A380 od Wilco Publishing

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Marcin77
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 76
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 06:52
Skąd jesteś: Głusk

A380 od Wilco Publishing

Post autor: Marcin77 »

W ofercie Wilco jest dostępny Airbus A380. Czy może ktoś z Was miał do czynienia z tym produktem i może napisać o nim kilka słów? Kusi mnie, żeby go sobie sprawić, ale nie chcę kupować w ciemno, bo wiadomo, że na stronie wydawcy będzie pisało, że jest to "super-hiper-sub-etha" produkt :)
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Opinie o nim są raczej negatywne. Z tego co wiem to nie ma symulowanych wielu systemów (m.in. FMC)
Marcin77
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 76
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 06:52
Skąd jesteś: Głusk

Post autor: Marcin77 »

W recenzji na flightsim.com właśnie przeczytałem, że FMC ma symulowane nieźle.... No nic na razie się wstrzymam. A czy jest jakiś w ogóle godny polecenia A380 darmowy lub płatny?
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Pardon, teraz zauważyłem, że wyszła jakaś wersja v2. Co do niej, to nie mogę się wypowiadać.

[edit]

Wygląda na to, że v2 jest tylko pod FSX, z resztą sam już się pogubiłem jak to jest z tymi A380. Sorki, że namieszałem.
Marcin77
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 76
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 06:52
Skąd jesteś: Głusk

Post autor: Marcin77 »

Wydawca raczej namieszał :)
Jesli wersja pod FS9 nie ma FMC to rzeczywiście lipa, jakkolwiek jeszcze Boeinga można od biedy znieść bez FMC to Airbus nowej generacji bez tego sprzętu to wstyd i hańba. Ciekawe jak bez FMC rozwiązali wpisywanie częstotliwości nawigacyjnych... :)

Własnie znalazłem - niby na stronie A380 pod FS2004 jest napisane jako jedno z features: "Functional MCDU (FMS)" - no ale nie wiadomo na ile i w jakim stopniu to jest "functional"
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Wersja v1 (stara) była tylko pod FS9 i nie miała takich "ficzerów" jak FMC fly-by-wire itp. Z tego co widzę to v2 wydano i na FSX i na FS9 i MCDU wygląda na screenach jak to z Airbusów z rodziny A320 wydanych również przez Wilco.
Awatar użytkownika
Skymad
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 169
Rejestracja: pt 08 sie, 2008 07:20
Skąd jesteś: Starogard Gd

Post autor: Skymad »

Źle zrozumieliście ;) Wersja v1 pod FS2004 był a do d..., nie jest już w sprzedaży. Teraz jest v2, dostępna pod FS2004 i FSX, ale pod FS9 tylko w wersji box, download wyłącznie dla FSX. Miałem okazję polatać A380 v2 od Wilco, praktycznie to samo co AS vol 2 :) FMC - to samo, overhead - to samo, pedestal - to samo. Działa dobrze, nie klatkuje, dobrze trzyma wysokość przelotową i kierunek. Tylko podczas zniżania, w fazie krótkiego lotu na 3000 z prędkością około 180 na klapach 2 szarpie A/T :? Przyspiesz, zwalnia, itd, wysokość tak samo, kilkadziesiąt ft, w górę, potem k-dziesiąt ft w dół itd :( No i fuel planner trochę dziwnie planuje, o dużo (!!) za mało. Ale ogólnie fajny :D No i ma fajne typowe dla FSX ujęcia kamery, np landing gear, wings itp :D
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Dzięki za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
wegi
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 338
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 17:31
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: wegi »

A380 robi pod fsx/fs9 Next Level Simulations.
zapraszam ->http://www.vlatanie.blog.pl/ - aktualizacja 6.03.2011
Awatar użytkownika
ummagumma
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: pt 05 wrz, 2008 16:47
Skąd jesteś: EGAA

Post autor: ummagumma »

hej! a ja wlasnie zakupilem pare dni temu wersje pod FSX i wszystko pieknie ale... podczas ladowania nie moge dac Landing gear down... przelacznik dziala i przestawia sie w kokpicie ale nic... nie ma to nic do rzeczy z predkoscia i konfiguracja... cala procedura przebiega jak nalezy... nic nie pomaga ... nawet manualne wypuszczenie podwozia... nie wiem co sie dzieje... napisalem do supportu i nic zero odpowiedzi jak narazie...jakies pomysly ? (na stronie Wilco zero informacji o tym problemie itp)
szukalem w googlach tez cisza... jedyny post jaki znalazlem to to, ze tak moze sie dziac z wersja 2004 zainstalowana pod fsx :D ale to jakos nie trzyma sie kupy.
FSX,W 7 64, AMD FX8120, Sapphire HD5770, 8G RAM. Logitech G940, Logitech z906, Logitech G930, Samsung 46' LED Full HD, Airbus Extended X 1.10, GEX, REX, Opus, AES, UTX, UT2
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

Czy ktoś wie, kiedy mniej wiecej ukaze sie A380 od NLS???
A może jakis inny konkretny A380 jest gdzies do kupienia ( tylko prosze nie pisa o tym badziewiu od Wilco nie mającym wiele wspolnego z A380).
witt
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 60
Rejestracja: wt 08 gru, 2009 15:44
Skąd jesteś: EPOD

Post autor: witt »

Project Airbus zrobił tego arbuza. Co do jakości to nic nie wiem.
Artur Zadak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 13:27
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Artur Zadak »

PA A380 to sam model...
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Wiadomo coś o NLS A380? Kiedy mają zamiar wydać, i jak im idzie?
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Nie wiadomo. Na ich stronie nic nie piszą od ponad roku albo i dłużej, a forum też już od ok. roku "temporarily offline". Wysiliłbyś się trochę i sam tam spojrzał.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

NLS podzielił los kilku wcześniejszych Airbusów dla FSX.
http://forum.avsim.net/topic/409098-nls ... try2677653

[ Dodano: Wto 31 Gru, 2013 15:31 ]
NLS wraca do projektu:
http://forum.avsim.net/topic/430767-nls ... roduction/
ODPOWIEDZ