HDG w PMDG 737 NGX

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

kopyrda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 106
Rejestracja: czw 19 sty, 2012 13:33
Skąd jesteś: kraków

HDG w PMDG 737 NGX

Post autor: kopyrda »

Witam.
Latam ostatnio na B 739 NGX od PMDG. Dopiero poznaje samolot. Zauważyłem że jak lece w modzie HDG na autopilocie i skręcam np. na 220 to na ekranie ND mamy różową przerywaną linie HDG która porusza się w lewo lub w prawo zgodnie z tym co wykręcimy na pokrętle na AP panel.Problem w tym że zazwyczaj jest tak że ustawiam sobie powiedzmy kurs 220 i samolot skręca ale ostatecznie nie znajduje się na 220 tylko np. na 224 mimo tego że na pokrętle HDG jest wykręcone 220. Zauważyłem że w prawdziwym 737 jest często tak samo a czasem kurs idealnie się pokrywa. Od czego to zależy? Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2016 12:21 ]
Sam sobie odpowiem bo właśnie gadałem z pilotem 737. Jest tak dlatego że w modzie map w 737 na ND wyświetlany jest Track a nie HDG. HDG zczytuje się z panelu autopilota.
kopyrda
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie.
Jeżeli leci się w modzie HDG, to samolot utrzymuje dany HDG. Ale już np. w modzie NAV czy LNAV samolot utrzymuje dany radial lub trak - tam heading może się od niego różnić ze względu na korektę uwzględniającą wpływ wiatru. Wtedy heading nie zczytuje się z MCP, bo tam jest co najwyżej nastawa a nie wskazanie rzeczywistego kursu.
Na ND masz wskazanie czy wyświetlona wartość to TRaK czy HeaDinG.
Jeżeli pokazuje TRK, to masz osobno [na ND] heading pointer - taki trójkąt, który wskazuje kurs (heading).
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ