FSX + drugi komputer (i VATSIM)

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
jaromaz
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 20 maja, 2009 12:13
Skąd jesteś: EPGO

FSX + drugi komputer (i VATSIM)

Post autor: jaromaz »

Witam

Polecam wszystkim wykorzystanie drugiego, zbędnego komputera (lub notebooka) jako elementu zestawu FSX/VATSIM.

Poniżej efekt jaki udało się osiągnąć bo kilku bojach ... - wykorzystano: FSX, SB4, WideFS, OziExplorer, FSGarmin (oficjalnie dla FS2002/FS2004) w wersji "remote" (w pełni pracuje na notebooku a nie na komputerze z FSX, zawiera TCAS - jest dostępny bezpłatnie) oraz kilka bezpłatnych przyrządów pracujących z WideFS z tej strony.

Na komputerze stacjonarnym pracuje czysty FSX w trybie pełnoekranowym i bez żadnych obciążeń - na notebooku cała reszta której zrzuty poniżej (kliknięcie na zrzut otworzy go w pełnym formacie):

Połączenie zsynchronizowanej mapy VFR oraz wizualizacji ruchu przez TCAS i SB4:

Obrazek

Kliknij aby powiększyć


Widok na warszawskie Babice - dodatkowo włączony GPS FSGarmin / GNS 530:

Obrazek

Kliknij aby powiększyć

Świetnie widzieć Squawkboxa 4 na stałe - swobodnie pisać podczas lotu gdy zachodzi taka potrzeba - pewnie też sporym odciążeniem FSX jest przeniesienie obsługi komunikacji głosowej na notebooka.
OziExplorer korzysta z danych GPS wysyłanych po zwykłej sieci TCP przez FSUIPC/WideFS na emulowany port COM - czyli odczytać je może dowolny program do obsługi GPS na PC.

W tej konfiguracji FSX z VATSIM chodzi mi baaaardzo płynnie (a jak wiadomo z FSX każda dodatkowa klatka jest na wagę złota :) )

Komputery połączyłem simconnect zgodnie z tą instrukcją.

Instrukcja instalacji FSGarmin remote:

1. Pobrać z tej strony FS Garmin 530 oraz FS Garmin Key Generator, stąd plik TRAIN530.exe i zainstalować tylko na komputerze zdalnym - wersję REMOTE FSGarmin oraz Trainera (do tego samego katalogu)
2. Dla każdego EXEca ustawić zgodność z Windows 2000 (w przypadku instalacji na Viście)
3. Udostępnić w sieci główny katalog FSX i przypisać go jako dysk twardy na drugim komputerze opcją "mapuj dysk sieciowy"
4. Odpalić raz Remote Manager (nie jako admin) - on pokopiuje odpowiednie pliki ze zmapowanego dysku sieciowego
4. Do panel.cfg samolotu z ktorym ma byc uzywany GPS dopisać:
gauge[TU KOLEJNY NUMER]=FSGarmin!FSGarmin,-100,-100,20,20
5. Uruchomić rejestrację z prawami administratora (użyć dostarczonego przez producenta generatora kluczy - kiedyś był to płatny soft)
6. Uruchamiać FS Garmina z prawami administratora (jeżeli na Viście)

Pozdrawiam
Jarek
Ostatnio zmieniony pt 29 maja, 2009 11:53 przez jaromaz, łącznie zmieniany 3 razy.
mateo72

Post autor: mateo72 »

A istnieje może możliwość zrobienia czegoś takiego z FS9?
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

mateo72 pisze:A istnieje może możliwość zrobienia czegoś takiego z FS9?
Dołączam się do pytania.
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy byłaby możliwość wrzucenia wszystkiego (SB4, AS6.5 itp.) na drugi komputer (np. laptop), a stacjonarny zostawić tylko dla fs'a.
Póki co nic nie próbuje bo nie mam drugiego komputera (i nie latam na vatsim).
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Da się. WideFS powstał jeszcze przed FSXem, jakoś w 2003 roku...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
jaromaz
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 20 maja, 2009 12:13
Skąd jesteś: EPGO

Post autor: jaromaz »

Da się i jest znacznie łatwiejsze - odchodzi problem z simconnect - wszystko opiera się wtedy tylko na WideFS.
Squawkbox 3 jest nawet przystosowany do takiej konfiguracji - ma ją wbudowaną jako jedną z opcji instalacyjnych.
sebiks

Post autor: sebiks »

Witam.
A co trzeba zrobić żeby OziExplorer wyświtlał samolocik :D zamiast jakiejś zielonej plamy?

A! Gdzie można znaleźć elektroniczną wersje mapy ICAO naszego kraju?
Narazie znalazłem tylko naszych zachodnich sąsiadów.
piotr66
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 07:39
Skąd jesteś: Sanok

Re: FSX + drugi komputer (i VATSIM)

Post autor: piotr66 »

Witam!
jaromaz pisze:plik TRAIN530.exe
Nie mogę nigdzie tego znaleźć. Google wyrzuca linki do strony Garmin, ale tego juz tam nie ma. Przynajmniej pod podanymi linkami. Gdybyś ktoś coś wiedział, bardzo prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
a6intruder
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 73
Rejestracja: pt 04 lis, 2005 23:31
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: a6intruder »

piotr66
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 07:39
Skąd jesteś: Sanok

Post autor: piotr66 »

Piękne dzięki. :)
Awatar użytkownika
mysterio4555
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 152
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 20:44
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: mysterio4555 »

Witam!
Mam pewien dylemat, a jako że nie chce zaśmiecać serwera nowymi tematami, piszę tutaj. Otóż noszę się z zamiarem rozpoczęcia przygody z VATSIM'em ,i nie wiem jakiego użyć do tego sprzętu. Mianowicie mam dwa komputery, jeden stacjonarny P4 3,0 GHz 1024MB RAM ATI Radeon X1650 +Win XP ,a drugi laptop Intel Core 2 Duo 2,13GHz, 4GB RAM, GeForce GT220M 1GB +Win 7. Zastanawiam sie czy lepszy by był FS9 czy FSX? Ostatnio instalując FS9 na Laptopie ,nie działał mi FSUIPC (brak synchronizacji czasu przez FS Real Time), a i z Metar'em nie bylo najlepiej (brak MSINET.ocx i niemożność jego instalacji). Czy istnieje wogóle jakis sposób synchronizacji XP z Win7 ? Zamierzam do latania używać FS'a + scenerie polskich lotnisk (dla FS9) +F1 ATR72-500.
Awatar użytkownika
qbsterr
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010 11:10
Skąd jesteś: Bognor Regis

Post autor: qbsterr »

Proszę o ponowne umieszczenie pliku train530.exe.

Poprzednie linki nie są juz aktulane.

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Witam po dłuższej przerwie (czytam prawie codziennie, pisałem baaaardzo dawno).
Chciałbym połączyć Plan-G na laptopie z FSX-em ,który siedzi na PC. Moja wiedza o home net, a i znajomość angielskiego nie pozwala na to.
Może młodsze pokolenie pomoże?
pzdr
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
ODPOWIEDZ