nie pasuje - albo za mało ramu, albo grafika [*], albo brak bluetooth czy czytnika xD, przydałaby się i kamerka wbudowana. Laptop raczej do biurowej pracy ale chciałbym, by dało się uruchomić FSX SP1 na średnich detalach. A więc poszukuję jakiegoś optymalnego rozwiązania w okolicach 2000-2499pln. ;) Aktualnie posiadam F3E Asusa z XP i mam go już szczerze dosyć. Teraz leży w kącie a korzystam ze starego Acerka Aspire 3682, który jakimś sposobem chodzi 3x szybciej od tego Asusa. Podobno ten Asus nie był do końca kompatybilny z XP, i ciągle mi się w nim coś wywala - albo IE, albo explorer.exe, czy karta sieciowa i w ogóle nie chce się wyłączać - tylko przyciskiem power. Wdzięczny będę za wskazówkę.
Pozdrawiam

http://www.allegro.pl/4174_z_procesorem ... nge_view=1

[edit] http://www.allegro.pl/item441387598_jak ... _full.html Tu na przykład konfig ciekawy, ale ta karta graficzna optymizmu nie wzbudza... ?
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tradycyjnie polece:
http://www.bluemobility.com.pl/blueberr ... -2208.html
2499 zł + 120 za WiFI + 50 za bluetooth, wiec 170 zł byś przekroczył górną granicę ;) ale masz i kamere i czytnik kart i czytnik linii papilarnych.
Mam podobnego, tylko słabszy procek 2.2 Ghz, grafika taka sama tylko 256 RAM. Reszta taka sama. FSX działa na srednich detalach bardzo ładnie (nawet on-line).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Ho ho, Bartku, ale to już chyba za duży wypas. Poza tym:
WLAN Intel 4965 802.11 a/g/N - dopłata 120zł
Bluetooth 2.0 + EDR - dopłata 50zł
Pakiet Gwarancyjny Door to Door - dopłata 100zł
Gwarancja "Zero Bad Pikseli" - dopłata 100zł
I to wszystko bez oprogramowania. A szkoda, bo wysoką klasę produktu widać. No i grafika całkiem całkiem ;)

[edit] chciałbym coś takiego solidnego, również pod względem oprogramowania, żeby chociaż na 2-3 lata starczyło. Pod względem parametrów nie musi być aż tak wydajny. W końcu do latania mam inny sprzęt i też niebawem będzie on wymagał modernizacji... Zresztą z tej serii kupując za 3000 sprzęt jest już wyraźnie lepszy, więc w sumie za 2500 się nie opłaca chyba...

[edit2] Innymi słowy, jak z tego gatunku, to już bym brał http://www.bluemobility.com.pl/blueberr ... -3038.html i z Robsonem i Vistą.
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

No wiesz, jak ma na tym jako tako działać FSX, to nie może być nic słabego. "Markowe" sprzety z dobrą grafiką to już ceny nieco wyższe. Procek też musi być coś ponad 2 Ghz.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

No i kupiłem, od dwóch dni siedzę i konfiguruję sprzęcik. Jeszcze nawet do sieci nie doszedłem ;) Zdecydowałem się w koncu na ten najlepszy model z polecanej przez Konrafa kategorii BlueBerry, czyli jest Duo 2.50, 4GB RAM i grafika GF 8600M GT. Do tego dokupiłem Robsona i Vistę Home Premium.

Z Visty, jak na razie jestem zadowolony - wszystko chodzi płynnie i stabilnie. Jeśli są problemy, system mówi, co jest grane. FSX natomiast bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dużo mu oczywiście brakuje, ale... wygląda to jednak ładnie ;) Grafikę ustawiłem wszystko na max oprócz promienia wyświetlania scenerii (minimalny) i bez DX10 preview (coś mi się w tym wariancie wieszało, poza tym znaczny spadek wydajności). Oprócz tego brak trafficu i najprostsze mozliwe chmury. Autogen natomiast na full, tak jak mesh, scenery complexity i powłaczane bajery typu cienie, blur itd. Sprzęt nad standardową okolicą (np. Warszawa) utrzymuje stabilnie 11-12 FPS, co wygląda całkowicie płynnie. Dzieki Bartku za polecenie!
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Grafikę masz w nim 256 MB, czy 512?
Płytę (tłoczoną) ze sterami dostałes? Jakby co, mogę Ci podać linka do nowszych sterowników.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Grafika 512. Sterowiki były dodatkowo aktualizowane.
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Ok, to tylko dam Ci linka do aktualizacji sterów do grafiki:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=5702
Tą metodą można zainstalować dowolny sterownik. Chłopaki przerabiają pliki inf.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna laptopa. W sumie na grach mi tak bardzo nie zależy - głównie praca (ale z tym to nie będę miał problemów jeśli chodzi o konfigurację) , ale fajnie by było popykać czasami w FS9. ;) Na grafice mi, aż tak bardzo nie zależy jak na płynności PMDG 737 (gram na 2D panel - VC mi nie potrzebny). Rozważam kupno laptopa o konfiguracji podobnej jak tutaj: http://allegro.pl/item465517194_toshiba ... d3470.html .
Kwota jaką mogę przeznaczyć na lapka to około 2800 zł. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. Dodam jednak, że chciałbym laptopa firmy HP, Toshiba, czy Dell. Compala nie chcę. ;)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

W tym lapku z linka slaby procek.
Generalnie za tą cenę, nic firmowego nie kupisz, co ladnie pociągnie FS2004. Grafika musi być przynajmniej pokroju nVidia 8600GT, a Toshiby, czy HP z takimi grafikami to kolo 4 tys zł.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Czyli niestety moje obawy się potwierdziły. :/ W takim razie lapek będzie tylko do pracy, a do FS pozostanie stacjonarka w domu. :) Dzięki za pomoc w każdym razie. :)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Jesli masz stacjonarkę, daj sobie spokoj z kupnem wydajnego laptopa. Szkoda kasy. To już kup normalnego lapka do pracy a za resztę, jaka miałbyś wydać na takiego wydajnego lapa rozbuduj stacjonarkę.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Tzn stacjonarkę mam w domu w Bochni, a lapka chce sobie teraz zmienić w Krakowie (na studiach). Tam stacjonarka odpada bo zależy mi na miejscu. :) Ale w krk mi na FS, aż tak nie zależy (chociaż fajnie by było jakby działał, no ale trudno) więc sobie odpuszczę. :)
Borys
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 27 cze, 2008 11:07
Skąd jesteś: EPMR

Post autor: Borys »

Witam!
Z tymi firmowymi to jest na prawde mylace.. W tej kwocie w zasadzie nie masz co liczyc na jakiegos łosia, ktory Ci sprzeda super markowy sprzet, w dodatku szybki jak wytrysk nietoperza..
Powtorze sie, ale polecam szczerze Compala na Montevinie. Sprzet na prawde solidnie wykonany, przyzwoicie pracuje sie na nim, bateria trzyma calkiem przyjemnie no i przede wszystkim chodzi na nim FSX calkiem przyzwoicie. Ciezko bedzie Ci trafic "markowego" sprzeta w tej cenie, z reszta jak dobrze sam wiesz te "markowe" wyjezdzaja z tych samych wytworni co "niemarkowe", jak nie w calosci, to jako czesci.. Nie ma sie co kopac z koniem. Lepiej dolozyc i za te 2 lata zmienic caly komputer na nowszy.
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Części wyjeżdżają z tych samych fabryk, ale później ich złożenie w lapku to już inna bajka. :) Z Compalem nigdy nie miałem żadnych doświadczeń i po prostu wydając już większą kwotę wole wziąć coś do czego mam większe zaufanie. :) Zresztą ostatnio znalazłem fajny sprzęcik za dość fajne pieniądze jak na taką konfigurację: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/383952 . Poczekam jeszcze z parę tygodni (z myślą, że stanieje :D) i chyba go wezmę.
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

To ja ci powiem tak mam starszego o model lapka HP Pavilion dv6700

AMD Turion 2x 2200MHZ
GF 8400M GS
3gb ramu
250GB HD
I jakby nie to ze na nim jest Vista to wszystko bylo by OK w FS9 wyciagam na full jakies 60fps ale to dlatego ze system domaga sie juz zmiany bo zawalony jest roznymi [ciach]. Na FSX jak troszke gralem mialem jakies 35fps ale preferuje FS9 i w zupelnosci mi wystarcza. Mysle ze jak zrobie pozadek na kapie i przejde na XP znacznie wzrosnie FPS. Z mojej strony polecam tego laptopa nie jest on juz tak drogi jak na poczatku a w zupelnosci wystarczy.
http://www.allegro.pl/item456065754_hp_ ... fv_gw.html Nie znalazlem nic innego to jest taki jak moj.
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
Mechanik
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 15:13
Skąd jesteś: ---

Re: Laptop do FS'a

Post autor: Mechanik »

Jest problem :(
Bluemobility w stopniu znacznym pogorszyło ofertę (&frac34; produktów zniknęło), a przy starych ceny trochę wywindowali o 300-500 zł.
Funt znowu idzie w dół, więc za granicą markowy laptop można dostać za równowartość tych z BM:)
nawrot93
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: pn 14 lip, 2008 01:06
Skąd jesteś: EPGD i EPWR

Post autor: nawrot93 »

witam :
mam zamiar kupić laptopa z taką konfiguracją ::
Procek : Intel Core Duo T3200 (2,0 GHz)
2 GB RAM
Grafa : Intel X4500M
Oprogramowanie : LINUX ( mozna zmienić na Windows XP z nowego laptopa ) ??
FSX pójdzie i rozne dodatki do niego ?? czy lepiej FS9 (z dodatkami ) ??
ODPOWIEDZ