Pilot In Command 737-300/400/500

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Bodzio W.
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 197
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 18:09
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Bodzio W. »

Przesiadka z XP na W7, brak problemow, bez updatow.
"Bo final był za krótki..." - stop wirtualnej przemocy
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

To ja mam takie pytania..

1. Już wiele razy zdarzyła się u mnie taka sytuacja, że PIC nie leci dokładnie po ścieżce wyznaczonej przez FMC w trybie LNAV. Problem dotyczy głównie procedur SID, zwłaszcza jeśli na początku są dość kręte.. przykładowo odlot z Ibizy, pas 06, SID BRUNO, gdzie trzeba wykonać ARC i wyjście z ARC skrętem w lewo na fix BRUNO. U mnie wyglądało to tak, że samolot sporo minął punkt rozpoczęcia skrętu w lewo, po czym musiał trochę kontrować. Albo inny przykład - jeżeli SID zakłada lot kursem pasa, po czym po paru milach skręt na jakiś punkt, to zanim samolot "zbierze się" do normalnego skrętu na tenże punkt, to skręca bardzo niemrawo, w efekcie czego zbaczam z trasy.
W związku z powyższymi sytuacjami niemalże zmuszony jestem do sterowania ręcznego (oczywiście mogę wspomagać się wyrysowaną trasą na EHSI). PS. Max kąt skrętu na MCP mam ustawiony na 30 st.

2. Do czego służą nastawy FLT ALT, CABIN ALT i (jest tam jeszcze coś "trzeciego"-nie pamiętam :oops: ) zlokalizowane w prawym dolnym rogu overhead i czy ma to wpływ na lot/zachowanie się samolotu PIC737?

PS. Pytanie do użytkowników PIC'a na Viście64 i FSX - mam wersję pudełkową pod FS9 i FSX oraz działającą na XP I Viście. Czy u Was też nie działa Radar pogodowy? Poruszałem już ten temat kiedyś na forum i nie szukam już rozwiązania problemu, bo support Justflight też mi nie pomógł (no, chyba, że u Was działa :)).. tak z ciekawości chciałem zapytać..
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
Awatar użytkownika
Piotr
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 21:47
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Piotr »

Pojawił się u mnie pewien problem.
Problem występuje podczas podejść do lądowania i stabilizacji. Na EHSI pas i ścieżka podejścia są przesunięte w prawo. Na EADI stabilizacja przebiega prawidłowo.
IRS przed lotem skalibrowany.
Wydaje mi się, że problem się pogłębia wraz z długością lotu.
AZT014
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

To coś, to zwykły "IRS drift". Jest to normalne w każdym samolocie z platformą bezwładnościową. To tylko inne dodatki "uczą", że FMS jest nieomylny.
W przypadku PiCka wygląda na to, że IRS nie jest uaktualniany z VOR/GPS. W PMDG masz zawsze uaktualnianie z GPS (nie mylić z FS GPS). W Levelku jest symulacja zaniku sygnału z VORów i przez to brak możliwości uaktualniania wskazań platformy bezwładnościowej, jednak nigdy nie leciałem nim tak długich dystansów poza zasięgami VORów, żeby sprawdzić czy się IRS rozjeżdża.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Piotr
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 21:47
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Piotr »

RzEmYk pisze:W przypadku PiCka wygląda na to, że IRS nie jest uaktualniany z VOR/GPS. W PMDG masz zawsze uaktualnianie z GPS (nie mylić z FS GPS). W Levelku jest symulacja zaniku sygnału z VORów i przez to brak możliwości uaktualniania wskazań platformy bezwładnościowej, jednak nigdy nie leciałem nim tak długich dystansów poza zasięgami VORów, żeby sprawdzić czy się IRS rozjeżdża.
Dodam jeszcze, że dla testu wykonałem ostatnio lot na dystansie około 600nm z radiami NAV ustawionymi cały czas na AUTO, w zasięgu VORów i mimo to przesunięcie wystąpiło.
AZT014
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Na dystansie 2400nm (EPKK-LPMA) miałem 3.5 nm driftu ;)
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Przepraszam, że wejdę w słowo.. coś w mojej kwestii pomożecie? :roll:
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

luko pisze:1. PIC nie leci dokładnie po ścieżce wyznaczonej przez FMC w trybie LNAV.
Nie wiem, może ma punty fly-over po trasie.
2. Do czego służą nastawy FLT ALT, CABIN ALT
Ustawiania ciśnienia w kabinie. Może w manualu do PMDG 737 coś będzie o tym pisało.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

1. Nie, raczej nie o to chodzi.. dla mnie to jest jakiś defekt tego samolotu, jakby z opóźnieniem reagował na to, że ma w danym momencie skręcić.. dziwne o tyle, że dzieje się to po starcie - na przelotowej, czy w STARze nie ma tych problemów..
2. Ok, spojrzę tam. Tak czy inaczej pewnie nie ma znaczącego wpływu na lot.. ?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

2. No ma. Nie ma tam jakiegoś trybu auto?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

luko pisze:2. Ok, spojrzę tam. Tak czy inaczej pewnie nie ma znaczącego wpływu na lot.. ?
W FSie przy złych nastawach zaświeci się kontrolka. W rzeczywistości zaświeci się kontrolka, a później pęknie kadłub z racji przekroczenia (delta)P ;)
Przeglądnij wątek, powinien być link do checklisty z tabelą odpowiednich ustawień ciśnienia.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Dzięki Krzysztof, przejrzę temat.
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

No to powiem Wam ciekawostkę :) ..może ktoś skorzysta.
Jakiś czas temu pisałem na forum Aztec i Vatsim o problemach z WXRadarem w PIC'u (po włączeniu miałem cały czas ekran testowy Radaru). Dziś na forum AVSIM dostałem wskazówkę: "wyłącz DWC w ASE"
Efekt: jak ręką odjął - Radar działa :)
Próbowałem takiej opcji, że startuję z FS'em i z ASE z wyłączonym DWC, odpalam Radar i dopiero później aktywuję DWC - niestety Radar przestaje działać.
Nie wiem co teraz - może napiszę do Supportu ASE i JustFlight, ale co oni mogą zrobić.. :? ..raczej niewiele.
W sumie wystarczyłby mi radar, który jest w ASE (XGauge), ale denerwujące jest to, że jak tylko zmienię widok kamery i wrócę do kokpitu, to XGauge już nie ma, trzeba znowu wchodzić w Widoki/Tablica przyrządów...itd. - chyba, że jest na to jakiś sposób?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

luko pisze:W sumie wystarczyłby mi radar, który jest w ASE (XGauge), ale denerwujące jest to, że jak tylko zmienię widok kamery i wrócę do kokpitu, to XGauge już nie ma, trzeba znowu wchodzić w Widoki/Tablica przyrządów...itd. - chyba, że jest na to jakiś sposób?
A skrót ctrl+F12?
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie zadziała, bo to gauge a nie radar w osobnym okienku jak w poprzednich AS. Luko, spróbuj w panel.cfg znaleźć okno radaru meteo i dopisać/zmienić linijkę visible=0 na visible=1.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Ok, spróbuję.. dam znać co z tego wyszło ;)
Dzięki
Pozdrawiam!

PS. Dwoją drogą ciekawe czy jest/będzie jakieś rozwiązanie konfliktu ASE i opcja DWC kontra WXRadar ;)
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

DWC to w ogóle moja ulubiona funkcja. Wyłączyć i szybko zapomnieć.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

mbucholski pisze:DWC to w ogóle moja ulubiona funkcja.
Rozumiem, że żartujesz... ;)
Jednak polecają włączyć DWC, aby zmiany siły i kierunku wiatru nie były zbyt gwałtowne - przynajmniej ja to tak rozumiem..
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

:) Jestem w grupie nieszczęśników, którym DWC tylko pogarsza sytuację. To wygląda w ten sposób, że ASE zaczyna walczyć z niewidzialną złą siłą o kontrolę wiatru i następują przeskoki co sekundę; mamy overspeed, low speed i ogólnie znane dolegliwości. Przy wyłączonym DWC następuje jeden przeskok podczas odświeżania i dalej mam na te 15 minut spokój. Sporadycznie za to nie aktualizuje pogody podczas zniżania i kończymy na prostej z wiatrem 50kts, sporadycznie :). Ale to wszakże nie ten wątek.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

PZL Belfegor pisze:Nie zadziała, bo to gauge a nie radar w osobnym okienku jak w poprzednich AS. Luko, spróbuj w panel.cfg znaleźć okno radaru meteo i dopisać/zmienić linijkę visible=0 na visible=1.
w panel.cfg mam:

[Window15]
size_mm=240,193
position = 5
Visible = 1
ident = 14991

gauge00=XGauge!WeatherMap,0,0,240,193


Wcześniej w "Visible" było równe "0"

Zmiana na "1" nie pomogła. Zastanawiam się, czy spacje po obu stronach "=" są konieczne?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Sądzę, że spacje nie powinny mieć znaczenia (można je postawić przy znaku "=" któregoś z gaugesów i zobaczyć, czy po takiej operacji zostanie wyświetlony). Być może za automatyczne wyświetlanie okna odpowiada inna zmienna (mogłem źle zapamiętać, w dodatku od dłuższego czasu nie używam paneli), ale jakoś to na pewno można uzyskać - kilka z samolotów w FS9 na dzień dobry miało pootwierane okienka pop-up.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

PZL Belfegor pisze:Sądzę, że spacje nie powinny mieć znaczenia (można je postawić przy znaku "=" któregoś z gaugesów i zobaczyć, czy po takiej operacji zostanie wyświetlony). Być może za automatyczne wyświetlanie okna odpowiada inna zmienna (mogłem źle zapamiętać, w dodatku od dłuższego czasu nie używam paneli), ale jakoś to na pewno można uzyskać - kilka z samolotów w FS9 na dzień dobry miało pootwierane okienka pop-up.
Usunięcie spacji po obydwu stronach "=" nic nie dało. Ja tam więcej pomysłów nie mam, bo nie bardzo się na tym znam ;) ..pomyślałem, że może napiszę do supportu HiFi..a nóż coś doradzą :)

Mam jednak inne pytanie - niedawno zorientowałem się, że oświetlenie statecznika jest sprzęgnięte ze światłami lądowania. Można temu jakoś zaradzić, żeby obydwa oświetlenia włącząły się oddzielnymi switchami? W nocy jest kiepsko, bo jak po starcie wyłączam landing lights, to samolot praktycznie cały ciemny (z wyjątkiem okienek pasażerów).
PS. Czy dobrze rozumiem, że oświetlenie statecznika, to światło LOGO?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tak, podświetlania znaku na ogonie to logo lights. Jako użytkownikowi nie uda Ci się ich rozprząc, bo światła logo i lądowania tkwią w modelu.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

No to kiszka, logo mogłoby być ładnie oświetlone w nocy :(
..ale w sumie dziwne, bo - o ile dobrze pamiętam - w Setupie PIC'a (zakładka Keyboard) mogę przypisać klawisz do landing lights i oddzielnie do logo.. muszę to sprawdzić.

EDIT - jest tak jak piszę wyżej.. oddzielne przypisanie jest dla Landing i dla Logo lights .. to jak to w końcu jest?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Masz w kokpicie PiCa dwa pstryczki, jeden od landing lights, drugi od logo, więc i w ustawianiach klawiszowych powinny być dwie komendy. Jedna sprawa to efekty graficzne (tutaj jedna lightmapa przedstawia poświatę obu źródeł światła), druga to systemowe - włączenie samych świateł logo nie będzie widoczne, ale powinno zwiększyć pobór prądu.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

O kurczę, coś nie bardzo rozumiem :lol: ..czyli to, że mam dwa pstryczki, to tylko bajer? - pstryczek logo nie powoduje żadnego efektu graficznego, a pstryczek landing włącza i to i to. Za to pstryczek logo powinien dodatkowo zwiekszyć pobór prądu.. zrozumiałem poprawnie? :)
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tak - w niektórych samolotach logo jest oddzielne od świateł lądowania (np. MD-11 PMDG), w PiCu akurat nie jest (możesz przekonać się sam otwierając ext2_L.bmp). Pstryczek jest klikalny (i nie ma opisu "dummy"), więc coś robić powinien - sensowne byłoby oczekiwanie właśnie zwiększonej konsumpcji prądu... czy rzeczywiście tak będzie nie mogę napisać, gdyż w komiksowym manualu rzecz jasna nic o tym nie ma.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Ok,
dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Witam,

chciałbym jeszcze nawiązać do powyższego problemu - czyli brak światła logo, które sprzęgnięte jest z landing lights.. otóż kilka dni temu postanowiłem zmienić sobie malowanko - odpocząć trochę od LOT-u .. więc odpaliłem PIC'a z dołączonym do niego malowaniem SKY EUROPE. Co widzę - logo ładnie oświetla statecznik w nocy przy wyłączonych światłach lądowania.. owszem, nie swoim pstryczkiem, ale sprzęgnięte jest z oświetleniem kokpitu. To ja już nie wiem co jest grane :) Przecież zmiana malowania chyba nie powinna mieć wpływu na zachowanie systemu oświetlenia samolotu. Może chodzi o jakieś tekstury, może w malowaniu LOT'u po prostu brak odpowiednich nocnych tekstur?
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Może to inny model, który do logo ma przypisany inny typ światła, może na lightmapie jest tylko logo, może to światło oświetlające model, a nie narysowane... więcej nie wywróżę, a sprawdzanie wszystkich malowań Sky Europe by rozwiązać zagadkę mi się nie uśmiecha.
może w malowaniu LOT'u po prostu brak odpowiednich nocnych tekstur?
Skoro masz poświatę od świateł logo i lądowania, to chyba nie.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

ehh, nie rozumiem 1/3 tego co piszesz..albo i połowy :D Nie będę wnikał w problem, bo da się z tym żyć ;)
Dzięki mimo wszystko za odp.
Pozdrawiam!
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jeśli chcesz, to można wydzielić ostatnie posty do wątku o światłach i dalej ciągnąć temat...
Nie będę wnikał w problem, bo da się z tym żyć ;)
...ale chyba to lepsze wyjście, bo oświetlenia logo w PiCu to i tak kosmetyka ;)
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

PZL Belfegor pisze:Jeśli chcesz, to można wydzielić ostatnie posty do wątku o światłach i dalej ciągnąć temat...
Nie ma co.. gra nie warta świeczki :)
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
michael607
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: pn 31 maja, 2010 20:11
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michael607 »

Witam kolegów i koleżanki,
Mam mały problem z PIC 737. Przed lotem ustawiam sobie pogodę, oraz wszystkie inne parametry związane z lotem i z samolotem. Następnie wszystko sie wgrało i jest problem z cockpitem 3D chodzi o szyby samolotu, jak by ktoś mi je zakleił niebieska taśmą. Ogólnie szyba samolotu jest niebieska, nic nie widać przez szyby, cockpit 2D działa normalnie. Pogoda fajna, chmury są, deszczyk pada i wiaterek wieje, tylko jak ten problem naprawić? jak jestem na płycie lotniska to mam ten problem a jak wylecę chmur to problem znika. Gdy ustawie pogode całkowicie czysta to jest ok.
Michał
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

michael607
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: pn 31 maja, 2010 20:11
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: michael607 »

zapomniałem napisać.
posiadam FSX Win 7 Ultimate 64bit, Kartę Rdeon HD 5970 2gb
Michał
Snajper
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 53
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:24
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Snajper »

Witam!
Panowie, dalej ten sam problem. Podczas lądowania, końcówka podejścia, wyłączam AP, chcę lecieć z ręki, nagle przed pasem rzuca nim w lewo i w prawo, górę, dół. Słychać ewidentnie trymer, jakby ktoś dalej trymował. Nie jest to wiatr lub jakiś inny czynnik. Wyłączam też A/T ale to nic nie zmieniło. W czym może być przyczyna? Nie wygląda mi to na błąd w oprogramowaniu, bo nikt nie posiada takich problemów. Wg. mnie albo coś źle robię, albo ustawienia...
Swiderski
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: pn 22 lis, 2004 10:30
Skąd jesteś: Łódż

PIC B-737

Post autor: Swiderski »

Latam sporo czasu na B 737 PIC ale nie mogę zrozumieć systemu CWS-P i CWS-R. Są to dwa przyciski pod przyciskami od autopilota.Przeglądałem na ,,szukaj" ale tam nic.Proszę mi powiedzieć w kilku zdaniach.
swidemir
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

Swiderski
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: pn 22 lis, 2004 10:30
Skąd jesteś: Łódż

Post autor: Swiderski »

Dzięki za szybką odpowiedz.
swidemir
ODPOWIEDZ