Pomóżcie walczyć z piractwem!

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Pomóżcie walczyć z piractwem!

Post autor: D. Design »

Szanowni Koleżanki i Koledzy, jako iż jest to interesem całej naszej społeczności, pomóżcie proszę walczyć z polskim i zagranicznym piractwem w naszej dziedzinie wirtualnego latania.

Każdy z nas od czasu do czasu trafia w internecie na jakieś pirackie dodatki do FSa.
Każdy z nas może powiadomić serwis o takich plikach i zablokować do nich dostęp.


Piractwo było przyczyną rozpadu conajmniej kilku firm projektujących oprogramowanie do symulatorów lotu. Niestety jest to taka praca, która wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu, jeśli chce się stworzyć coś porządnego. Chyba tylko osoby pracujące z komputerem cały dzień (10h dziennie to minimum!), mogą to zrozumieć. Oczywiście, jeśli nie chcemy robić jednego lotniska kilka lat (przykłady były). Tworzenie dodatków wymaga również wkładu finansowego. Jest to nie tylko zakup obrazów satelitarnych ale również sesje fotograficzne (gdzie trzeba też dojechać), dodatkowe materiały takie jak zdjęcia czy projekty, zakup wysokiej klasy sprzętu komputerowego czy fotograficznego a czasem nawet wynajem samolotu w celu zrobienia aktualnych zdjęć od góry! Cena jaką płaci końcowy użytkownik jest relatywnie bardzo mała, a należy jeszcze pamiętać, że wydawca dostaje z tego jedynie ok. 50%, bo marże sklepów to minimum 35% a od reszty jeszcze płacimy podatek. Ale nie chodzi o to - gdyby to nie było opłacalne, takich firm by nie było.

Chodzi natomiast o to, że wirtualne latanie to dla nas nie pójście do biura, sklepu czy szkoły ale pasja, hobby. Ile to razy mieliśmy obłęd w oczach (który mógłby zrozumieć tylko inny v pilot!) widząc na ekranie podejście do pasa które wygląda tak samo jak w rzeczywistości. Nie dajmy ludziom którzy nas nie szanują i nie rozumieją, odbierać nam tę przyjemność. Każdy spiracony dodatek to gorszy lub opóźniony dodatek w przyszłości, bo praca podwykonawców (a mamy ich kilkanaście) też kosztuje, zwłaszcza, że są to ludzie utalentowani, z pasją i zasługują na każdą złotówkę. Jestem przekonany, iż wszyscy aktywnie latający wirtualni piloci doskonale to rozumieją.

W związku z powyższym chciałbym Was prosić o raportowanie przypadków piractwa w dziedzinie wirtualnego latania (scenerie, samoloty). Jest to banalnie proste i czasem wymaga mniej niż minutę poświęconego czasu. Najczęściej spiracone dodatki pojawiają się na serwisach pokroju chomikuj.pl a linki np. na blogspot.com. Można je również znaleźć na innych zagranicznych portalach hostingowych, jednak w każdym z nich jest możliwość zgłoszenia faktu piractwa, co skutkuje usunięciem takich plików. Na przykładzie Chomika:

1. Na dole strony przeglądu folderu klikamy link "Zgłoś jeśli naruszono regulamin "
2. Wybieramy "Problem dotyczący praw autorskich do plików "
3. Wypełniamy krótką tabelkę z danymi, wstawiamy link do pirackiego folderu oraz krótki opis, jakie pliki zostały spiracone
4. Wysyłamy zgłoszenie. Moment i gotowe.

Każdy zgłaszający pirackie pliki produktów Drzewiecki Design posiada pełną autoryzację do uczynienia tego, jednak można zgłaszać przypadki piractwa również innych firm (najwięcej Aerosoft, FlyTampa, FS Dream Team, Latin VFR jeśli mowa o sceneriach, w samolotach prowadzi PMDG i Flight1). Chomikuj odpowiada przeważnie po kilku godzinach i moderatorzy usuwają pliki i upominają właściciela konta (w przypadku kolejnego naruszenia regulaminu, użytkownik zostaje zbanowany).

Na przykładzie Blogspot:
1. U góry ekranu wybieramy "Zgłoś nadużycie"
2. Za pomocą "ptaszków" wybieramy "Zagadnienia dotyczące praw autorskich/piractwa", następnie Kontynuuj oraz odpowiedni serwis, w opisywanym przypadku Blogger/Blogspot.
3. Następnie po kolei wybieramy "Znalezione przeze mnie materiały mogą naruszać moje prawa autorskie", "Tak. Jestem właścicielem praw autorskich lub mam upoważnienie do działania w imieniu właściciela wyłącznego prawa, które zostało przypuszczalnie naruszone", "Tak", "Inny" i na końcu na dole strony klikamy "ten formularz".
4. Wypełniamy formularz podobnie jak w Chomikuj, podpisujemy i klikamy "Prześlij". Przypominam, iż idzielam upoważnienia każdej osobie, raportującej przypadek piractwa związanego z naszymi produktami. Zresztą jestem przekonany, iż każda z wymienionych firm udzieli takiego upoważnienia, można zatem występować w ich imieniu lub wysłać im linka, jeśli ktoś ma ochotę.

Raportowanie przebiega podobnie na niemal wszystkich serwisach hostingowych i przeważnie takie zgłoszenie jest rozpatrywane tego samego dnia.

Zatem podsumowując, gdyby ktoś z Was poczuł potrzebę przyczynić się osobiście do poprawy wyglądu naszego wirtualnego świata i szybszego pojawiania się lepszych dodatków do naszych ulubionych symulatorów, powyższy sposób to bezpośredni środek by tak się stało. Zgłaszajcie proszę pirackie pliki do serwisów hostingowych. Pomoże to całej naszej społeczności!

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Jako że na innym forum pojawiła się na ten temat spontaniczna dyskusja, umieszczam poniżej kilka linków. Jak się dobrze poszuka, to można znaleźć ciekawe kwiatki, gdzie sprawa rzeczywiście trafiała dalej niż do administracji serwisu.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37,11031 ... l.html?v=2

I nawet wcale nie dziwi mnie groźba zbiorowego pozwu do sądu:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Cho ... 29730.html

Zresztą dla własnego spokoju można sobie poczytać trochę o prawach autorskich, jeśli ktoś w tym temacie nie czuje się mocny. Polecam punkt 3.
http://forum.pcformat.pl/Legalnosc-plik ... am-grozi-t
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Panowie, dzięki za wszystkie zgłoszenia! Na pytania odpowiem grupowo:
Tak, w miejsce które wymaga wpisania tytułu upoważniającego do zgłoszenia, najlepiej wpisać "współpracownik"
Rzeczywiście, najlepiej podawać nasz firmowy adres e-mail, czyli drzewiecki-design [małpka] wp.pl
Jeszcze raz wielkie dzięki i bardzo się cieszę, że mój apel nie pozostał bez echa!
Obrazek
PK
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010 00:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: PK »

Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

http://www.havocscope.com/video-games-p ... y-country/
Ciekawa strona. Daje do myślenia. Ale oglądając statystyki warto wziąć pod uwagę wielkości państw.
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

W związku z nasileniem ostatnio zjawiska, ponawiam apel o raportowanie kont z pirackimi plikami.
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Proszę o ban dla użytkownika "inmax1988".
inmax1988 pisze:cześć wiesz może jak instalować lotniska aerosoftu w flight simulator??
pozdrawiam
Witam.
To zależy, skąd zostały ściągnięte, bo od tego instalacja może się różnić.
inmax1988 pisze:ściągłem z chomika i tam w folderze był crack i plik instalacyjny a w cracku napisane po angielsku co trzeba zrobic ale ja nie wiem jak to zrobić
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

OK
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Witam.
Zgłosiliśmy właśnie Twoje konto do administracji serwisu, jako że znajdują się na nim pirackie wersje produktów naszych oraz innych firm. W przypadku pozytywnej oceny zgłoszenia przez administrację serwisu, w następnym tygodniu osobiście złożę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i będę domagał się odszkodowania.
Pozdrawiam
SD
Dzięki czujności jednej z zaprzyjaźnionych nam osób, taką informację otrzyma dzisiaj kilkunastu właścicieli chomikowych kont.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Tak z ciekawości, czy aby administracja Gryzonia sama nie popełnia przestępstwa czerpiąc korzyści majątkowe z pirackich kopii Twoich produktów? Ostatecznie, to są one umieszczone na ich serwerach, a Gryzoń to przecież płatny serwis.
Ostatnio zmieniony czw 28 lut, 2013 19:11 przez Kasztan, łącznie zmieniany 1 raz.
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Obrazek
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Czyli póki nikt się nie "przyczepi" interes toczy się dalej, wygodne :)
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

A YouTube to nie? A Google, to nie?
Youtube zarabia na reklamach. Im większa oglądalność tym więcej reklam i więcej kasy. A też nie odpowiadają za to co ludziska zamieszczają. Ale jeśli poszkodowany twórca poprosi o usunięcie materiałów naruszających jego prawa, to YT to zrobi.

Google to jeszcze gorzej: pomagają wyszukiwać piraty, bo sortują linki po popularności. Jak mają walczyć z linkami do pirackich materiałów nie będąc posądzanym o cenzurę Internetu??
Może wprowadzą sortowanie, że np. do haseł zawierających słowa "film, gra, MP3" itd. najpierw pokażą linki do legalnych źródeł, ale jak sprawdzą, czy KinoTV, albo Seansonline to legalnie/nielegalne źródło?

A Gryzoń też usuwa pliki, jeśli właściciel praw zgłosi KONKRETNY plik do usunięcia. Problem jest taki, że plików jest mnóstwo i często pod zmienionymi nazwami, więc jak namierzyć te, które są nielegalne i jak usunąć wszystkie?

Problem jest złożony. Automatyczne wykrywanie pirackich plików to zbyt bliskie otarcie się o cenzurę Internetu = powtórka z protestów przeciw ACTA. A wystarczy, żeby duzi gracze zmienili model biznesowy (mali już zmienili, bo wiedzą, że tylko tak zyskają klienta, ale obrywają rykoszetem przez politykę gigantów) i po ludzku traktowali klienta tak cenowo jak i metodami dystrybucji - wtedy piractwo spada na łeb na szyję, bo niewielu będzie skłonnych ryzykować więzienie/grzywnę, jeśli MP3 będzie kosztować kilka groszy, a film kilkanaście złotych i będzie dostępny zaraz po światowej premierze (aby nie musieć czekać aż dotrze do Polski)
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Google to jeszcze gorzej: pomagają wyszukiwać piraty, bo sortują linki po popularności. Jak mają walczyć z linkami do pirackich materiałów nie będąc posądzanym o cenzurę Internetu??
Przecież Google cenzuruje linki. Przykład:
Odpowiadając na zażalenie, które otrzymaliśmy w związku z US Digital Millennium Copyright Act, usunęliśmy 1 rezultat/y/ów wyszukiwania. Jeżeli sobie życzysz możesz przeczytać wspomniane zażalenie, które spowodowało usunięcie rezultatu/ów na stronie ChillingEffects.org.
Awatar użytkownika
Gładki
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 102
Rejestracja: wt 12 paź, 2004 15:32
Skąd jesteś: Sosnowiec

Post autor: Gładki »

Temat jest złożony i nie jednokrotnie zaskakujący. Nie tylko cena ma tu znaczenie. Chyba zależy też od podejścia człowieka.

Zobaczcie, że ostatnio gdzieś mówili o kontrolach biletów w komunikacji miejskiej. Ludzie potrafią zakładać konta na portalach społecznościowych, gdzie umieszczają zdjęcia konduktorów. Podróżują bez biletów, i mają potem pretensje do całego świata. A przecież, jazda bez biletu to kradzież, tylko nikt w społeczeństwie tego w taki sposób nie postrzega.
I tak samo jest w dziedzinie oprogramowania.

Z drugiej strony patrząc na to, że krajach zamieszkałych przez bogatych obywateli też ściąga się i rozprowadza pirackie oprogramowanie, nie można wyciągnąć wniosku, że to cena i czas oczekiwana na produkt do tego nakłania.
Intel Core i5-3570 + Asrock Z77 Extreme4-M + 8GB 1600MHz DDR3 + GTX 970 + 1000GB SATA3 & WIN8.1
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

^^^^^^

To, że YouTube zarabia na reklamach to oczywiście wiadome, lecz mimo wszystko działa inaczej niż Gryzoń, tam przed pobraniem pliku jeśli się nie mylę należy wysłać SMS'a jeśli rozmiar pliku jest odpowiednio duży.

Użytkownik najprawdopodobniej jest świadomy, za jaki plik dokonuje "zapłaty", Gryzoń zapewne również doskonale wie, że większość zamieszczanych plików narusza prawa autorskie i na tym zarabia.

A nikt raczej nie będzie płacił za możliwość pobrania od znajomego/współpracownika/kuzyna nie wiem zdjęć z wakacji, opowiadań o niebieskich migdałach lub dokumentów, więc zakładam, że tacy klienci Gryzonia stanowią mniejszość.
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
PK
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010 00:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: PK »

@Tytus - o czym tu gadamy? Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Bez YT i Googli - albo Staszkowi zapewnimy sensowny zwrot albo będziemy zaiwaniać na sceneriach standardowych. Żadne zaklęcia tego nie zmienią - będziesz miał gołego FSXa w naszym FIRze ale niecenzurowany internet. Co wolisz?

Piotr
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Ja się Staszka nie czepiam. Ceny ma wręcz moim zdaniem niskie. (Nie podnoś ich, proszę). Sposoby dystrybucji też nowoczesne i dostosowane do specyfiki rynku (mało liczna i rozrzucona po całym świecie klientela). Podobnie wszyscy wydawcy dodatków do FS. Ale jak ktoś wymyśla DRM, gdzie musisz podczas gry cały czas być połączony z Netem, albo blokuje możliwość handlu używkami - to jest niefajne.

Dodatkowo, znam kilka filmów, których już na DVD nie dostanę, choćbym stanął na rzęsach, a w TV widziałem je tylko raz na 10 lat... I to wcale nie stare filmy. Z muzyką i programami łatwiej, bo zawsze znajdziesz mniej lub bardziej legalną kopię wycofanych już z obiegu programów/gier. (ale np. Commandos 2 wersję dubbing nie znalazłem... a odkąd straciłem płyty, nie mogę tego odżałować. Wersja z napisami to nie to samo, bo ją mam).

A jeśli chodzi o książki, to na Patofizjologię Dajmanova czekam już pół roku w kolejce w bibliotece i już mogę rezygnować, bo skończyliśmy przedmiot. Mogę, oczywiście wykupić dostęp do ibuk.pl, ale jakbym kupował wszystkie książki i dostęp do takich serwisów, to bym poszedł z torbami. I co zostaje? Do biblioteki, wypożyczać do Czytelni i kserowanie w bibliotece... Gdyby książka była droższa o max 30% niż ksero, to bym sobie kserem głowy nie zawracał... I wszyscy byliby zadowoleni. Choć pewnie zyski byłyby nieco mniejsze niż zakładane (na pewno mniejsze?)

Wracając do tematu - piractwo będzie ZAWSZE. Ale duzi gracze, władający rynkiem mogą wiele zrobić, aby to zmienić. Wystarczy spojrzeć na internetowe sklepy z muzyką - koncerny się ich panicznie bały 10 lat temu. I słusznie. A wystarczyło samemu pójść tą drogą. Mniejsi gracze rynku też skorzystają, tak jak niszowi twórcy na powstaniu Muzodajni, czy AppStore. Walka za pomocą kar i cenzury Internetu, to walka z wiatrakami, bo zawsze zostaje, udostępnianie haseł do kont na serwerach typu Hotfile, Rapidshare, p2m, którego nie da się blokować/namierzać bez złamania tajemnicy korespondencji. A i zapewne coś nowego się wymyśli. Musieliby grzebać nam w komputerach za pomocą jakiegoś backdoora/spyware, a na to ludzie się nie zgodzą. Ostatecznie odżyją stosunki sąsiedzkie i zamiast po kablu, pliki będą krążyć na pendrive.
mariuszp
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 13:41
Skąd jesteś: Epkk

Static!!!!!

Post autor: mariuszp »

Pomóż walczyć z piractwem?

Proszę zobaczyć www.the..........................pir....................bay! To nie moja sprawka, nigdy mimo wszystko nawet w poprzedniej wiadomości za którą zostałem zablokowany nie podałbym linka(ów) dostępu do ściągnięcia i chcę przeprosić wszystkich forumowiczów za zły kontekst wypowiedzi, ale jestem sam i nie mam waszego poparcia jak rozbitek na morzu żeby przekonać D.D. co do static's planes jedyny to KONRAF, który stwierdził, że użytkownik końcowy powinien mieć prawo wyboru przy instalacji. Szanowny Panie Stanisławie doceniam Pański ogrom pracy i w dalszym ciągu kupuję produkty stworzone przez Pański zespół i nigdy nie będę przeciw statycznym obiektom samolotów czy innych obiektów latających, niech każdy tylko ma prawo wyboru. Proszę niech Pan tak tworzy scenerie, żeby użytkownik chociaż ręcznie mógł sobie usunąć lub pozostawić statyki z folderu scenery tak jak to ma miejsce w EPKK czy też w PA vol 1 v3. Pozdrawiam Serdecznie z Poważaniem Mariusz
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

1. ThePirateBay hostuje produkty chyba wszystkich firm informatycznych na świecie i nawet MS sobie z tym nie radzi, chyba, że traktują to jako reklamę.
2. Samoloty statyczne można usunąć praktycznie we wszystkich naszych lotniskach. Z drugiej strony ciekaw jestem, czy na przykład ORBX oferuje usuwanie ich statycznych samolotów ze scenerii?
Obrazek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Scenerie ORBX mają swoje konfiguratory, w internecie znalazłem zrzut jednego z nich - jak widać można usnuć zarówno statykę, jak i ruch AI.
http://www.mutleyshangar.com/reviews/ed/3w5/img/cp.jpg
Awatar użytkownika
Cpt.H.M Murdock
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 28 kwie, 2010 08:07
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Cpt.H.M Murdock »

W 2010 miałem zajawkę fsx'em(tak jestem niedzielnym pilotem...), po 3 latach postanowiłem na nowo pobawić się w latanie i co mnie spotyka?

Obrazek

Na steamie, gogu, uplay, originie jak kupię grę to mogę ją ściągać do woli. Ok rozumie transfer kosztuje. ALE JAK WYJAŚNIĆ OGRANICZONY CZAS NA ŚCIĄGNIĘCIE?!

To rabunek w biały dzień. Niby 4 dolary to nie jest przesadnie dużo, ale nie mam zamiaru wspierać złodziei.

Edit: Żeby nie było, nie mówię o autorze scenerii, tylko o sklepie. Autor pewnie nie zobaczy na oczy nawet centa z tej opłaty aktywacyjnej. Dziwie się, ze DD nie prowadzi sprzedaży na swojej stronie internetowej, tylko korzysta z niemoralnych pośredników. O wiele bardziej wolę te 4 dolary przelać na konto DD, niż na konto tego sklepu...
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

To jest FS Pilot? Pierwszy raz w życiu coś takiego widzę. Faktem jest, że tego produktu od ok. dwóch lat nie ma już w sprzedaży, ale za co jest ta opłata, nie rozumiem również. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z supportem.
Dziwie się, ze DD nie prowadzi sprzedaży na swojej stronie internetowej
Stworzenie i konfiguracja sklepu są pracochłonne i kosztowne (ja tego robić nie umiem), ale też nie daje to żadnej reklamy, co z kolei oferują duże sklepy tematyczne z tego typu produktami. Opłaca się oddawać sklepom 40% ceny produktu za samą promocję.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Tak, to FSPilotshop i niestety mają taką praktykę. Sam tego doświadczyłem jak musiałem ściągnąć po dłuuugiej przerwie PA vol.1 i okazało się, że za aktywację linku muszę zapłacić a na dysku miałem starszą wersję... Od tamtej pory "przesiadłem" się na simmarket i na FSPilot zaglądam tylko w poszukiwaniu promocji. I regularnie sprawdzam, czy mam pościągane kopie na dysku :)

pozdrowienia,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
Cpt.H.M Murdock
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 28 kwie, 2010 08:07
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Cpt.H.M Murdock »

Stworzenie i konfiguracja sklepu są pracochłonne i kosztowne (ja tego robić nie umiem), ale też nie daje to żadnej reklamy, co z kolei oferują duże sklepy tematyczne z tego typu produktami. Opłaca się oddawać sklepom 40% ceny produktu za samą promocję.
Offtopując: Skoro oddajesz 40% mógłbyś sprzedawać 20% taniej np. na allegro. Ty był byś do przodu, Polscy klienci też byli by do przodu, wszyscy zyskują. Wiem, że Polski rynek jest mały, ale mamy 11 listopada, a więc nasze święto, a gdyby ceny był bardziej "Polskie" więcej rodaków mogło by polatać na sceneriach robionych przez DD.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Cpt.H.M Murdock pisze:mógłbyś sprzedawać 20% taniej np. na allegro. Ty był byś do przodu, Polscy klienci też byli by do przodu, wszyscy zyskują. Wiem, że Polski rynek jest mały, ale mamy 11 listopada, a więc nasze święto, a gdyby ceny był bardziej "Polskie" więcej rodaków mogło by polatać na sceneriach robionych przez DD.
Ostatnio poszła moda na specjalistów ;) Bardziej polskie ceny to tańsze ceny? ;)
Allegro to oczywiście wariant, ale dolicz koszt konta firmowego, VAT, dodatkowa księgowość. To raz. Dwa - trzeba by było sprzedawać na nośnikach, bo nie mam mechanizmu, który by udostępniał bezpiecznie wersje download. To oczywiście dodatkowy koszt. Tak więc niezależnie od Dnia Niepodległości (czyli doskonałej okazji do rozróby w stolicy http://www.onet.pl/ ) nasze produkty na razie będą sprzedawać się w wariancie najbardziej ekonomicznym dla nas i naszych klientów, jakim są sklepy software'owe o profilu symulacji. Jeśli pojawi się taki sklep polski, na pewno skorzystam z jego usług. A jesli ktoś chce kupić w pln lub na nośniku, zawsze istnieje wariant http://drzewiecki-design.net/forum/viewtopic.php?t=131 .

[ Dodano: Czw 12 Gru, 2013 21:30 ]
LOT003_Spike pisze: 23 wrz 2013 07:04

Ja mam taki zestaw:
- Ultimate Terrain X - Europe
- Ground Enviroment Extreme - Europe
- Scenerie od Drzewieckigo w tym Warsaw City 2013 X
- Tatra Photo Scenery

Dodatkowo można się pokusić o Global FS - siatka wysokościowa.

Oczywiście polecam odwiedzenie "Zatoki Piratów" w celu zdobycia ww. :)

W razie pytań pisz śmiało :)
Powodzenia

Obrazek
Nie, żebym się czepiał, ale administrator?? http://forum.lotvirtual.pl/viewtopic.ph ... b8c#p10109

[ Dodano: Nie 16 Lis, 2014 19:14 ]
Pan Tomasz Kwietniewski (Wrocław, Polska) popisał się niebywałą inteligencją podając na swoim Facebookowym profilu, a właściwie na stronie EPWA ATC Welcome Official , linka do swojego konta Chomikowego, na którym zachomikował sobie kilkaset, profesjonalnie uporządkowanych, komercyjnych produktów niemal wszystkich developerów, włącznie z FSDT (których podobno nie da się spiratować). Gratulujemy!

Screeny i inne takie: http://forum.pl-vacc.org/viewtopic.php? ... 84#p368884

Oczywiście w danym momencie nie polecam ściągania stamtąd czegokolwiek ;) gdyż sprawa zapewne skończy się pozwem, a osoby pobierające też łamią prawo i nie zostaje to bez śladu. W każdym bądź razie miłego wieczoru ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ