[FSX] Warsaw City X - FSX/P3D

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

[FSX] Warsaw City X - FSX/P3D

Post autor: D. Design »

Miło mi poinformować, iż został wydany nasz kolejny produkt, Warsaw City 2013 X pod FSX i Prepar3D.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak jak odpowiednik pod FS9, zawiera całe miasto oraz 14 okolicznych lotnisk, a więc mamy:

• 5000km² odwzorowanego terenu z fototeksturą sezonową i nocną, meshem oraz bardzo szczegółowym autogenem
• 14 lotnisk i helipadów w okolicach Warszawy (pełna lista i zdjęcia na stronie projektu)
• ok. 600 "realnych" budynków z centrum Warszawy
• Bardzo szczegółowe linie brzegowe (doskonale widoczne małe rzeczki, stawy, zatoki, jeziorka itd.)

W przeciwieństwie do wersji pod FS9 występują również elementy ulepszone i/lub dodane:

• Rozdzielczość tekstur ziemi zwiększona do 1m/pix ogólnie a lokalnie do 30cm/pix
• Więcej obiektów charakterystycznych, takich jak duże szpitale, centra handlowe, duże kościoły, stacje benzynowe, McDonaldy ;) itd.
• Z uwagi na lepszą rozdzielczość tekstur ziemi, więcej widocznych, a więc i dostępnych helipadów
• Doskonale widoczne wszystkie punkty VFR (centra handlowe, kościoły, fabryki, skrzyżowania dróg, miasteczka)
• Ulepszone efekty wody, ruch statków, porty jachtowe, polecam wycieczkę nad Zalew
• Ulepszone "lekkie" scenerie najmniejszych lotnisk, dodatkowe obiekty "biblioteczne" na wszystkich lotniskach
• Wymodelowana większość linii przesyłowych wysokiego napięcia i stacje rozdzielcze
• Ruch samochodowy na głównych ulicach i trasach
• Ptactwo tam i ówdzie
• Główne stacje kolejowe doskonale widoczne i nawet fani Intercity znajdą coś do pooglądania
• Integracja pakietu Ursynów v4 autorstwa Jacka Żaczka (opcjonalnie można wyłączyć)
• Pełna integracja z Drzewiecki Design FSX/P3D Season Switcher , a więc nastrojowe jesienne drzewka i zaśnieżone zimowe dachy

Mam nadzieję, że paczuszka zapewni wiele godzin frajdy nad stolicą.

Strona projektu: http://www.drzewiecki-design.net/prodWC2013_X.htm
Strona na forum (są dodatkowe wskazówki): http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=243
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Wyczekany jak wigilijna pierwsza gwiazdka :P A jak sądzisz, kiedy się sklepy ogarną? Bo póki co ani na simmarkecie, ani na fspilotshop nie widzę...

Pozdrawiam,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Simmarket dostał link wczoraj, także myślę, że za niedługo powinno się pojawić.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Na simmarkecie już jest!
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
dudi
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: sob 31 sty, 2009 22:55
Skąd jesteś: Tychy

Post autor: dudi »

Szczena opada - dobra robota :D
Ostatnio zmieniony śr 19 gru, 2012 18:56 przez dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Dzięki!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Takie pytanie troszkę z innej beczki. Czy EPWA będzie jeszcze robione pod FS2004? Jeśli tak, to kiedy mniej więcej będzie wydane?
LOT Polish Airlines
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

1. Tak
2. Nie wiem
:)
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Zainstalowałem, polatałem odrobinkę nad Warszawą i okolicami i muszę powiedzieć Stanisławie chapeu bas! Wygląda to wszystko naprawdę bardzo ładnie. Co więcej bardzo przyzwoite klatowanie. Nie schodziłem poniżej 25 kl/sek. Nie zauważyłem też problemu o którym pisali użytkownicy wersji pod FS9, czyli usuwania autogenu przez scenerię Matta. Autogen jest na swoim miejscu i jest go naprawdę dużo. Jakbym miał się do czegoś przyczepić to zabrakło mi dwóch obiektów - dobrze oddanego Mostu Poniatowskiego - bo to co jest teraz to kładka jakaś :) oraz zabudowań elektrociepłowni Siekierki - skorą są kominy to fajnie byłoby wrzucić też resztę. Ale przyznaję, że to takie szukanie dziury w całym, żeby do beczki miodu wrzucić chociaż łyżkę dziegciu.

Teraz zostaje trzymać kciuki, żebyś jak najszybciej obrobił się z PA vol.1 v3 oraz Nowym Jorkiem i zabrał do EPWA mam nadzieję :) A jak to skończysz to będziemy mogli przyjąć, że Polska w FSie jest naprawdę dobrze odwzorowana :) Pewnie coś koło AD2014...

Pozdrawiam,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
PatrykBielan
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 66
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007 22:02
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: PatrykBielan »

www.zaq-design.pl
Polskie dodatki do FSX i Prepar3D.
mariuszp
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 13:41
Skąd jesteś: Epkk

STATIC PLANES!!!!

Post autor: mariuszp »

Witam!
Panie Stanisławie zakupiłem wczoraj na Simmarket Warsaw City 2013 i jestem pod wrażeniem lecz jak mam się czuć kiedy w pewnym okresie czasu prosiłem Pana o możliwość wyboru w produktach Drzewiecki Design przez użytkownika statycznych obiektów (statków powietrznych). Jestem pełen szacunku i szanuję wkład D. Design w Fs-X. Ale Pan zdaje się lekceważyć klienta i użytkownika w/w scenerii, przecież to nabywca jest wykładnikiem zadowolenia. Wiem, że za słowa krytki będę pod ostrzałem forumowiczów i być może zostanę usunięty przez Konrafa, trudno zastanawiam się nad rezygnacją z użytkowania Pańskich scenerii, które są niewątpliwie ciekawe, ale nie do końca satysfakcjonujące. Ja byłem w porządku i kupowałem do tej pory legalnie i prosiłem o pewne zmiany, korekty, które mnie i innch użytkowników usatysfakcjonują, a jak teraz mam się odnieść do zdania Pomóżcie walczyć z piractwem jeśli Pan mnie lekceważy. Ja nie zbiednieję wydając pieniądze na scenerię W. C. 2013, a Pan za 24.49 może kupić sobie piwo. Na zdrowie!!!
PROSZĘ TYLKO O MOŻLIWOŚĆ WYBORU LUB RĘCZNE USUNIĘCIE WSZYSTKICH PLIKÓW STATIC TAK JAK JEST W EPKK, A NIE O CAŁKOWITĄ LIKWIDACJĘ!!!! :oops: :cry: :evil: :( [/u]
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Witam.
Jedyną taką maszyną w WC2013 może być B737 w EPMO. Na innych lotniskach są to obiekty będące integralną częścią scenerii i tak należy je traktować, a nie jako coś dodanego. Użytkownik nie ma też możliwości usunięcia np. wieży w EPBC lub hangaru w Sobieniach. Od siebie mogę jedynie podziękować za zakup oryginałów.
zastanawiam się nad rezygnacją z użytkowania Pańskich scenerii, które są niewątpliwie ciekawe, ale nie do końca satysfakcjonujące
Pozostaje zatem mieć nadzieję, że pojawią się bardziej satysfakcjonujące scenerie wykonanych przez nas lotnisk.
Obrazek
mariuszp
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 13:41
Skąd jesteś: Epkk

Post autor: mariuszp »

Nie jestem w stanie przekonać jeśli chodzi o statyczne obiekty i te będące integralną częścią scenerii. Uważałem, że Pan zrozumie bolączki użytkownika(ów), prośby, błaganie nie pomaga. Trudno ja od dziś kończę użytkowanie scenerii DD zobaczymy jak będzie dalej? Dziękuję za informacje i życzę oby Pan doczekał ciekawszych czasów młody uparty i pewny siebie (nie)człowieku :|
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Pomyśleć ze jak ja zaczynałem latać /wirtualnie/w latach 90-tych, człowiek potrafił się cieszyć z każdego detalu,choć drzewa to były zielone trójkąciki,a o trafficu można było pomarzyć,a tu proszę, jakiś static niechciany się pojawił,i jaki zawód i pretensje,tak jakby runął cały świat.
To w sumie ja tez się obrażę na Staszka scenerie,bo w Warsaw City kiepsko moją chałupę widać.Staszek jesteś nieludzki :). A tak na poważnie mam nadzieje ze następne scenerie się pojawią,szczególnie ta najbardziej wyczekiwana.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

mariuszp pisze:życzę oby Pan doczekał ciekawszych czasów młody uparty i pewny siebie (nie)człowieku :|
:D :D :D Powaliło mnie to! :D Ale przecież poprawnie przechodzę zabezpieczenia typu "are you human?" :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Została udostępniona wersja DEMO

http://www.drzewiecki-design.net/DoScia ... X_DEMO.zip (16MB)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Stasiu ja nie wiem czy to tak ma być czy nie :P , ale w wersji demo prawie wszystkie budynki są czarne, tak jakby bez tekstur, to zamierzone?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Rozumiem, dzięki za szybką odpowiedź. Pozostaje zakup pełnej wersji ;) .
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Jest nam miło poinformować, iż została wydana zaktualizowana wersja 1.1 tego dodatku. Przed jej zainstalowaniem, prosimy o usunięcie całego starego folderu Warsaw City 2013 X z FSX\Addon Scenery, następnie ściągnąć i zainstalować nową wersję. Nowa wersja poprawia wszystkie znane problemy, zgłoszone przez użytkowników, m.in. poprawia ustawienie wieżowców w centrum miasta, dodaje turbiny wiatrowe w miejscowościach pomiędzy Modlinem a Nasielskiem, dodaje efekt zboża w Konstancinie, poprawia AFCADy w Modlinie i Babicach, dodaje jeszcze więcej szczegółowych obiektów 3D, przywraca "windsocki" na Babicach, ale przede wszystkim zmienia wszystkie zawarte w starej scenerii, pliki bmp na natywne *.dds, dzięki czemu działanie centrum miasta i podejścia 29 oraz 33 na EPWA są płynniejsze.

Gdzie pobrać?
Wystarczy zalogować się na stronie sklepu internetowego, w którym starsza wersja produktu została kupiona i ponownie pobrać produkt. Produkt należy będzie pobrać w postaci trzech plików, z których tylko jeden będzie plikiem *.exe . Sklepy mogą te pliki dodatkowo spakować w ZIP, ale w tym momencie wystarczy tylko rozpakować ZIP i umieścić wszystkie wspomniane 3 pliki w jednej lokalizacji. Po zainstalowaniu, prosimy sprawdzić na pierwszej stronie Manuala, czy zainstalowana wersja to faktycznie 1.1 .

Powyższa informacja dotyczy tylko pełnej wersji pod FSX/P3D!
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

AES od wersji 2.32 działa w EPMO, zarówno w FS9 jak i w FSX!
Obrazek
Sebol
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 25 lut, 2006 21:08
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Sebol »

Istnieje możliwość wywalenia tekstury terenu w FSX? Jednak wolę patrzeć jak mam POW niż jak jest budowana :P
Pozdrawiam SEBOL
GG:7199365
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Tak, to te 3 największe BGLe (oczywiście autogen również się wówczas kasuje)
Obrazek
Sebol
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 25 lut, 2006 21:08
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Sebol »

A szkoda, bo właśnie autogen chciałem zachować :/
Pozdrawiam SEBOL
GG:7199365
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Ale nie da się i zresztą nie ma sensu zachowywać autogen bez tekstury groundu. To znaczy chodzi mi o nasz autogen (jego układ) - defaultowy będzie jak najbardziej się wyświetlał.

[ Dodano: Pon 24 Sie, 2015 08:57 ]
Witam.
Miło mi poinformować, iż została wydana długo oczekiwana Warszawa pod FSX/P3D w wersji v1.5 .

Strona projektu: http://www.drzewiecki-design.net/prodWAW_X.htm

ObrazekObrazekObrazek

Główne zmiany w wersji v1.5:

• Całkowicie nowy, ręcznie stworzony autogen dla całego obszaru (ponad 5000km2), dzieło autogenowej sztuki!
• Niemal całkowicie przeprojektowany, zaktualizowany i zoptymalizowany EPMO Modlin
• Całkowicie nowa, aktualna i w znacznie lepszej kolorystyce fototekstura dla całego obszaru (w tym noc i zima)
• Przeteksturowane i zoptymalizowane prawie wszystkie budynki miasta (wyszło 7 tekstur zamiast 600)
• 1GB mniej zajmowanego miejsca na dysku!
• Dodane nowe budynki w centrum - w tym te jeszcze w realu w budowie
• Dwukrotnie wyższej rozdzielczości mesh SRTM plus wiele obszarów z ręcznie robionym meshem
• Trawa 3D prawie na wszystkich lotniskach
• Mniejszy lub większy upgrade wszystkich lotnisk
• Nowe mapy dla EPBC i EPMO
• Samoloty statyczne, możliwe do usunięcia z poziomu instalacji
• Kompatybilność z GSX (załączony plik z konfigiem stanowisk) i AES
• Kompatybilność z FSX, FSX:SE, P3Dv1 i P3Dv2
• Kompatybilność z Drzewiecki Design FSX/P3D Season Switcher v2.9
• Kompatybilność z EPWA Warsaw Chopin Airport X

Warsaw City X jest odrobinę droższe a aktualizacja jest płatna kilka euro (do 10, w zależności od sklepu). Aby dokonać aktualizacji, należy poczekać aż produkt Warsaw City X pojawi się w ofercie sklepu a następnie zalogować się i zakupić go - zniżka powinna być naliczona automatycznie. Gdyby były problemy, należy kontaktować się z supportem sklepu.

Prace nad tą aktualizacją trwały z przerwami praktycznie od początku roku, także to po części aktualizacja a po części nowy produkt. :wink:
Obrazek
PatrykBielan
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 66
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007 22:02
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: PatrykBielan »

Tak dla informacji, sceneria nie zawiera już Ursynowa ze względu na kiepską wydajność i konieczność zrobienia masy poprawek i uzupełnienia.
Specjalnie pod Warsaw City X v1.5 będę robić nową wersję Ursynowa. Wpierw przerabiam tekstury dla FSX i P3D a następnie nocne tekstury i optymalizacje.
Premiera na początku 2016.

Myślę, że to będzie świetne uzupełnienie Warsaw City i EPWA Airport.
www.zaq-design.pl
Polskie dodatki do FSX i Prepar3D.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Bardzo fajny pomysł Jacku i ładna strona - prośba tylko o wykonanie własnych grafik na Twoją stronę. Korzystanie z naszych jest niekoniecznie najlepszym pomysłem ( http://www.zaq-design.pl/ VS http://www.drzewiecki-design.net/stores.htm )

[ Dodano: Śro 09 Wrz, 2015 09:47 ]
Jacku, nie przypominam sobie również, żebyśmy rozmawiali o jakiejkolwiek formie partnerstwa, dlatego proszę Cię o usunięcie naszego loga z Twojej strony (a przynajmniej adnotacji "Our Partners:". Skontaktowałem się również z Kuwait Aerospace Technologies http://www.kat.com.kw/projects/ i oni też nic nie wiedzą o partnerstwie z Zaq-Design.
Obrazek
PatrykBielan
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 66
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007 22:02
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: PatrykBielan »

Ok już się robi Staszku.
Pisałem 2 maile w tej sprawie, mogłeś tylko odpisać.
Wybacz.
www.zaq-design.pl
Polskie dodatki do FSX i Prepar3D.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

A to sorry, nic nie dostałem.
Obrazek
ODPOWIEDZ