Projekt FTX Global

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Po otwarciu FTX Central-wersja 1 (tego, który jest w folderze ORBX znajdującym się w głównym folderze z FSX) pojawia się ekran jak na screenie i nic więcej nie można zrobić.. ani zainstalować ani odinstalować czegokolwiek.
Obrazek
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

To zainstaluj po prostu na tym co jest.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

No ale właśnie problem, że w żaden dostępny sposób nie jestem w stanie ruszyć z jakąkolwiek instalacją. FTX Central (najnowszy) nie uruchamia się, jest tylko ekran powitalny. FTX Central (wersja 1), który już jest po uruchomieniu nie daje możliwości zrobienia czegokolwiek, wszystko nieaktywne. Poprzez stronę produktu pokazuje informację, że "protokół nie jest przypisany" oraz, ze konieczna jest instalacja programu. Koło się zamyka.

Wygląda na to, że trzeba będzie przeinstalować od nowa całego FSX. Może o tym świadczyć fakt, że na innych dwóch komputerach pobrany FTX Central otwiera się i są opcje aby się zalogować, pobrać i zainstalować program. Nie wiadomo dlaczego na moim komputerze jest taki cyrk. Jeśli blokuje jakiś inny wcześniejszy produkt ORBX to w instalatorze powinna być informacja, że wykryto i zapytanie czy odinstalować.

Spodziewałem się, że produkt za takie pieniądze będzie łatwiejszy w obsłudze. Zniechęciłem się totalnie i jestem mocno zawiedziony. Wygląda na to, ze tylko zaawansowani użytkownicy mogą to pobierać bo jak coś jest nie tak to praktycznie żadnej możliwości manewru bez większej wiedzy i doświadczenia. Ponowna instalacja nie uśmiecha mi się bo ostatnio robiłem to w 2014 i jak wszystko wreszcie udało się ustawić to ładnie działało do teraz, żadnych problemów z instalowaniem dodatków płatnych i niepłatnych.

Powalczę jeszcze i dam znać.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Powiedz mi jeszcze - co masz niżej w \ORBX\Scripts? Nie masz tam "Uninstall_OrbxFTXGLOBAL..."?

Generalnie masz spory bałagan w tej instalacji - niezaktualizowane demo i na to nagraną (nie do końca) nową centralę. Moim zdaniem niegłupie byłoby pisanie na forum ORBX.
Wygląda na to, ze tylko zaawansowani użytkownicy mogą to pobierać bo jak coś jest nie tak to praktycznie żadnej możliwości manewru bez większej wiedzy i doświadczenia
Znając dość dobrze ORBX i forum i problemy tam opisywane... podejrzewam, że tylko bardzo specyficzne okoliczności prowadzą do takich kłopotów...
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

wojtek_84 pisze:Nie masz tam "Uninstall_OrbxFTXGLOBAL..."?
No właśnie nie ma. Przegrzebałem folder FSX pod tym kątem ale nie ma go.
wojtek_84 pisze:bardzo specyficzne okoliczności prowadzą do takich kłopotów...
To już wiem :) Nie ma pojęcia co blokuje na moim komputerze normalną instalację tego dodatku. Na komputerze w pracy FTX Central (3) otwiera się do stanu jaki powinien być:
Obrazek
Obrazek

Może zainstalować jeszcze raz demo i wtedy pojawi się deinstalator, który wyczyści jak należy i odblokuje "to coś"? Spróbuję.
Jeśli nie to chyba faktycznie pozostaje Forum ORBX... albo wcześniej spróbować reinstall FSX i wgrywanie wszystkiego od nowa łącznie z tym dodatkiem.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

reinstall FSX
Bez sensu - przecież nie masz problemów z FSX.

Może pobierz ręcznie ORBX Libs (stąd: https://orbxdirect.com/support ) i zainstaluj je ręcznie. Przy odrobinie szczęścia zaktualizują tę starą centralę.
FTX Central (3)
A jak się zalogujesz w tej centrali to co się dzieje?
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

wojtek_84 pisze:A jak się zalogujesz w tej centrali to co się dzieje?
Z poziomu pulpitu i pobranego pliku - odpalenie FTX Central i dalej to co na screenie czyli wybór symulatora (nie pójdę dalej bo nie ma FSX w pracy) ;)
Obrazek
Również po wejściu na konto do produktu i kliknięcie "Download via FTX central" nie pojawia się już ekran z błędem (był we wcześniejszych postach screen) tylko wybór aplikacji > FTX Central > i wybór symulatora.
Obrazek

Można zatem z dużym prawdopodobieństwem założyć, że gdyby zainstalowany był FSX rozpocząłbym instalację produktu.
Co w takim razie jest na moim komputerze, że nie ma możliwości zainstalować?

Może coś brakuje przeglądarce? Jakieś rozszerzenie, wtyczka?
Może coś innego w komputerze (próbowałem instalować w Firefox, Google i Opera więc we wszystkich czegoś musiałoby brakować jeśli chodzi o rozszerzenia i wtyczki)
Może jednak trzeba (jeśli przeglądarki ok) ponownie zainstalować FSX?

Być może rozwiązanie jest prostsze. Wiadomo, że dojście do możliwości pobrania i instalacji jest... tylko nie na tym komputerze co trzeba ;)

Poradźcie coś :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

A w którym momencie u Ciebie występuje problem? Bo teraz się gubię co się dzieje na jakim komputerze...
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Zrobię w domu jak wrócę z pracy podsumowanie co się dzieje w obydwu przypadkach (komputer domowy i w pracy). Rozpiszę to po kolei, jeszcze raz ze screenami. Tu nie mam wszystkich screenów a ze zrozumiałych względów nie zrobię tych brakujących. :)

Mam lekką nadzieję, że to coś "nie halo" jest u mnie w komputerze a Global Base Pack spokojnie czeka na moim koncie i tam jest wszystko ok. To chyba ułatwiłoby sprawę.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

A z ciekawości odpalasz wszystko z prawami administratora?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Komputer domowy, gdzie nie mogę z niczym ruszyć:

1. Po zalogowaniu i wejściu w produkt klikam na:
Obrazek
Pojawia się to:
Obrazek

2. W takim razie pobieram FTX Central na komputer i odpalam program. Niestety pokazuje się to i nic więcej:
Obrazek

W obydwu przypadkach kończy się warczeniem i bezsilnością :) Prduktu nie da sie zainstalować.

Komputer w pracy bez zainstalowanego FSX:

1. Po zalogowaniu i wejściu w produkt klikam na:
Obrazek
Pojawia się to:
Obrazek
Czyli wybieram właściwy pobrany program FTX Central i gdyby była możliwość wskazania gdzie znajduje się folder FSX rozpoczęłoby się pobieranie i instalacja. Generalnie wybranie zarówno poprzez konto jak i otwarcie z poziomu komputera skutkuje tym:
Obrazek

Moim zdaniem wina jest w moim komputerze. Brakuje czegoś, żeby podobnie jak na komputerze w pracy nie zatrzymywać się na ekranie powitalnym bądź żeby nie pojawiała się informacja o "nieznanym protokole". Pytanie tylko co? Wtyczki, rozszerzenia w przeglądarce? Nie ma pojęcia...

PS. Odpalam jako administrator.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Informacja o nieznanym protokole wynika z tego, że nie masz zainstalowanej FTX Central v3. Więc komputer nie jest w stanie rozpoznać jej protokołu. To jest całkiem ok.

Problem z instalacją moim zdaniem wynika z tego, że masz już FTX Central v1. I tu musisz kombinować. Tak jak pisałem wcześniej - spróbuj zainstalować (ręcznie) jeszcze raz biblioteki ORBX - one zawierają aktualizacje FTX Central, więc jak dobrze pójdzie to zaktualizują Ci v1 do v3 albo przynajmniej do v2 i wtedy instalacja v3 już pójdzie.
Awatar użytkownika
Jasiu
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01 lis, 2009 11:54
Skąd jesteś: EPMB

Post autor: Jasiu »

Mam zainstalowany FTX GLOBAL VECTOR zrobiłem oblot i zauważyłem że nie są wyświetlane wszystkie jeziora :( UTX ma te jeziora które nie posiada Vector, czy jest jakiś dodatek który poprawi szczegółowo jeziora nie chciałbym instalować UTX,albo czy jest taka możliwość zainstalowania UTX i wyłączenie wszystkiego oprócz jezior ?
Aviateam.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Kiedyś była taka możliwość. Ale odradzam. W UTX brakuje po prostu innych ;)
Awatar użytkownika
Jasiu
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01 lis, 2009 11:54
Skąd jesteś: EPMB

Post autor: Jasiu »

Konkretnie pisząc to zostawić FTX Global Vector i po prostu zapomnieć o tych brakujących jeziorach,a UTX definitywnie odstawić na polkę NIE INSTALOWAC! Co do FTX to mam wszystkie nie chciałbym uszkodzić FSX,a jest podatny na takie nie prawidłowe instalacje dodatków.
Aviateam.pl
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Stosowanie kropek, przecinków i znaków zapytania zgodnie z zasadami, a także trzymanie się innych reguł konstruowania zdań w języku polskim na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

No cóż. U mnie nie pomogło nawet odinstalowanie FSX, format dysku, wyczyszczenie rejestrów. Zakupionego produktu nie mogę zainstalować. Pojawiają się dokładnie te same problemy.

Jestem zniesmaczony. Zostałem oszukany i w pewnym sensie okradziony. Przy tej cenie instalacja produktu nie powinna stwarzać żadnych problemów. Myślałem, że będzie to instalator, który najpierw wykrywa i usuwa wcześniejsze wersje i prawidłowo instaluje nową wersje przy minimalnym udziale użytkownika tak jak w przypadku innych wielu zakupionych przeze mnie dodatków.

Płacąc nie mam żadnego obowiązku być "bardziej zaawansowany" czy umieć "kombinować" przy FSX. Nie mam też obowiązku pisać teraz na jakimś anglojęzycznym Forum by szukać pomocy. Zapłaciłem - nie mogę korzystać - coś jest nie tak z dostawcą pliku.

Przykro mi to pisać. Nie polecam.

Dziękuję za okazaną pomoc i porady. Niestety na dłuższy czas odechciało patrzeć mi się na mój ulubiony symulator. Do tej pory było to źródło relaksu i dobrej zabawy. Teraz odbija mi się czkawką i nie mogę patrzeć nie bluźniąc po tym co mnie spotkało.
Ostatnio zmieniony pt 03 mar, 2017 21:00 przez Maruś, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Moim zdaniem wina jest w moim komputerze
ORBX=ZŁODZIEJE
Uważam, że ten post łamie regulamin forum i zasady elementarnej przyzwoitości.
Awatar użytkownika
Maruś
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: pt 26 wrz, 2014 13:15
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: Maruś »

Stwierdzenie o winie w moim komputerze to był domysł gdy próbowałem rozwiązać problem. Musiałem zakładać również taka opcję. Skoro jednak po kompletnym formacie i wyczyszczeniu rejestrów problem nadal występuje stwierdzenie, że czuję się oszukany nie jest niczym niezwykłym.

Jeśli chodzi o porównanie ORBX to tu mogę się zgodzić. Wyedytuję post.

Pisany w emocjach więc proszę o trochę wyrozumiałości. Nie każdego dnia traci się kilkaset złotych.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Skoro jednak po kompletnym formacie i wyczyszczeniu rejestrów
To format czy czyszczenie rejestrów? Bo nie rozumiem dlaczego grzebiesz w rejestrze świeżo postawionego systemu...

Jeśli masz czas formatować komputer, a nie masz czasu i chęci zapytać na forum developera to wszelkie zarzuty są nie na miejscu...
ODPOWIEDZ