Zalecenia AEROSOFTu co do wpisywania SID/STAR - jak to jest?

Jeśli przeczytałeś materiały ze Szkoły Aztec.pl, a nadal masz wątpliwości i pytania związane z nawigacją, ten dział jest dla Ciebie.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Dominik
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2012 15:36
Skąd jesteś: Sztum

Zalecenia AEROSOFTu co do wpisywania SID/STAR - jak to jest?

Post autor: Dominik »

Witam Serdecznie Kolegów.

Chciałbym się zapytać jak to faktycznie jest z procedurami SID i STAR jeśli chodzi o wprowadzenie ich do MCDU? Można je wprowadzać, zaleca się czy w ogóle tego nie wolno robić?
Dlaczego takie dziwnie skonstruowane pytanie. Otóż w instrukcji zakupionego przeze mnie Airbus X Extended firmy Aerosoft jest napisane, że wprowadzenie SID/STAR do MCDU nie daje naprawdę realistycznego lotu. Bardziej realistyczny lot jest gdy tych procedur nie wpiszemy do MCDU. Hmm bardzo mnie to zdziwiło ponieważ na jednym z filmików na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=wJylJWwe ... re=related

Na ekranie nawigacyjnym A380 przy starcie widać dokładnie ścieżkę odejścia (prawdopodobnie SID). Oznacza to dla mnie, że bez problemu procedury SID można wprowadzać do MCDU, lecz nie jestem pewny co do procedur STAR. Jak to jest?
Pytanie drugie czy Aerosoft strzelił samobója pisząc tak w instrukcji?
Pozdrawiam
Dominik
Ostatnio zmieniony śr 20 mar, 2013 19:38 przez Dominik, łącznie zmieniany 4 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Możesz wkleić cytat? Wydaje mi się, że chodzi o zapisywanie lotu (które w wymienionym dodatku możliwe jest na dwa sposoby - zapisywana tylko trasa albo trasa, SID-y, STAR- itd., tak jak podano tutaj), a nie samo wprowadzanie procedur. Procedury rzecz jasna można wybierać z bazy, a w niektórych przypadkach trzeba (np. podejścia PRNAV).
Dominik
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2012 15:36
Skąd jesteś: Sztum

Post autor: Dominik »

Cytat o który mi chodzi brzmi następująco:
But if you prefer to save your company routes with the runways abd SID/STAR it will allow you to do so by editing a configuration file. Look for the FMGS/ini file in the My Documents\Flighr Simulator X Files\AeorosoftExtended folder. You will find:
[CoRte]
FullRoute=0

Default is [0] indicating it will save realistic company routes. Change it to [1] and it will save the complete but slightly less realistic flight rotues.
Hmm, to mam racje czy nie? Może nie zrozumiałem poprawnie tekstu po angielsku.

Czy może mi ktoś powiedzieć, czy SID wklepuje się faktycznie w MCDU? Mi wydaje się że tak, bo to ułatwia pracę w nawigowaniu statkiem powietrznym.
Pozdrawiam
Dominik
Ostatnio zmieniony śr 20 mar, 2013 21:31 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tak jak pisałem, to dotyczy zapisywania. Na drugie pytanie już odpowiedziałem.
ODPOWIEDZ