[Inne] Prepar3D v2

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

A który samolot w fsx to symuluje, że widać na szybie deszcz? Kiedyś widziałem na screenach jakiś B777, ale to co było na szybie to ciężko nazwać deszczem, z przezroczystej szyby zrobiła się jasno niebieskie tło, a tam gdzie wycieraczka działała, w sensie zbierała wodę szyba była przezroczysta.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

viewtopic.php?t=11133 - od czasu pisania oczywiście przybyły kolejne modele.
Ostatnio zmieniony pn 02 gru, 2013 17:38 przez PZL Belfegor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

L-39 - w zimie trzeba skrobać ;)
Obrazek

Deszcz na szybie też jest. I szron.

Flight Simulator wprowadził właściwie pełną swobodę programowania oblodzenia i efektów atmosferycznych widzianych przez pilota. Pozostaje tylko je umieścić w modelach i na teksturach, a potem odpowiednio oskryptować. I to ostatnie pozostaje problemem. Choć podejrzewam, że problem nie leży po stronie twórców, tylko po stronie rynku, który od większości producentów po prostu tego nie oczekuje.

Oczywiście trzeba jeszcze dodać, że każdy z tych efektów to dodatkowe obciążenie, więc czasami trzeba wybrać to co ważniejsze.

PS - część tych efektów (jeśli nie wszystkie) wbudowano co najmniej w FS9.
Awatar użytkownika
slysy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 19:11
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slysy »

Udało mi się w końcu skonfigurować Prepara do zdatnosci.
Zainstalowalem REX overdrive i zmieniłem silnik pogodowy z ASE na Opus FSX, różnica jest kolosalną, Opus jest moim zdaniem dużo lepszy.
Po krótkich bojach udało mi się także uruchomić FSInn ze zdalnego komputera.
Teraz jeszcze tylko żeby to nocne oświetlenie było we wszystkich sceneriach to kasuje FSX-a, nie żałuje wydanych ponad 120 dolarów.
Obrazek
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

slysy pisze:...zmieniłem silnik pogodowy z ASE na Opus FSX, różnica jest kolosalną, Opus jest moim zdaniem dużo lepszy.
Czy mógłbyś rozwinąć myśl?
Też od jakiegoś czasu rozważam porzucenie ASE na rzecz Opusa/Global Real Weather.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Proponuję poczekać na recenzje ASN :) niedługo powinien być dostępny.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

slysy pisze:Udało mi się w końcu skonfigurować Prepara do zdatnosci.
Zainstalowalem REX overdrive .
Witam

Czy do zainstalowania REX`a w P3Dv2 konieczne jest wykupienie dostępu za 4.99$? czy można jakoś podmienić tekstury i korzystać z innego silnika pogodowego?

Wolałbym te dolary :D wydać na migration tool, który jest juz dla P3Dv2.
Tylko zapewne on mi nie podmieni tesktur chmur z REX do P3D.(chyba, że się mylę)

Mógłbyś podzielić się swoimi ustawieniami P3Dv2.

Czy instalacja dodatków, odbywa sie na zasadzie kopiuj z FSX i wklej do P3D?

R.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
slysy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 19:11
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slysy »

Co do REX-a to trzeba wykupić, ale bądzmy szczerzy - 4,99 USD to nie majątek...
Jeśli zaś chodzi o OpusFSX to po kilku dniach testów stwierdzam że ASE i AS2012 to ubodzy krewni.
Oczywiście mowa wyłącznie o silniku pogodowym. Depesze aktualizowane są praktycznie bez zwłoki i ładowane do symulatora w sposób niezauważalny dla użytkownika, do tego ma bardzo dokładne odwzorowanie wiatrów. Porównywałem z wiatrami z profesjonalnego programu do planowania którego używam w pracy i prognozy wiatrowe pokrywają się w 100%
Nie miałem przyjemności korzystania z ASN, ale póki co moim zdaniem wcześniejsze wersje AS zostały zdeklasowane
Obrazek
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Zastanawia się nad kupnem i tutaj pytanie, którą wersję wybrać aby byłą najwłaściwsza. Niestety nie wiem którą powinienem zakupić. Proszę o pomoc ewentualnie wyjaśnienie, czym od siebie się różnią
gregorio
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Na stronie P3D jest tabelka, podlinkowana w niniejszym wątku.
viewtopic.php?p=123191#123191
Twórca dodatków może wybrać subskrypcję, zwykły człowiek wersję akademicką. Nie jest weryfikowane czy faktycznie tworzy się dodatki, ani czy jest się studentem.
Ostatnio zmieniony ndz 29 gru, 2013 20:39 przez PZL Belfegor, łącznie zmieniany 2 razy.
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Tak wiem, jednak nie za bardzo ją rozumiem, stąd moja prośba.
gregorio
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Najlepiej wskaż, czego nie rozumiesz, to ułatwi wyjaśnienia.
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Którą wersję powinienem kupić, Academic License czy Professional License. Jakie są tak naprawdę różnice?
gregorio
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

W zawartości programu - prawie żadne. W licencji i cenie takie jak w tabelce. Z FAQ-u:
What are the differences between the Academic and Professional versions?

The only technical differences in the software are that the Academic version has a different splash screen and a small watermark in the top-right corner of the main window. Please be aware that they have different EULAs and usage restrictions. Full details can be found on the License Comparison page.
sp1egn
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 05 lut, 2010 16:40
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: sp1egn »

PZL Belfegor pisze:Twórca dodatków może wybrać subskrypcję, zwykły człowiek wersję akademicką. Nie jest weryfikowane czy faktycznie tworzy się dodatki, ani czy jest się studentem.
(moje podkreślenie)

Czy przypadkiem za ten tekst nie powinieneś sobie, Belfegor, dać ostrzeżenia?
Czyż nie jest to sposób na "obejście" zapisów licencyjnych, jeśli zwykły człowiek studentem nie jest a kupi wersję akademicką?
Dla mnie to równie dobrze mógłbyś dać linka do jakiegoś chomika czy innej zatoki piratów - to to samo :twisted: (też obejście problemu). Wszak użycie scrackowanego pliku też nie jest weryfikowane...

Pozdrawiam,
Robert
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie, przypadkiem nie powinienem. Czy informacja "skrzyżowanie ma światła, w pobliżu nie ma policji" świadczy o tym, że informujący daje przyzwolenie na łamanie przepisów?
Może warto chociaż zapoznać się z regulaminem forum?
4. Wszelkie posty, w których autorzy sugerują, iż korzystają z pirackiego oprogramowania, bądź namawiają do korzystania z takiego oprogramowania, bądź oferują takie oprogramowanie innym użytkownikom forum będą kasowane, a na koncie autorów takich postów pojawi się ostrzeżenie o wartości 3 (czyli blokada możliwości pisania na forum przez okres 30 dni).
Dla mnie to równie dobrze mógłbyś dać linka do jakiegoś chomika czy innej zatoki piratów - to to samo :twisted:
Oczywiście, że nie to samo. W dodatku argument jest cieniutki - linki do chomika czy zatoki nie są nielegalne i wysyłający je nie dostają ostrzeżeń - bo i za co. Przykłady poniżej - o zgrozo, w drugim wprost napisano, w jakim serwisie można znaleźć pirackie oprogramowanie:
viewtopic.php?p=119481#119481
viewtopic.php?t=12069
Za linki do bloga Kosty też powinny lecieć bany, bo znajdują się tam informacje o braku weryfikacji?
http://kostasfsworld.wordpress.com/2013 ... d-v2-news/
Zainteresowanych być może zaciekawi ta dyskusja na Avsimie:
http://forum.avsim.net/topic/367214-pre ... icence-49/
Ostrzeżeń za ostatni post na pierwszej stronie chyba nie było... w innych serwisach tak samo:
http://simhq.com/forum/ubbthreads.php/t ... etail.html
http://sim-outhouse.com/sohforums/showt ... 59dfdb326c
http://www.orbxsystems.com/forum/topic/ ... mic/page-2
Twoim zdaniem informację należy zatajać? Podobnie za podawanie linków do serwisów informacyjnych piszących o sprawie Photoshopa CS2 powinno się banować - wszak zawarte tam informacje pozwalały na używanie programu przez osoby, którego nie kupiły.
Wszak użycie scrackowanego pliku też nie jest weryfikowane...
Oczywiście, że jest. Spróbuj uzyskać wsparcie techniczne albo zainstalować aktualizacje posługując się takim plikiem.

Wystarczy napisać, że informacja przeznaczona jest dla twórców dodatków i studentów, i ma na celu poinformowanie ich, że w procesie zakupu P3D nie murzą się kłopotać wykazywaniem, iż są tymi twórcami i studentami. A w tabelce jasno widać, że P3D zakupić nie można w celach rozrywkowych.
sp1egn
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 05 lut, 2010 16:40
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: sp1egn »

Nie żebym się czepiał...
Ale jak się ma
PZL Belfegor pisze: W dodatku argument jest cieniutki - linki do chomika czy zatoki nie są nielegalne i wysyłający je nie dostają ostrzeżeń - bo i za co.
do (moje pogrubienie)
4. Wszelkie posty, w których autorzy sugerują, iż korzystają z pirackiego oprogramowania, bądź namawiają do korzystania z takiego oprogramowania, bądź oferują takie oprogramowanie innym użytkownikom forum będą kasowane, a na koncie autorów takich postów pojawi się ostrzeżenie o wartości 3 (czyli blokada możliwości pisania na forum przez okres 30 dni).
Nie przeczy jedno drugiemu?
Jeśli więc napiszę "Na stronie zatoki pod tym linkiem (xxx) znalazłem wszystkie scenerie od Drzewiecki Design w pełnej wersji. Właściciel pisze, że link będzie aktywny przez 2 dni", to jest OK, bo tylko informuję, że ktoś okrada DD. Czytający mogą pobrać tamte pliki, ale nie muszą/nie powinni.
PZL Belfegor pisze: Wystarczy napisać, że informacja przeznaczona jest dla twórców dodatków i studentów, i ma na celu poinformowanie ich, że w procesie zakupu P3D nie murzą się kłopotać wykazywaniem, iż są tymi twórcami i studentami. A w tabelce jasno widać, że P3D zakupić nie można w celach rozrywkowych.
To dlaczego napisałeś (znowu moje pogrubienie)
Twórca dodatków może wybrać subskrypcję, zwykły człowiek wersję akademicką. Nie jest weryfikowane czy faktycznie tworzy się dodatki, ani czy jest się studentem.
Wiem, że teraz wszyscy robią maturę i coś studiują, ale nie stawiałbym znaku równości między "zwykły człowiek" a "student". Wierz mi, wiem, co piszę.
Może jestem przewrażliwiony, ale dla mnie przekaz jest prosty - nie ważne czy jesteś studentem, czy nie. Zaznacz że jesteś i śmiało sobie kupuj - i tak nikt tego nie sprawdzi.
No, chyba, że osoba, której odpowiadałeś jest studentem tworzącym dodatki, to zwracam honor (bo odpowiadałeś na pytanie, którą wersję kupić).
A może właśnie o to "kupić" chodzi?
Jak płacę, to piratem nie jestem (nawet jeśli łamię warunki licencji). Jak "zdobędę" za darmo - pirat.
Cytat:
Wszak użycie scrackowanego pliku też nie jest weryfikowane...

Oczywiście, że jest. Spróbuj uzyskać wsparcie techniczne albo zainstalować aktualizacje posługując się takim plikiem.
Nie wiem, nie używałem. Ty próbowałeś? Hmm... (żeby nie było niejasności - to taki złośliwy żart)
Swoją drogą, trzeba być niezłym luzakiem, żeby instalować pirata a potem prosić autora/ów o wsparcie techniczne :D

Dobra, nie ma co robić offtopu, bo zaczniemy dyskutować o wyższości jednych świąt nad drugimi. Pewnie jestem już starym ramolem i się czepiam, bo myślałem, że jak się karci wszelkie objawy i pochodne piractwa, to samemu jest się w porządku...
Każdy robi jak uważa, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Pozdrawiam noworocznie i wielu sukcesów życzę.

--
Robert
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Ale jak się ma
PZL Belfegor pisze: W dodatku argument jest cieniutki - linki do chomika czy zatoki nie są nielegalne i wysyłający je nie dostają ostrzeżeń - bo i za co.
do (moje pogrubienie)
4. Wszelkie posty, w których autorzy sugerują, iż korzystają z pirackiego oprogramowania, bądź namawiają do korzystania z takiego oprogramowania, bądź oferują takie oprogramowanie innym użytkownikom forum będą kasowane, a na koncie autorów takich postów pojawi się ostrzeżenie o wartości 3 (czyli blokada możliwości pisania na forum przez okres 30 dni).
Nie przeczy jedno drugiemu?
Nie. Sprawa nie jest skomplikowana - link do Chomika nie oznacza, że plik tam umieszczony jest nielegalny. Sądziłem, że zamieszczony przeze mnie odnośnik (pierwszy link w mojej poprzedniej wiadomości), gdzie ktoś na chomiku udostępniał swoją scenerię jest wystarczającym przykładem.
eśli więc napiszę "Na stronie zatoki pod tym linkiem (xxx) znalazłem wszystkie scenerie od Drzewiecki Design w pełnej wersji. Właściciel pisze, że link będzie aktywny przez 2 dni", to jest OK, bo tylko informuję, że ktoś okrada DD. Czytający mogą pobrać tamte pliki, ale nie muszą/nie powinni.
Jeśli tak napiszesz, Twój post zostanie zmoderowany, a link usunięty, gdyż forum nie służy do zamieszczania odnośników do pirackiego oprogramowania. Taki link możesz wysłać twórcy scenerii na PW, a i tak nic to nie zmieni. Dlaczego tak jest opisano w drugim linku, jaki podałem.
To dlaczego napisałeś (znowu moje pogrubienie)
Twórca dodatków może wybrać subskrypcję, zwykły człowiek wersję akademicką. Nie jest weryfikowane czy faktycznie tworzy się dodatki, ani czy jest się studentem.
Bo twórcy dodatków to ludzie niezwykli :lol:
Może jestem przewrażliwiony, ale dla mnie przekaz jest prosty - nie ważne czy jesteś studentem, czy nie. Zaznacz że jesteś i śmiało sobie kupuj - i tak nikt tego nie sprawdzi.
To, jak rozumiesz przekaz, to Twoja sprawa i świadczy o Tobie. Co autor miał na myśli napisałem powyżej.
No, chyba, że osoba, której odpowiadałeś jest studentem tworzącym dodatki, to zwracam honor (bo odpowiadałeś na pytanie, którą wersję kupić).
Nie wiem, czy jest studentem, być może jest twórcą dodatków (jeśli pod to podpada poradnik ). Szczerze mówiąc, nie wiem czemu powinno mnie to interesować - to on kupuje P3D, więc on powinien przed zakupem zorientować się, jaką wersję może legalnie nabyć.
Nie wiem, nie używałem. Ty próbowałeś? Hmm... (żeby nie było niejasności - to taki złośliwy żart)
Nie, ale czytam wystarczająco dużo forów dyskusyjnych, by wiedzieć, co się wtedy dzieje.
Swoją drogą, trzeba być niezłym luzakiem, żeby instalować pirata a potem prosić autora/ów o wsparcie techniczne :D
Takich luzaków musi być niemało - na wielu serwisach należy udowodnić, że się zakupiło produkt, zanim można uzyskać wsparcie, co jest podyktowane właśnie niechęcią do pomagania posiadaczom nielegalnych wersji. W dziedzinie jedynie dodatków FS-owych jest gros forów, których nie można nawet czytać przed rejestracją zakupionego dodatku - czego nie lubię, gdyż przed ewentualnym zakupem chcę zorientować się, jakie wady ma produkt i jak dobre jest wsparcie techniczne.
Pewnie jestem już starym ramolem i się czepiam, bo myślałem, że jak się karci wszelkie objawy i pochodne piractwa, to samemu jest się w porządku...
Czasem bywa zupełnie przeciwnie. Nie raz i nie dwa obserwowałem, jak na internetowych forach stawiający innym zarzuty piractwa użytkownicy okazywali się hipokrytami i sami wpadali, gdy wychodziło na jaw, iż piracą.

[ Dodano: Śro 12 Lut, 2014 15:28 ]
Wyszła aktualizacja 2.1 do P3D v2.
http://www.prepar3d.com/news/2014/02/4845/
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Bywa i tak, że oprogramowanie o licencji np. akademickiej ma swoje ograniczenia. Na przykład odpalenie pliku wykonanego w akademickim 3ds Max w wersji pełnej wyswietla komunikat, ostrzegający o tym, iż plik źródłowy został wykonany w wersji, której licencja nie pozwala na komercyjne użycie. Wersja P3D dla developerów daje także dostęp do forum developerów.
Obrazek
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

A ja mam pytanie. Czy PMDG 747 da się jakoś skonfigurować do pracy z p3d?

[ Dodano: Nie 16 Lut, 2014 19:29 ]
I zastanawia mnie jeszcze dlaczego, kiedy przechodzę do checkout to do 60$ dolicza mi jeszcze 13 za sales tax. Co to jest?
sp1egn
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 05 lut, 2010 16:40
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: sp1egn »

marcinmmm pisze: I zastanawia mnie jeszcze dlaczego, kiedy przechodzę do checkout to do 60$ dolicza mi jeszcze 13 za sales tax. Co to jest?
Doliczają Ci podatek, bo 60$ to cena netto.
Andrzey
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 11:39
Skąd jesteś: Elbląg

Post autor: Andrzey »

Ja bym się nad tym P3D zastanowił, szczególnie jak ktoś ma FSXa. Jeszcze nie jest to ideał, niby poprawiono czarny ekran ale nadal się pojawia. Liczba klatek o wiele mniejsza niż w FSX. Docelowo owszem, to będzie dobre rozwiązanie gdyż nie ma innej alternatywy gdzie można zmigrować się łatwo z rzeczami z FSXa. Jak juz to polecam zainwestować w dodatki, które zmieniają więcej niż P3D, a działają na obie platformy.

[ Dodano: Czw 20 Lut, 2014 14:22 ]
marcinmmm pisze:I zastanawia mnie jeszcze dlaczego, kiedy przechodzę do checkout to do 60$ dolicza mi jeszcze 13 za sales tax. Co to jest?
Tu jest pewna ciekawostka, jak wybierasz swój kraj jako Polska, to jest podatek. Wybierz UK i go nie ma.
marcinmmm
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: pn 17 wrz, 2012 07:59
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: marcinmmm »

Zakupiłem P3D. Na pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba. Jednak pojawił się problem. Zakupiłem także ORBX EU ENG i podczas instalacji do P3D wyskakuje mi błąd:

Radio Buttons > On Next, Line 13: Argument 2 must be of type string

Stack Traceback:

1: [Radio Buttons > On Next] Line:13 in main chunk

Jak to naprawić?

[ Dodano: Pią 21 Lut, 2014 23:42 ]
Dobra udało się.

Mam pytanie. Są jakieś pożyteczne tweaki oprócz Ventoboo? Latam na sprzęcie:
CPU: Athlon II X4 750K @4.0 GHz
GPU: Radeon HD 7870 2 GB
RAM: 8GB

Gdy chcę latać na Airbus x to na lotnisku w Berlinie (Tegel) mam jakieś 12 klatek. Dlaczego tak jest? Czy jest on dużo bardziej obciążający niż FSX (w którym mam 25 klatek)? Może podalibyście swoje ustawienia?
Ostatnio zmieniony sob 22 lut, 2014 13:23 przez marcinmmm, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

P3D v2 generalnie działa lepiej niż goły FSX, ale gorzej niż FSX dobrze ustawiony. Aktualizacja 2.1 trochę poprawiła wydajność. Do poczytania:
http://kostasfsworld.wordpress.com/
http://forum.avsim.net/topic/429669-dir ... 3dv2-dx11/
http://forum.avsim.net/topic/428023-com ... e-week-on/

Jeśli rozwiązujesz problem, to podawaj co zrobiłeś - przyda się, gdy ktoś inny natrafi na taki sam. "Dobra udało się" nie jest specjalnie pomocne.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Witam

Powróciłem do P3Dv2.1 po raz drugi, ale mam problem, mianowicie rozmazane tekstury.
Zastosowałem wpis Affinity Mask =14, ale niestety problem pozostał.
P3Dv2.1 bez dodatków
Dopiero po doczytaniu wygladają jak powinny. Trwa to ok kilkanaście sekund.
Czy ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić.
Mam również zainstalowanego FSX`a i korzystam z narzędzia Migratioon Tool, ale myśle, że to nie powinno mieć wpływu na mój problem.
Dane sprzetowe w stopce poniżej

Pozdrawiam
R.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Bez informacji o ustawieniach P3D wiele się nie wywróży. Opis problemu jest niejasny, chodzi o wszystkie tekstury, czy jedynie o tekstury ziemi lub samolotu?
Nie napisałeś, czy masz włączony HT, dlatego nie można zweryfikować czy affinity mask równe 14 jest ustawieniem sensownym.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

PZL Belfegor pisze:Bez informacji o ustawieniach P3D wiele się nie wywróży.
P3D ustawiony na średnich suwakach. Zmniejszenie ustawień nie pomaga.
Chodzi tylko o tekstury ziemi.
W FSX nie mam tego problemu lub jeśli wystąpi to nie jest, aż tak intensywny jak w P3D
Być może mam za duży bałagan w systemie.
Proszę o pomoc.

R
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Mam podobny problem z P3Dv2/2.1/2.2, ale tylko z zainstalowanym FTX Global. Bawienie się suwakami nie przynosi żadnej poprawy. Testowałem zarówno z włączonym jak i wyłączonym HT, z wpisami affinitymask odpowiednio do powyższego i bez wpisu w ogóle. Bez zmian. Zdecydowaną poprawę daje wyłączenie drzew FTX, ale ciągle rozmycia potrafią być tak gigantyczne, że dosłownie przypominają FS2002. W FSX zero problemów. Sprzęt raczej odpowiedni: i2700K @ 4.2, 8GB 1600mhz, EVGA 780 SC. Trochę to frustrujące.
Poza tym problemem żadnych problemów z P3D, którego naprawdę bardzo chwalę i tylko do szczęścia brakuje PMDG NGX i klienta Vatsim.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Zgredd pisze: 737 NIE ZADZIAŁA, mimo że pod 1.4 działał
Przesiadka jak najbardziej wskazana.
Dzieki Migratioon tool udało mi się wrzucić PMDG737NGX do P3Dv2.2.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

kulka1981 pisze:
Zgredd pisze: 737 NIE ZADZIAŁA, mimo że pod 1.4 działał
Przesiadka jak najbardziej wskazana.
Dzieki Migratioon tool udało mi się wrzucić PMDG737NGX do P3Dv2.2.
cccccccciiii!!! EULA tego zabrania ;)
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

Jak prezetuje sie wersja 2.2? Dalej ma wady ze swiatlami, i ogolnie jak wrazenia? Warte kupna? :)
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jakie konkretnie wady ze światłami?
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

slysy pisze:Największym jednak problemem jest brak oświetlenia w dodatkowych sceneriach lotnisk, mam nadzieję że szybko to usprawnią.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Requested Features and Enhancements Implemented in Prepar3D v2.1 pisze:Resolved several legacy night apron/taxiway/runway approach lighting issues
Requested Features and Enhancements Implemented in Prepar3D v2.2 pisze:Resolved a backwards compatibility issue with the airport lighting at Aerosoft airport addons
Dalej ma wady ze swiatlami
konnradxs
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: sob 19 paź, 2013 23:58
Skąd jesteś: EPKM

Post autor: konnradxs »

"Dalej ma wady" mialo byc pytaniem. Przepraszam za nieporozumienie.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Kilka dni temu ukazała się wersja 2.3 programu.
http://www.prepar3d.com/news/2014/08/5408/

[ Dodano: Śro 01 Paź, 2014 16:27 ]
A teraz 2.4: http://www.prepar3d.com/news/2014/09/5676/
linoskoczekgb
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 01:09
Skąd jesteś: Canada

Post autor: linoskoczekgb »

Kupiłem program PreparD v2 wersje akademicką, pierwsza instalacja i aktywacja produktu przebiegła pomyślnie. Nawet udało mi się podpiąć do tego Oculusa, niestety zaraz po krótkim czasie Windows się zawieszał. Postanowiłem wiec że przeinstaluje Windowsa i sprawdzę działanie tych okularów, a tu się okazało że niestety nie mogę aktywować ponownie programu i teraz muszę czekać aż odblokują moją aktywacje. Czy istnieje możliwość na przyszłość bym mógł zapisać jakiś plik z aktywacja np: na pendrive by uniknąć podobnego problemu ?
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Zapewne nie odinstalowałeś P3D przed usunięciem Win.
linoskoczekgb
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 01:09
Skąd jesteś: Canada

Post autor: linoskoczekgb »

Tak było ,tylko że często zdarza mi się doprowadzać system do momentu że tylko pozostaje mi przeinstalowanie systemu by w ogóle móc uruchomić komputer . Powiem szczerze że znalazłem DCS w między czasie i to nawet za darmo by przetestować okulary i o to mi chodziło . I tak komputer mi nie działa jak należy i pojawia się "blue screen" ,ale jestem pod wrażeniem odczucia ,grafika nie powala ale czuje się jak by było wewnątrz samolotu.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Czy ktoś testował z Was na kartach nie obsługujących DX11, czy da się uruchomić? Czy jest jakieś demo dostępne żeby to sprawdzić? ja mam 9600GT
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
ODPOWIEDZ