[FSX] Seperacja przy podejściu i wysokość elewacji lotniska

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Zukow
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 sty, 2017 17:45
Skąd jesteś: Śląskie

[FSX] Seperacja przy podejściu i wysokość elewacji lotniska

Post autor: Zukow »

Cześć.

Jestem nowym użytkownikiem na forum ,więc chciałbym powitać wszystkich.Mam dwa pytania dotyczące fsx:

1. Czy jest jakiś program, dodatek który poprawiałby seperację samolotów pochodzących do lądowania tak by mój samolot nie był zbyt blisko ladujacego samolotu AI (mam my trafic 2010 i korzystam z defaultowego ATC)?

2.Czy znajdę jakiś Addon który zmieni wysokość na poprawną elewacje lotniska /pasa ,wiem ,że orbx vector to poprawia ale naraził nie zamierzam kupować więc szukam alternatywy.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

1. Google twierdzi, że pomaga AISmooth oraz AI Separation.
http://www.flightsim.com/vbfs/showthrea ... separation

2. Skąd wiesz, że jest niepoprawna wysokość? Wysokość może poprawić AFCAD bądź sceneria danego lotniska.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Zukow
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 sty, 2017 17:45
Skąd jesteś: Śląskie

Post autor: Zukow »

Co do wysokości po prostu ostatnio instalowałem darmowy mesh, czytałem ,że na niektórych lotniskach szczególnie położonych w górach źle przez to może działać podejście ils jeśli nie ma się danego lotniska położonego na odpowiedniej wysokości.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Rozwiązuj problemy, które widzisz, a nie hipotetyczne ;)

Niezależnie od meshu - ogromna większość lotnisk wyświetla się poprawnie. Niektóre mają błędne dane wysokościowe - ale to margines i należy się tym zajmować jeśli tak się dzieje na lotnisku, z którego latasz. Co do ILS - przez 7 czy 8 lat z FSX trafiłem tylko jedno, w którym problemy z wysokością lotniska (a raczej z meshem dookoła niego) powodowały problemy z ILS. Na ogół problem jest czysto estetyczny (lotnisko w niewielkim zagłębieniu lub na niewielkiej platformie wznoszącej się nad teren).

Akurat Vector więcej miesza niż poprawia - także o ile polecam ten dodatek to poprawki wysokościowe są jego najgorszą częścią - pisałem o tym w recenzji.
ODPOWIEDZ