[FSX] SteveFX - DX10 Scenery Fixer

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

[FSX] SteveFX - DX10 Scenery Fixer

Post autor: PZL Belfegor »

Steve Parsons, autor darmowych poprawek trybu DX10 preview wydał płatny dodatek o podobnym, acz rozszerzonym względem bezpłatnej wersji działaniu. Płatna wersja zwiększa kompatybilność ze sceneriami, nienatywnymi samolotami i efektami. Zaletami korzystania z trybu DX10 preview jest mniejsza podatność FS-a na wyrzucenie błędu OOM poprzez zredukowanie zużycia przestrzeni adresowej, często większa płynność wyświetlania (co niekoniecznie oznacza przyrost FPS) i opcje graficzne niedostępne w trybie DX9 (spienione fale, cienie w kokpicie, nieco inny, kosztujący mniej zasobów bloom). Wadami - nadal występujące niekompatybilności (nawet w płatnej wersji poprawek), gorsza kontrola nad antialiasingiem i konieczność posiadania sprzętu i systemu wspierającego DirectX 10.
Warto zapoznać się z wpisami na blogu autora, a także instrukcją do płatnego dodatku.
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Odnośnie tych darmowych poprawek, to kiedy miałem Windows 7 i je zastosowałem, to wszystko działo poprawnie. Teraz po przejściu na Windows 8.1 za nic nie mogę zmusić FSX do poprawnego działania w trybie DX10. Czy ktoś ma podobny problem, czy ja robię coś nie tak? Zastanawiam się teraz nad zakupem tego programu, ale nie wiem, czy to coś zmieni?

Rozwiązanie
Przywróciłem oryginalne pliki z folderu shadersHLSL i następnie uruchomiłem patch z prawami administratora. Wszystko wróciło do normy i w tej chwili działa poprawnie.
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Witam

Znalezione w necie, może komuś się przyda lektura

http://www.google.pl/url?url=http://www ... RzQpHGL-tw
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
Krzysiek767.
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 20:36
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: Krzysiek767. »

Witam
DX10 Fixer instalujemy na czystego FSX SE ( przed instalacja dodatkow ) czy jest to bez znaczenia ?
Czy instalacja oraz ustawienia sa skomplikowane ? pytam bo nie chce namieszac w nowo zainstalowanym Windows 10 oraz FSXSE , jak narazie zainstalowalem FSXSE ( dodatki czekaja)
Panowie zalecacie jakies szczegolne kroki ?

Dziekuje za porady .
Intel 7 , 10Gb DDR3 , Geforce 960 .
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Bez znaczenia - instalujesz w dowolnym momencie. Później regularnie odwiedzaj konfigurator, żeby konwertować efekty, które zostaną dodane podczas instalacji niektórych dodatków.

Ja zaczynam zawsze od ustawień domyślnych. Ewentualnie później koryguję ustawienia wody - bo z odbiciami chmur czasem woda nabiera delikatnego fioletowego tonu.
Awatar użytkownika
Krzysiek767.
Cadet
Cadet
Posty: 23
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 20:36
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: Krzysiek767. »

Witam ,

Po instalacji windows 10 oraz przesiadce z FSX Deluxe na FSX Steam Edition zauwazylem mega poprawe lecz moze od poczatku ( wielkie dzieki dla Wojtka za wczesniejsze porady )

Zainstalowalem wszystko na czysciutki SSD windowsa wraz FSX SE z dodatkami .

Pierwsze kroki to Simconnect ( wszystkie 3 wersje ) nastepnie Fsuipc (wersja darmowa )

nastepnie dodatki :

--- Orbx - FTX: Global BASE + Vectors +FTX Trees HD +HD Airport Graphics
--- REX4 Texture Direct HD with REX Soft Clouds
----Aerosoft - My Traffic 2013
---FsPassengersX 2015
--- EZdok Camera
--- DX10 Fixer
co do samolotu to skoro nie moge sobie poradzic z instalacja mojego ulubionego LEVEL D 767 mam zamiar jutro zastapic go PMDG 777-200LR/F

Tak jak napisalem wczesniej zauwazylem mega poprawe , sam FSX SE wydaje mi sie zancznie plynniejszy od FSX DELUXE .....mam jedynie pytanie odnosnie DX10 Fixer :

Po zainstalowaniu ustawilem wszystko domyslnie jedynie ( w settings DX10 Fixer ) zmienilem Lod_Radius z 4.5 na 6.5 ....W FSX w ustawieniach mam wszystko na MAX jedynie mesh resolution 5m oraz weather i traffic nieco nizej .......oczywiscie zaznaczony preview directx 10........FSX wyglada teraz zupelnie inacze ( jest plynniejszy )

a teraz moze minusy ....nie zbyt podoba mi sie kolor wody ......czy moge to jakos zmienic ?
drugi minusem ktory zauwazylem to gdy jestem na lotnisku wszystko wyglada perfect lecz gdy naprzyklad oddalam sie to niektore objects ( domy ) zanikaja ( sa widoczne tylko te ktore znajduja sie blisko .....zauwazylem ze dzieje sie to tylko z domami .......drzewa , drogi czy naprzyklad odlegle textures ( gory ) wygladaja dobrze ,

Czy moge to w jakis sposob zmienic , dodam ze pomimo tych drobnych minusow warto bylo zrobic przesiadke do FSX SE ...... chyba szczegolna zaleta to DX10 Fixer .

Jezeli moge cos jeszcze zrobic lub zrobilem zle to prosze u wasze sugestie , z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam .
Intel 7 , 10Gb DDR3 , Geforce 960 .
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

a teraz moze minusy ....nie zbyt podoba mi sie kolor wody ......czy moge to jakos zmienic ?
Tak. Przede wszystkim eksperymentuj z wodą z REXa - niektóre tekstury wody wyglądają źle z DX10. Jak znajdziesz niezłą wodę w REX - możesz nieco zmienić jej zabarwienie w ustawieniach DX10 Controler.
drugi minusem ktory zauwazylem to gdy jestem na lotnisku wszystko wyglada perfect lecz gdy naprzyklad oddalam sie to niektore objects ( domy ) zanikaja ( sa widoczne tylko te ktore znajduja sie blisko .....zauwazylem ze dzieje sie to tylko z domami
http://c-aviation.net/fsx-tweak/smallpa ... fsx-steam/
zmienilem Lod_Radius z 4.5 na 6.5
W przypadku PMDG i innych zaawansowanych samolotów - radzę pozostać przy 4.5
ODPOWIEDZ