[FSX] Xclass, FSGlobal2008, FSceneX, GEX. Co kupić?

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

dekpol
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 03 maja, 2008 05:32
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: dekpol »

Wyczytalem na forum Cloud9 ze jak sie usunie plik season.bgl. to powraca ustawienie default seasonal. Ja tak wlasnie zrobilem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

luko pisze:Ale wspomniałeś, że masz GEX i nadal są problemy..
Nie ma, gdy deaktywuję XClass.

Jak się usunie season.bgl to FSX w ogóle sie nie uruchamia. Chyba, że chodzi seasonsc9.bgl o z katalogu XClass.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
dekpol
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 03 maja, 2008 05:32
Skąd jesteś: Chicago

Post autor: dekpol »

No tak rzeczywiscie nie napisalem dokladnie. Tak chodzi o plik z XClass.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Fakt, zadziałało. Uściślę, że nie idzie o plik seasons.bgl ale o seasonsc9.bgl z katalogu XClass.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

To i ja skorzystam z rozwiązania.. dzięki.

PS. nie wiem jeszcze tylko czy kupić FScene4X czy GEX.. to pierwsze bardzo kusi ceną i jest na cały świat.. tylko może GEX jest dużo lepiej wykonany?

No, jeszcze jest Mills.. tylko nie wiem jak wypada na tle w/w dodatków (bo chyba wszystkie pory roku zawiera, no i chyba to też tylko Europa?)

Ps2. Skoro XClass nie poprawia linii brzegowych, to czy jest jakiś soft, który to robi w skali świata?

PS3. Przepraszam, że zmienię nieco temat, ale szkoda zakładać nowego.. Kupując 5 cykli AIRACa w Navigraph, to czy w ramach jednego cyklu mogę pobrać bazy dla różnych FMC - np. dla VASFMC i dla PMDG?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Latasz po całym świecie, że tak zależy Ci na landclass dla całego świata?
Linie brzegowe poprawia przecież UTX.
Jest też takie cos ale nie wiem, jak wychodzi w praniu:
http://secure.simmarket.com/fsx-landclass-page-1.chtml

GEX vs FSCene to kwestia gustu. FSCene przez wielu jest uważany za za bardzo kolorowy. Zbyt przerysowane kolory. GEX wg mnie też jest taki sobie. GE pod FS2004 był wg mnie ładniejszy.

Kupując dany cykl AIRAC możesz ściągać bazy do tylu dodatków, do ilu chcesz.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Landclass dla świata już mam (XClass world), zaś link, który podesłałeś, to również Landclass i nie znalazłem tam informacji, że poprawia linie brzegowe ..a ja miałem na myśli właśnie linie brzegowe; UTX jest tylko dla Europy i bodajże USA..
Niby nie latam po całym świecie ..ale być może zacznę ;) ..oki, tę kwestię zamykamy.

Co do textur..skusiłbym się na ten FScene (kolory akurat mi się podobają), tylko na screenach w sieci widziałem zbyt częste powtarzanie tych samych textur na dość małym obszarze, co trochę kiepsko wygląda, i chyba też rozdzielczość (w sensie ostrość) była gorsza niż GEX - no nic - pomyślę jeszcze nad tym.

Dziękuję za wyjaśnienia w kwestii AIRACa z Navigraph.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Sniked111
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 21:26
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: Sniked111 »

UTX są w wersji na Europę, USA i Kanadę (3 osobne produkty). W zupełności wystarczą na podróże między starym i nowym światem ;)
GEX jest lepszy. Od producentów UTX więc pełna kompatybilność i uzupełnianie się. GEX zawiara też pewną poprawkę dla UTX.
I don't see the runway!
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

No, jeszcze jest Mills.. tylko nie wiem jak wypada na tle w/w dodatków (bo chyba wszystkie pory roku zawiera, no i chyba to też tylko Europa?)
Mills zrobił modyfikacje defaultowych tekstur Europy oraz USA, głównie obejmujące zmianę kolorystyki niektórych pór roku i pozbycie się nadmiaru pustynnych obszarów.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

Sniked, pod jakim względem GEX jest lepszy?

PS. Jak wspomniałem wcześniej, na niektórych screenach zauważyłem dużą powtarzalność tych samych tekstur (FSceneX) na niewielkim obszarze. Kiepsko to wygląda z dużej wysokości. Czy jest to kwestia właśnie tekstur (może w GEX nie ma tego efektu?) czy może to kwestia Landclass?
Awatar użytkownika
Sniked111
Cadet
Cadet
Posty: 35
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 21:26
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: Sniked111 »

Każdy ma swój gust. Według mnie tekstury z GEXa są ładniejsze.

Powtarzalność to chyba wina głównie landclassu, który 'planując' teren wykorzystuje tylko jedną teksturę na określny typ terenu. Ale jeżeli tekstury programu takiego jak FSCene są mało zróżnicowane również może pojawić się powtarzalność.
I don't see the runway!
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

A nie ma jakiegoś demo FScene, żeby sobie podejrzeć jak to w praniu wygląda? Na stronie FScene jest demo tylko dla FS9.. i prawdę mówiąc nie znalazłem nigdzie w sieci demo dla FSX.. ale może Wy coś więcej wiecie w tej kwestii..
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
slyszers
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: czw 11 wrz, 2008 10:06
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slyszers »

Panowie, czy istnieje jakiś dodatek płatny, niepłatny, który poprawiłby defaultowe tekstury i obiekty terenu, bez wpływu na FPS-y ? Ewentualnie z minimalnym wpływem ?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tekstury Millsa, GEX, FScene - wydajność porównywalna z defaultem.
Yaskier
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: czw 22 kwie, 2010 14:48
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Yaskier »

Czołem :)

Po wielu latach wewnętrznej walki w końcu uległem i od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem FSXa :D
Ponieważ jestem w temacie totalnie zielony zwracam się z prośbą o wsparcie w zakresie dodatków.
Wiem, ze temat był wałkowany milion razy, ale wiele się mogło w ciągu ostatnich kilku lat zmienić. A ponieważ dodatki do tanich nie należą - chciałbym podjąć jedynie słuszne decyzje :)
Zależy mi głównie na poprawie grafiki. Samolotów dodatkowych nie potrzebuje - wystarcza mi póki co defaultowe. Latac zamierzam wszedzie, choc glownie nad Europą.
Po dwudniowej analizie dochodzę do wniosku, ze zestaw "MUST HAVE" powinien zawierać:

Darmowe:
- European Ground Textures Adam Mills
- VFR Poland 3D Landmarks

Płatne:
- Ziemia: UTX Europe 1.04 (ew. GEX Europe 1.02 lub Cloud9 Xclass Europe)
- Woda: Taburet Vector Europe
- Powietrze: Real Environment X 2.0

Dobrze wyglada Full Terrain, ale Europy nie dotyczy wiec chwilowo można odpuścic.
Czy macie jakies uwagi/sugestie do tej listy?

Pozdr.

Enter co zdanie zupełnie zbędny.
Ostatnio zmieniony czw 22 kwie, 2010 16:52 przez Yaskier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Active Sky Evolution, programik rewelacyjny, nie gryzie się z REX-em, masz bardzo dokładne dane pogodowe.

Na Twoim miejscu zainwestował bym też w jakiś mesh Europy.
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

- Ziemia: UTX Europe 1.04 (ew. GEX Europe 1.02 lub Cloud9 Xclass Europe)
Jeśli "ew." oznacza "lub", to raczej źle robisz traktując te dodatki jako zamienne - UTX i GEX to dodatki odpowiadając za różne rzeczy (pierwszy za landclass i dodatki, drugi za tekstury ziemi) i można ich używać jednocześnie.
- Woda: Taburet Vector Europe
Jak kupisz UTX to Ci będzie zbędny.
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

GEX odradzam, nie przypadł mi do gustu ze względu na marne kolory. W wielu sytuacjach tekstury Adam Millsa wyglądają moim zdaniem dużo naturalniej, przynajmniej jeśli chodzi o Polskę i okolice. UTX zawiera już całkiem niezły landclass, więc dodatkowy nie będzie potrzebny, chyba że bardzo chcesz :)

REX zawiera w sobie engine pogodowy, więc nad ASE możesz myśleć dopiero jak ten z REXa (albo wbudowany w FSX) przestanie wystarczać.
Yaskier
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: czw 22 kwie, 2010 14:48
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Yaskier »

Dzięki :) Zatem podsumowując:

Obowiązkowo:
- UTX
- REX

Przy powyższym odpada:
- TVE

Cloud9 Xclass Europe traktowałem jako alternatywę do UTXa, bo w Waszych archwialnych postach wyczytałem, że UTX po patchu oddaje w pełni Xclass. Jeżeli coś się zmieniło od tego czasu w takim razie muszę jeszcze dokonać wyboru pomiędzy Xclass a GEX.
ASE ew. w dalszej kolejności. A jaki mesh mozecie zaproponować? Wiadomo, że górna półka to FSGlobal, a jest jakiś dobry zamiennik? :)
I jeszcze pytanie dodatkowe: Accelleration jest obowiązkowy w zestawie? :)
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jeżeli coś się zmieniło od tego czasu w takim razie muszę jeszcze dokonać wyboru pomiędzy Xclass a GEX.
UTX powinien Ci w zupełności wystarczyć, zamiana landclassu na ten Cloud9 według mnie się nie opłaca.
Accelleration jest obowiązkowy w zestawie?
Nie, w 90% przypadków do działania dodatków wystarczy SP2.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Mesh jest Ci potrzebny? Latając po Europie w zasadzie nie zauważysz różnicy.
GEX mi tez średnio pasuje. Mills ma wg. mnie ładniejsze barwy.
REX ma owszem engine pogodowy ale dla wielu poważnym minusem jest sposób aktualizacji pogody (co ileś tam nm, a nie co jakiś czas).

Mesh Tabureta jest całkiem ok i free:
http://walhalla.mine.nu/fsx/world.html
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

A poza tym zainstaluj demo FTX PNW i zobacz jak to wszystko powinno wyglądać jeśli jedna porządna firma robi wszystko (mesh, tekstury, landclass, dane wektorowe i dodatkowe elementy scenerii). Europa nawet z wszystkimi 'globalnymi' dodatkami typu utx/gex się niestety nie umywa.
Yaskier
Cadet
Cadet
Posty: 19
Rejestracja: czw 22 kwie, 2010 14:48
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Yaskier »

Full Terrain robi faktycznie niesamowite wrażenie. Wiadomo cos o planach dodatku do Europy?
Przyznaje, ze ogrom danych (dodatków, konfigów etc) jest lekko przerażający :) a natura ludzka jest taka, ze chcę wiedzieć wszystko od razu. Zbieram dane dalej, ale pierwsze decyzje, ktorych nie powinienem w przyszłości żałować, powinny być następujące:

- REX (na wiernym - niekoniecznie real time) oddaniu pogody zależy mi najbardziej (jak zacznie zalezec na real time -> dokupujemy ASE)
- UTX Europe (chyba, ze FT wyjdzie za miesiąc)
- mesh Tabureta na Europę
- FT (NA i/lub Australia - choć to juz wydatek 120 ojro :/) - rozumiem, ze sie z REXem ni gryzie, a wręcz REX jest i tak wskazany? Chodzi nie tylko o engine pogodowy ale tez teksturki chmur
- pozostaje kwestia tekstur na Europę - odradzacie GEXa, czy to znaczy, ze zostawiamy Millsa z UTX i zapominamy również o Xclass od C9?
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

FTX nie ma na razie sprecyzowanych planów na temat Europy, więc możesz spokojnie założyć że nic nie wydadzą przez najbliższy rok albo dwa, chyba że zmienią im się plany:
http://www.fullterrain.com/product_roadmap.html

FTX nie ingeruje w chmury, tylko w to co na ziemi, więc z rexem się nie gryzie.

Do UTX XClass nie jest potrzebny, chyba że bardzo chcesz. XClass ma trochę większe pokrycie na wschód, ale UTX jest wystarczająco dobry tam gdzie sięga.
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Ja się może tutaj zapytam o dobrą kombinację programów odpowiadających za grafikę ziemi bo programy zajmujące się niebem i pogodą już mam (REX+ASE). Otóż przeglądając ofertę jaka jest na chwilę obecną dostępna doszedłem do wniosku, że chcąc latając głównie airlinerami po całym świecie mesh nie jest mi potrzebny ale przydałaby się landclass i tekstury całego globu. Wobec tego mam takie opcje po 70 dolców każda:

- tekstury FScene i landclassy XClass - ta kombinacja obejmuje cały świat
- UTX Europe+USA - to załatwia najczęściej odwiedzane miejsca no i UTX zawiera też landclass ale nie jestem pewien czy aby nie tylko obszarów miejskich

Są jeszcze najlepsze produkty ORBX ale te scenerie są dosyć małe a kosztują sporo. Raczej tylko dla entuzjastów lotów VFR po konkretnym terenie (teraz niestety tylko cała Australia i Zachodnie Wybrzeże USA są dostępne a biorąc pod uwagę ich tempo nie widzę szans na Europę a koszt całych USA, jeśli je kiedyś skończą, to będzie olbrzymia suma).

Co według was lepiej teraz wybrać?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

- UTX Europe+USA - to załatwia najczęściej odwiedzane miejsca no i UTX zawiera też landclass ale nie jestem pewien czy aby nie tylko obszarów miejskich
Nie, roślinności również.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Ultor pisze:chcąc latając głównie airlinerami po całym świecie (...) Co według was lepiej teraz wybrać?
Coś dla latających wysoko - http://www.fsaltitude.com/products.htm
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

A czy w Europie kombinacja UTX+GEX zapewnia najlepszą jakość wyglądu ziemi? Czy do tego potrzeba by jakiś mesh jeszcze dokupić? Oprócz latania airlinerami interesuje mnie jeszcze latanie VFR na przykład po Polsce na takim "podkładzie" - jak wtedy wygląda zgodność tego co się widzi z samolotu z rzeczywistymi mapami? No i jednak nie wiem czy nie trzeba do tego dokupic jeszcze jakiegoś landclassu (X9, ST) bo na forum GEX/UTX piszą, że można go też użyć.
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

na takim "podkładzie" - jak wtedy wygląda zgodność tego co się widzi z samolotu z rzeczywistymi mapami?
Jest ok, ale jednak dużo gorzej niż w przypadku fotoscenerii. Masz pełne odwzorowanie dróg, uliczek itd., ale jednak nie wygląda to zbyt estetycznie gdy droga przechodzi Ci przez dom :? W fotoscenerii tego nie uświadczysz pod warunkiem, że jest przyzwoitej rozdzielczości (minimum 2m, zalecane przeze mnie - 1).
lor3ddr8d
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 12 kwie, 2012 18:18
Skąd jesteś: Śląsk

Post autor: lor3ddr8d »

Jaki dodatek polecacie jako pierwszy ? Chodzi mi głównie o poprawienie grafiki.
Myślałem nad FS Global 2010, mam go do kupienia za 160zł.
Ogólnie, mam zamiar przeznaczyć około 200zł, co polecacie ?
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Polecamy mnóstwo rzeczy. Dobrze było by wiedzieć czego właściwie oczekujesz. Gdzie latasz, jak latasz (VFR / IFR) itp. Im więcej informacji tym bardziej trafna będzie odpowiedź. Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć: cokolwiek. I będzie to dobra odpowiedź ;)
lor3ddr8d
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 12 kwie, 2012 18:18
Skąd jesteś: Śląsk

Post autor: lor3ddr8d »

Latam na IFR, głównie Europa: Grecja, Włochy, Chorwacja.
Kupiłem CRJ 700 od Wilco i brakuje tylko ciekawych widoków z kokpitu :) , uruchomiłem tryb DX10 i po kilku minutach mam niezłe artefakty dlatego chcę poprawić grafikę bo defaultowa nawet na pełnych detalach wygląda średnio jak na dzisiejsze czasy.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

FS GLOBAL to tylko mesh. Przeglądnij wątek, ten drugi podklejony i zerknij na www.aztec.pl/forum/viewtopic.php?t=10332.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Nie wiem co oznacza "mam artefakty" więc nie umiem powiedzieć czy dodatek poprawi grafikę.
wygląda średnio jak na dzisiejsze czasy
Nie wiem z czym porównujesz. Jeśli z dobrymi sceneriami obszarowymi (ORBX) albo sceneriami lokalnymi to takiego efektu żadnym dodatkiem globalnym nie osiągniesz.


Do lotów IFR wziął bym raczej REXa, żeby poprawić niebo i chmury. Ewentualnie REXa i SceneryTech Europe, żeby poprawić definicje landclassu w Europie (w Grecji i Chorwacji domyślne są fatalne).
lor3ddr8d
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 12 kwie, 2012 18:18
Skąd jesteś: Śląsk

Post autor: lor3ddr8d »

Artefakty są związane z błędem jaki powoduje włączenie DX10, na monitorze dziwne plamy.
Na razie nie mam do niczego porównania bo latam na zwykłym FSX10 + Acceleration pack.
Szukam czegoś co poprawi grafikę, np. warunki atmosferyczne, zachmurzenie, lotniska, krajobraz itp. Nie zależy mi na globalnym dodatku, może być lokalny (np. Grecja) tylko dobrze wykonany.
Dodatków jest mnóstwo a pewnie większość macie już przetestowanych ;)
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Z rzeczy na które musisz wydać pieniądze (i tego nie da się obejść) polecam REX na początek. Załatwia za jednym zamachem sprawę generatora pogody (lepszego niż domyślny) i chmur, nieba, wody, a nawet asfaltu i betonu na lotniskach.

Z darmowych dodatków zacznij od darmowego meshu i tekstur Millsa dla Europy.

Tu znajdziesz linki do jednego i drugiego i parę innych uwag:
http://calypteaviation.com/2012/04/fsx- ... oradnik-4/

A potem to już kwestia poszukiwań. Na Twoim miejscu zaczął bym od instalowania dobrych darmowych scenerii - tak żeby przekonać się co Ci odpowiada.

W tych dwóch tekstach zaproponowałem darmowe (przede wszystkim) wzbogacenie Hawajów i Karaibów:
http://calypteaviation.com/2011/07/scen ... towy-cz-3/
http://calypteaviation.com/2011/07/scen ... towy-cz-2/
(linki do flightsim mogą wymagać przerobienia, bo zmienili system adresów - ale wiedząc czego szukać można znaleźć te scenerie).

Wypróbuj - zawsze to jakiś start.
tylko dobrze wykonany
Dobrze wykonane dodatki kosztują ;) (jest kilka chlubnych wyjątków). Generalnie - nikt Ci nie napisze - zainstaluj to i to. Po prostu - to Ty wiesz czego potrzebujesz. Potem pozostaje już tylko odkrywanie kolejnych miejsc.


PS
Wyłącz DirectX 10 Preview.
lor3ddr8d
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 12 kwie, 2012 18:18
Skąd jesteś: Śląsk

Post autor: lor3ddr8d »

Dzięki Wojtek za informację i linki.
Zainstaluje dzisiaj kilka modów i zobaczę jaka będzie różnica.
Myślałem że DX 10 podniesie nieco oprawę wizualną ale oprócz padających cieni i braku stabilności nic nie zauważyłem. Swoją drogą, szkoda że FS nie jest już rozwijany przez Microsoft. Gdyby obsługiwał DX 11.... ;)
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Swoją drogą, szkoda że FS nie jest już rozwijany przez Microsoft.
Za to jest rozwijany przez Lockheed Martin.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Fear
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 20:00
Skąd jesteś: Lubin/ EPLU

Post autor: Fear »

Mój zestaw startowy do FSX'a wyglądał tak:
- Ground Environment X Europe
- Ultimate Terrain X - Europe

A z silnika pogodowego wybrałem Active Sky 2012, na początku męczyłem trochę Wojtka przez PW, co kupić itp, za co go teraz chciałbym przeprosić. Trochę na łatwiznę chciałem pójść, ale nie tędy droga, każdy powinien pod swoim kątem kupować dodatki. Ja później kierowałem się tematami na forum i opiniami użytkowników.
ODPOWIEDZ