Active Sky Next

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Węgorz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 15:43
Skąd jesteś: EPWA

Active Sky Next

Post autor: Węgorz »

Nowy dodatek już jest. Szykuje się miły prezent na gwiazdkę :D
Producent podał ceny, garść screenshotów i filmów pod linkiem:
Active Sky Next
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Czy ktoś już miał okazję przetestować ten produkt? Chodzi mi o to czy posiadając Active Sky EVolution jest sens robić przeprowadzkę?
gregorio
Węgorz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 15:43
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Węgorz »

Mam produkt. Jestem w fazie testowania ustawień. Co mogę powiedzieć, świetnie odwzorowane OVC, nie działa mi radar pogodowy na Concorde X. Wrzucę screeny niebawem.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Testuje do tekstu o programach pogodowych na bloga. Będzie po weekendzie.

Póki co odczucia mieszane. Największą poprawa w zakresie niskiej widzialności i niskiego OVC. Tego co uważałem za główne błędy nie poprawiono, albo jeszcze nie znalazłem odpowiedniej opcji - między stacjami dalej pojawia się CAVOK bardzo często.

Menu cofnięto w czasie do lat 90. W ogóle nie rozumiem dlaczego idealne, wręcz wzorowe na tle konkurencji opcje rozbili na pierdylion ekranów o jednej opcji każdy.

Nie ma w konfiguratorze chmur cirrus! (!!!)
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Ja korzystam teraz z wersji testowej - warto sobie pobrać i sprawdzić. Pełna funkcjonalność na 7 dni.
wojtek_84 pisze:między stacjami dalej pojawia się CAVOK bardzo często.
Tego akurat nie zauważyłem. Ale nie żebym tam jakoś bardzo szukał.

Wykonałem do tej pory 3 pełne loty (po Europie) i ogólne wrażenia mam bardzo dobre. Zdecydowanie poprawa widoczna w dwóch istotnych sprawach: ładowanie pogody praktycznie niezauważalne i brak skokowych zmian kierunku i siły wiatru. Wszystko płynnie i ładnie.
Do interfejsu trzeba się przyzwyczaić. Briefing lepszy był dla mnie w ASE (na którym do tej pory działałem). I ogólnie zgadzam się z Wojtkiem, interface jest gorszy. Ale za to całość można teraz skalować, nie jest to stałe okno jak w poprzednich wersjach. No i ważne działanie, nie interface.
Trochę dziwnie dla mnie działa mapa. Ma jakby dwa tryby wyświetlania zobrazowania pogody. Jeśli zrobimy odpowiednio duże zbliżenie, to wyświetla wszystko dokładnie, ale przy oddaleniu zobrazowanie pogody jest bardzo ogólne i niestety często odbiega od faktycznych warunków. Np. przy planowaniu lotu z Trondheim do Krakowa mapa pokazywała zachmurzenie na terenie całej Polski. A faktycznie chmury były tylko na północy. Wszelkie raporty, pogoda we wszystkich punktach, były zgodne z rzeczywistymi, pogoda w simie też była ok. Tylko ten widok zobrazowania chmur na mapce w programie pokazywał bzdury. Potem zauważyłem, że to zobrazowanie się zmienia samo z siebie np. po niewielkim nawet przesunięciu mapki. Czyli nie jest to dobre narzędzie do przygotowania się przed lotem. trzeba patrzeć na tekst.

Ogólnie uważam, że jest duża poprawa w stosunku do ASE. Nie miałem i nie znam AS2012. Nie mam też porównania do chwalonego Opusa czy jeszcze do FS Global Wx.
Paweł Dragan
Gdańsk
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Dla mnie najlepszym porównaniem było,włączenie jednego i drugiego programu podczas lotu, i sprawdzenie jaki typ chmur pokazuje AS 2012 i ASN,na tym samym obszarze ,w tym samym czasie.
Zdecydowanie AS 2012 wygrał jeżeli chodzi o pełne pokrycie chmurkami ,,po trasie,,. W ASN kończyło się na tym ze po przebiciu przez chmury po starcie ,coraz częściej robiło się czysto na niebie.
Wizualnie to co pokazywał jeden i drugi program,było na korzyść AS2012.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
piotrku
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013 21:22
Skąd jesteś: Myślenice

Post autor: piotrku »

Wydano SP1B do ASN.
Do pobrania z: http://www.hifitechinc.com/Downloads
Olaf
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 21 gru, 2012 22:52
Skąd jesteś: EPPW

Post autor: Olaf »

active sky next można używać z rex
jak wygląda kwestia licencji jest dożywotnia.
Czy to jest najlepszy silnik pogodowy do fsx i p3dv3?
Opłaca sie kupić czy może fs global wether jest lepszy.
jaka jest wasza opinia.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

active sky next można używać z rex
Z teksturami REX - tak. Z silnikiem pogodowym REX - nie.
jak wygląda kwestia licencji jest dożywotnia.
Taka jak w praktycznie wszystkich dodatkach.
Czy to jest najlepszy silnik pogodowy do fsx i p3dv3?
Należy do najlepszych.
Olaf
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 21 gru, 2012 22:52
Skąd jesteś: EPPW

Post autor: Olaf »

Czy klucz produktu będzie działał z ACTIVESKY next sp4 wersja beta pod p3dv3?
ACTIVESKY EVOLUTION podobny program warty uwagi.
ODPOWIEDZ