Powrót po latach...

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
LukasDoUrden
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 02 cze, 2006 13:11
Skąd jesteś: Częstochowa

Powrót po latach...

Post autor: LukasDoUrden »

Hej,
Minęło 9 lat (!!!) odkąd byłem tutaj ostatni raz. Moja pasja związana z wirtualnym lataniem jakoś przygasła i myślałem ze to już na zawsze.
Ale nowy FS wydaje się ze znowu obudził to coś :) To już inne czasy, czasu mniej niż kiedyś, dzieci itp. ale generalnie czuje się trochę jak przed laty gdy odpalałem fs2004 :)

Z latania wirtualnego zrezygnowałem trochę świadomie, wkurzałem się że mimo aktualizacji sprzętu, fsx chodzi dalej nie do końca fajnie, ograniczenia silnika ograniczają twórców niezależnych itp. Potem miałem chwilę zawahania (prepare3d) ale jakoś mnie to nie przekonywało.

Teraz mam zamiar wrócić do tego co kiedyś, trochę z sentymentu, trochę z pasji która jak widzę nie przeminęła zupełnie, a trochę dzięki temu jak duże możliwości i perspektywy daje nowy FS.

Pytanie co z tym forum? Było to moje ulubione miejsce, nie pisałem wiele ale czytałem chyba wszystko co się tu pojawiało. Do tej pory kojarzę nicki moderatorów itp mimo iż tyle lat minęło. Ale patrząc na wątki , nie tylko u mnie coś się kiedyś skończyło. Są jakieś aktualne ale to kropla w morzu. Mam nadzieję ze nowy fs sprawi ze więcej osób wróci do tego latania , a forum odżyje. Byłoby super, bo drugiego takiego miejsca na polskiej scenie raczej sie nie znajdzie (było kiedyś PL vatsim i jego forum, ale wyparowało :( ).

Ze swojej strony postaram się wrzucać tutaj jakieś ciekawe treści, może się coś rozrusza :)
http://www.thesunrise.pl/lotnictwo/ - spolszczenie manuala ATR 72-500 od Flight1
Intel Core i7-4790K CPU 4.00 GHz, 16 Gb RAM, Radeon RX 580 Series, HDD Segate 1 Tb, Windows 10 64-bits, Saitek AV8R-01
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Powrót po latach...

Post autor: ad_verbum »

Witamy z powrotem :-)

Miałem podobnie, stary FSX wymagał za dużo pracy, by latanie VFR było przyjemne i to tylko na niewielkiej części globu.
Więcej latałem na śmigłowcach - znalazłem i kupiłem genialną fotoscenerię Scilly Islands ( https://www.mutleyshangar.com/reviews/jack/ios/ios.htm ) - idealną do latania śmigłowcem. Odwiedziłem wyspy w nowym FS i muszę oddać honory twórcom tej scenerii z przed lat - wyspy w nowym FS prezentują się gorzej, głownie z powodu automatycznie generowanych budynków. Lokalizacja się zgadza , ale wygląd niewiele może mieć wspólnego z rzeczywistością.

Nowy FS ma dla zwolenników lotów VFR niezaprzeczalną zaletę - jakość i dokładność scenerii. Czekam tylko na śmigłowce. :-)
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
LukasDoUrden
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 02 cze, 2006 13:11
Skąd jesteś: Częstochowa

Re: Powrót po latach...

Post autor: LukasDoUrden »

Słyszałem ze śmigłowce mają być dodane w dodatku i dlatego nie ma jej w podstawce. Podobnie ma się sprawa z szybowcami. Ale poczekamy zobaczymy :)

W nowym FS można robić sporo już na dzień dobry - bez dodatków. MOze i w fsx z dodatkami coś wyglądało lepiej, ale w takim razie dodatki do obecnej wersji, pokażą jeszcze więcej :) Pozostaje czekac i szykować się na wydatki...

Mnie brakuje jakiegoś trybu kariery coś ala passengers do starego fsa, co pozwalało robić jakieś misje i powoli piąć się po szczeblach.
http://www.thesunrise.pl/lotnictwo/ - spolszczenie manuala ATR 72-500 od Flight1
Intel Core i7-4790K CPU 4.00 GHz, 16 Gb RAM, Radeon RX 580 Series, HDD Segate 1 Tb, Windows 10 64-bits, Saitek AV8R-01
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Powrót po latach...

Post autor: konraf »

Cześć

Cóż fora - nie tylko to - przeżywają pewien kryzys. Kto kiedyś myślał, żeby robić filmy instruktażowe, streamy na YT? Wszystkie nasze poradniki były w formie pisanej.
Stara gwardia się wykruszyła. Powody były różne: a to jak pisałeś niechęć do FSX (ta cała instalacja, dodatki, niestabilność działania), a to rodzina i brak czasu (jakby nie patrzeć, FS to nie jest pozycja, którą można sobie na godzinkę uruchomić, zrobić save i wrócić kolejnego dnia). Forum i portal Aztec.pl utrzymuję od niemal 18 lat z prywatnych środków i już 2 lata temu zastanawiałem się, czy nie zrezygnować z tego i zamknąć wszystko.
Co do nowego FS, na pewno na jakiś czas przyciągnie on nowych użytkowników. Większość z nich zapewne odpadnie po jakimś czasie (widzę to czytając komentarze pod niektórymi filmami na YT). Część zostanie. Czy trafi tu, ciężko powiedzieć. Obecnie łatwiej i wygodniej jest odpalić YT, znaleźć jakiś film instruktażowy, niż czytać forum.

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
LukasDoUrden
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 02 cze, 2006 13:11
Skąd jesteś: Częstochowa

Re: Powrót po latach...

Post autor: LukasDoUrden »

No tak, racja, fora ogólnie przeżywają kryzys, bo ludzie nie lubią czytać niestety :/. Osobiście ja wolę materiały czytane i w ten sposób jak cos widzę, łatwiej mi zapamiętać, a youtube traktuje jako uzupełnienie w sumie.

Ja po pierwszych lotach w nowym fs , uważam że przyciągnie sporo ludzi. Bo można polatać bez dodatków i to naprawdę ładnie wygląda. Mam sprzęt nie najnowszy, w FSX działał nieźle ale bez rewelacji. W FS2020 , ustawiło mi automatycznie wymagania na bardzo wysokie i kurcze to naprawdę płynnie działa. Ok, na razie latam GA i małe lotniska, ale zapas jest, zawsze można zejść niżej z ustawieniami. Latanie na poważnie zacznie się jak PMDG wyda jakiś samolot (pewnie 737), ale póki co fajnie polatać jest VFR i co ważne naprawdę można poszczególne wiochy rozpoznać (przynajmniej w okolicach Czewy ;))

Zobaczymy jak będzie, na pewno sporo ludzi polata i się znudzi, ale część wsiąknie i to może na dłużej :) Ja tu na pewno zaglądać będę :)
http://www.thesunrise.pl/lotnictwo/ - spolszczenie manuala ATR 72-500 od Flight1
Intel Core i7-4790K CPU 4.00 GHz, 16 Gb RAM, Radeon RX 580 Series, HDD Segate 1 Tb, Windows 10 64-bits, Saitek AV8R-01
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Powrót po latach...

Post autor: ad_verbum »

Społeczeństwo po prostu robi się coraz bardziej niepiśmienne ;-)
Teraz wszystko ma być obrazkowe, patrz filmiki na Youtube. Nie neguję ich przydatności, bo czasami jest niezaprzeczalna - ale spora ilość ludzi nie chce czytać, już 2 akapity tekstu to dla nich za dużo. Jeśli kogoś nie boli słowo pisane aż tak bardzo,to pojawia się taki reddit i ludzie tam się produkują pomimo że funkcjonalność informacyjna prawie każdego forum jest lepsza.
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Re: Powrót po latach...

Post autor: noker »

do dzisiaj mam twoje manuale do ATRka wydrukowane, i sięgam do nich jak potrzeba ;)
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Powrót po latach...

Post autor: RzEmYk »

Flight1 ATR 72-500... Ja także mam taki manual! :)
Czekam na godnego następcę ATRka, bo to co wypuściło Carenado, to się płakać chce. ;)
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
LukasDoUrden
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pt 02 cze, 2006 13:11
Skąd jesteś: Częstochowa

Re: Powrót po latach...

Post autor: LukasDoUrden »

Ach , te manuale :D Bardzo mi się podobało tłumaczenie tego chociaż jak teraz tam zaglądam to masakra ile tam przeinaczeń i złych tłumaczeń :P Ale raczej już ATR-kiem w nowym mfs nie polatamy więc ... Ale cieszę się, że przydały się ;)

Ja osobiście czekam na nowego 737 od PMDG. Mam go dla FSX-a i naprawdę zacny samolot. A tu będzie lepiej bo będzie w końcu działający radar pogodowy (bo ma wsparcie symulatora w końcu ). Fajnie jakby się też pojawił jakiś fajny następca atr-a (podzielam tu zdanie RzEmYk-a). Bardzo lubię turośmigłowe samoloty.
Pamiętam ze nawet zacząłem tłumaczyć manual od PMDG (a tam było tego chyba z 700 stron? Dużo w każdym razie), ale skończyło się na kilku rozdziałach. Niestety trzeba mieć na to czas a ja takowy miałem na studiach i zanim się dzieci pojawiły. Teraz muszę myśleć jak wieczorem wygospodarować kilka godzin na jakiś lot :P
http://www.thesunrise.pl/lotnictwo/ - spolszczenie manuala ATR 72-500 od Flight1
Intel Core i7-4790K CPU 4.00 GHz, 16 Gb RAM, Radeon RX 580 Series, HDD Segate 1 Tb, Windows 10 64-bits, Saitek AV8R-01
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Powrót po latach...

Post autor: konraf »

A ja czekam na jakiegoś A320.
Właśnie skończyłem lot w tym domyślnym A320neo.
Cóż, dupy nie urywa acz jak na coś darmowego i tak jest zacnie, bo kto by pomyślał, że za free można mieć Airbusa, w którym działa (nie w pełni ale zawsze) MCDU, w którym działają tryby AP (managed/selected). Nie działają za to podstawy, jak system IRS (domyślnie jest skalibrowany), jak tryby wyświetlania funkcji samolotu (APU, TO Config, itp.).

Jeszcze słowo o ATC. Miało być takie inteligentne i mądre. Niestety, szkoda na to czasu. Dzisiejszy mój lot ENBR-ENVA kompletnie się pogubiło, zarówno jeśli chodzi o pułapy lotu, jak i kierunki lotu.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Powrót po latach...

Post autor: ad_verbum »

konraf pisze:
pt 28 sie, 2020 22:30
A ja czekam na jakiegoś A320. Właśnie skończyłem lot w tym domyślnym A320neo.
Jest do niego dostępna modyfikacja zwiększająca ilość działających podsystemów.
https://github.com/wpine215/msfs-a320neo
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
jacops
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: czw 04 sie, 2005 09:52
Skąd jesteś: EPWA

Re: Powrót po latach...

Post autor: jacops »

Hejka,
FS20 postawiony próbnie na kompie syna aby mniej więcej zobaczyć jaki sprzęt muszę dla siebie przygotować :shock:
Posiadam leciwy już Saitek X45 i jak na FSX cudnie mi działał przy VFR tak w FS20 nie jest wspierany a FSUIPC 7 nie za fajnie go obsługuje.

W co nowego wejść ? Chyba najlepiej z listy wspieranych przez FS20 ?
https://flightsimulator.zendesk.com/hc/ ... patibility

Coś relatywnie sprawnie działającego - powiedzmy <1k pln ??
Czy jest gdzieś jeszcze dostępny Logitech/Saitek PRO Flight Yoke System ?
Pozdrawiam,
Arek
EB001 ;)
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Powrót po latach...

Post autor: ad_verbum »

Arek Olesiak pisze:
pt 04 wrz, 2020 11:10
Posiadam leciwy już Saitek X45 i jak na FSX cudnie mi działał przy VFR tak w FS20 nie jest wspierany

Czy jest gdzieś jeszcze dostępny Logitech/Saitek PRO Flight Yoke System ?
Nowy FS obsługuje WSZYSTKIE kontrolery, które są wykrywane przez Windows 10.
Saitek X45 po prostu nie jest predefiniowany w nowym FS. By ci działał jedynie musisz zrobić w ustawieniach przypisanie osi i przycisków.
Mam naprawdę historycznego Saiteka Cyborg 3D, którego nie ma na liście wspieranych, przez FS2020, kontrolerów. Po kilkuminutowej konfiguracji w ustawieniach działa tak samo jak działał w FSX.

Jeśli chciałbyś kupić nowy joystick to obecnie najlepszą propozycją jest Thrustmaster T.16000M / TCA Sidestick Airbus edition, to praktycznie ten sam joystick w dwóch "malowaniach". Dzięki czujnikom Hall'a o 14 bitowej rozdzielczości jest bardzo precyzyjny, a i wykonanie jest bardzo dobre. Kupiłem T.16000 i jestem pod wrażeniem.

Wolantu (Yoke) obecnie nie kupisz. Nie wiadomo czy Saitek będzie miał je ponownie w sprzedaży. Ponadto Pro Flight Yoke ma spore wady - dużą martwą strefę i ograniczone kąty wychylenia. Lepsze ale i droższe są Flight Sim Yoke od CH Products oraz Alpha Flight Yoke od Honeycomb. Ten ostatni wolant jest oceniany jako jeden z najlepszych na rynku - ale z jego dostępnością są problemy.
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
jacops
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: czw 04 sie, 2005 09:52
Skąd jesteś: EPWA

Re: Powrót po latach...

Post autor: jacops »

Nowy FS obsługuje WSZYSTKIE kontrolery, które są wykrywane przez Windows 10.
Dzięki. W poniedziałek jak synuś poleci do szkoły to przetestuję.
Ten Saitek x45 w zupełności mi wystarczy.

PS. wróciłem do nick pierwotnego na VS 8-)
Pozdrawiam,
Arek
EB001 ;)
OscarWhiskey
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 wrz, 2022 00:12
Skąd jesteś: EDDMEPPO

Re: Powrót po latach...

Post autor: OscarWhiskey »

Cześć wszystkim ;)

Dawno mnie tu nie było, przeszło 6 lat. Jest tu ktoś jeszcze? Podpinam się do tematu, ostatnio w głowie pojawiła się myśl - wracam. Chcąc odświeżyć temat wirtualnego latani, tradycyjnie forum Aztec.pl. Fajnie, że takie miejsce jeszcze istnieje. Kiedyś bardzo często tu bywałem, czytałem praktycznie każdy wpis. Moja przygoda z wirtualnym lataniem sięga czasów FS2004, później był X i skończyło się to wszystko na wczesnej wersji P3D. Magiczny czas, wkradła się nostalgia. ;) Powrót po tylu latach to lekki szok technologiczny w postaci nowego FS. Dzięki opcji game pass pobrałem nowego FS i miałem okazje chwile się nim pobawić. Wszystko wygląda super i to bez dodatkowych scenerii, loty VFR mogą być w nim mega przeżyciem. Jednak pojawia się jakieś ale… coś mi w nim po prostu nie pasuje. Jest to bliżej nieokreślone coś, może jest to związane z przywiązaniem do starszych wersji. Może trzeba iść z duchem technologii, nie wiem sam. Widziałem również nową wersję P3Dv5, także ciekawie się prezentuje. Ostatni wpis jest w tym temacie sprzed 2 lat. Większość kolegów napewno miała okazję testować nowego FS dłużej niż ja, duża cześć z Was napewno została przy P3D. Co myślicie o przyszłości symulatorów lotniczych ? W co zainwestować po tak długiej przerwie ? Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Powrót po latach...

Post autor: konraf »

Cześć

Cóż, czas leci, ludzie się wykruszają. Wielu z nas, gdy to forum było jeszcze tętniące życiem była uczniami, studentami, kawalerami. Teraz te osoby to już zapewne stateczni tatusiowie. Mi np. za rok przekręci się licznik i będzie 5 na początku ;)

Co do nowego MSFS, osobiście polecam. Szybko się przyzwyczaisz. Niektórym nie pasuje to, że za dawnych FS-ów kokpity to były głównie panel 2D. Obecnie to tylko 3D. Co do P3D się nie wypowiadam. Natomiast ma się pojawić Xplane 12. Zapowiada się fajnie, acz osobiście nie będę wchodził w nową platformę. Jakbyś chciał rzucić okiem na zapowiedzi Xplane, polecam kanał na YT:
https://youtu.be/uo41WvjQ8jE
Jeśli jesteś fanem Airbusów, to autor tego kanału ma masę świetnych poradników na temat A320.

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Re: Powrót po latach...

Post autor: noker »

LukasDoUrden pisze:
pt 28 sie, 2020 14:21
Ale raczej już ATR-kiem w nowym mfs nie polatamy więc ... Ale cieszę się, że przydały się ;)
polatamy, polatamy, wersja 42/72-600 ma wyjść już niebawem w marcu
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Powrót po latach...

Post autor: RzEmYk »

ATRka przesunęli na kwiecień ze względu na planowane wypuszczenie An-2 i An-225.
Na ostatnim Q&A było to poruszone.

A MilViz czy też obecnie Blackbird wstrzymał do odwołania prace nad swoim ATR-kiem, czyli w zasadzie porzucił projekt.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Re: Powrót po latach...

Post autor: noker »

RzEmYk pisze:
śr 22 lut, 2023 18:50
ATRka przesunęli na kwiecień ze względu na planowane wypuszczenie An-2 i An-225.
Czuję sie jak sowa z awatara :|
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
hroom
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 82
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 07:18
Skąd jesteś: EPLL

Re: Powrót po latach...

Post autor: hroom »

Też czekam na tego ATR'a jak nie wiem co, AM-2 jest świetny, polecam ale zawsze ATR był moja ulubioną zabawką w 2004.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Powrót po latach...

Post autor: konraf »

Cześć

I ten ATR już jest. Nie kupiłem ale obejrzałem kilka materiałów na YT. Chyba średnio to wygląda. Jak popatrzę na to co teraz oferują, a to co oferował ATR Flight1, to niestety, nie ten poziom :(

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Powrót po latach...

Post autor: RzEmYk »

Kupiłem, na razie miałem czas na dłuższy postój na pasie, zabawę przełącznikami i krótki lot.
Mam nieco mieszane uczucia, ale pewnie muszę się przyzwyczaić do widoków, poprzypisywać przyciski do sprzętu na biurku i przyzwyczaić się do lotu turbopropem.
Systemy ma, hotel mode ma, (ponoć) w pełni sprawne FMC z VNAV guidance ma, EFB ma, model zewnętrzny do screenów ma. Z ręki też się da nim polecieć.
Patche jeszcze dostanie. Konkurencji raczej nie ma.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Powrót po latach...

Post autor: konraf »

Cześć

Ja pooglądałem już kilka filmów na YT i kurcze..najgorsze to jednak nie jest. Tam wyżej porównywałem do ATR od Flight1 ale to jednak był starszy model ATR i jak się tak popatrzy na zegary, overhead, to wcale tak super to nie wyglądało :)
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
IntruderPL
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011 22:25
Skąd jesteś: Znienacka

Re: Powrót po latach...

Post autor: IntruderPL »

Trochę smutno jak się patrzy na to forum, kiedyś tętniące życiem. W sumi,e w okresie FSX też nie byłem aktywny tutaj, ale teraz wróciłem po latach do FS, tym razem MSFS. Też nie wiem na jak długo, bo życie pisze własne scenariusze, ale zawsze fajnie "zobaczyć" stare, znane twarze :) Serdeczne podziękowania dla właścicieli portalu, za utrzymywanie tego miejsca w internecie przez wszystkie te lata dla wszystkich sentymentalnych dziadków podobnych do mnie ;)
ODPOWIEDZ