Strona 1 z 1
Pytanie o X-plane
: pt 24 cze, 2011 10:01
autor: Red Scorpion
Witam
Wczoraj po raz pierwszy w życiu miałem do czynienia z X-Plane, ściągnąłem demo ze strony producenta. Zastanawiam mnie jednak jedno: pomimo że sceneria wygląda dość obiecująco i na pełnych ustawieniach jest dużo płynniejsza niż FSX, to trochę odrzucił mnie samolot - włączyłem sobie Boeinga 777, miał paskudne tekstury i silnik w formie wyraźnego wielokąta. Jak to jest? Czy trzeba po prostu ściągać lepsze, ładniejsze samoloty?
Trochę mnie też zaskoczyło, kiedy przełączyłem sobie scenerię na EPWA. Znalazłem się na pasie startowym, który zewsząd otaczała falująca woda. Coś nie tak?
Dzięki za informacje i opinie
: pt 24 cze, 2011 11:24
autor: Gładki
...Znalazłem się na pasie startowym, który zewsząd otaczała falująca woda. Coś nie tak?
To normalne, ponieważ jest to wersja DEMO. W pełnej wersji, oczywiście tak nie ma. Co do samolotów, to faktycznie te standardowe nie powalają jakością wykonania, ale na pewno w sieci można znaleźć ładniejsze maszyny.
: sob 09 lip, 2011 21:57
autor: goombi
Czesc
Ja z pytaniem o pomoc w sprawie X-plane + Microsoft sidewinder force feedback 2 czy moze mi ktos pomoc w ustawieniu tego joya w tym symulatorze albo moze linka podeslac z ustawieniami
Bardzo dziekuje.
X-PLANE 9
: pt 15 lip, 2011 20:32
autor: Dziki
LINK
W X może będzie lepiej
link 2
X-PLANE
: ndz 16 paź, 2011 16:50
autor: pawciopz
Czy warto go kupić? Czy jest lepszy od FSX?
Banalne pytanie
, ale proszę o odpowiedź
. 
: ndz 16 paź, 2011 18:09
autor: gate
Nie tylko banalne, ale też powtarzane ileś razy - klika się najpierw "Szukaj".
X-Plane - realniejszy, ale gorszy graficznie
FSX - najlepszy jeśli chodzi o grafikę, a z realnym zachowaniem samolotu jest różnie, bo to zależy od tego jak go autor stworzył.
Ogólnie FSX jest popularniejszy i jest do niego więcej dodatków.
: pn 17 paź, 2011 07:43
autor: pawciopz
Ale warto mieć to i to?

Nie było mnie tu prawie 5 lat :)
: czw 22 mar, 2012 20:44
autor: Cerata
Z FS9 rozstanie bylo bolesne, acz konieczne. Mówiłem sobie brne w FS-a do bólu, bo kocham. W grudniu 2007 skończyłem nawet "konstrukcje kokpitu ... jakiegos tam Baronka..." (nie mam zaciecia konstrukcyjnego, ale super dla mnie bylo).
http://bulvy.republika.pl/PB130007.JPG wiem tandeta, ale moja i kochalem to, co zrobilem, szybko i dzialalo w 100% az do chwili... chwili padniecia dysku. Wtedy powiedzialem - nie mam sily. Setki dodatkow, scenerie, maszyny i programow wspomagajacych dziesiatki. GoFligtów mam prawie full zestaw, wszyskto sprawne, kokpit podzielony na 3 sekcje wraz ze sprawnym monitoerm wyswietlajacym zegarki. K... tyle pracy i zaangazowania i czesc. To byla moja trzecia zwiecha, za kazdym razem nowego twardziela i... juz nie mialem sily na kolejna instalke tego wszystkiego.
Ale do rzeczy
. :-)
Zabierać się mam ochote za XP10 ... :-). Co Wy o tym
? Bo ja tu z tytułu wieku i niebytności tu przez 5 lat prosze nie o bana a skierowanie we wlasciwe tory. Znowu jestem
. :-)
: czw 22 mar, 2012 21:48
autor: RzEmYk
: pt 23 mar, 2012 17:13
autor: jaromaz
X-Plane - realniejszy, ale gorszy graficznie
Od wersji 10 X-Plane jest nie tylko realniejszy

ale i DUŻO LEPSZY GRAFICZNIE niż FSX - co można obejrzeć na przykładzie bety VFR Poland dla X-Plane
w tym wątku
Co do samolotów - domyślne są bardzo słabo wykonane - ale payware od np.
Carenado (lub w większym lotnictwie od
JRollona czy
Dden Design) już znacznie lepiej niż te dla FSX (płynne przyrządy, idealne wirtualne kokpity, dbałość o szczegóły, ostre wyświetlacze itp

).
Niestety X-Plane 10 wymaga określonego sprzętu (nie najlepszego - "określonego") - i aby uniknąć rozczarowań należy zapoznać się z wątkiem
X-Plane 10 znajdującym się na podstronie wspomnianej post wyżej przez RzEmYka

: sob 31 mar, 2012 20:38
autor: Cerata
To może właśnie fajnie by było zeby i tu ten temat zył. Lubie AZTEC-a. Sentyment i tu nigdy nie wstyd o cos pytac, a odpowiedzi padaja. :-)
: czw 11 paź, 2012 17:07
autor: jaromaz
Kilka ostatnich lotnisk i samolotów, ciekawie prezentujących się w X-Plane 10, w
jednej długiej grafice 
: pt 12 paź, 2012 18:32
autor: zolty666
Jakiś czas temu też wypróbowałem demo x-plane 10, ale bardzo mnie zniechęciło ze względu na dziwny problem. Nie wiem czy to kwestia wersji demonstracyjnej czy mojego sprzętu. Otóż nie mogłem skutecznie skonfigurować joya, a dokładniej - wycentrować położenia neutralnego (taką opcję tam znalazłem). Podczas lotu to się przejawiało w ten sposób, że przy neutralnym położeniu joysticka albo lotki się wychylały albo ster kierunku albo to i to. Poza tym odpycha mnie brak jakiejkolwiek instrukcji do produktu w języku polskim, nie mówiąc o samym programie. I zauważone przez kolegę kiepsko wykonane maszyny. Nie mniej jednak sceneria i płynność nawet przy wymagających ustawieniach oczarowują, pod tym względem ukochany FSX musi ustąpić XP10. Powiedzcie mi czy jakiś manual po polsku będzie kiedyś dostępny, czy wyjdzie spolszczenie całego symulatora? Po pierwszych doświadczeniach mam pewną ochotę na kupno aczkolwiek cena bardzo zniechęca, szczególnie przy takiej nieznajomości produktu. Co radzicie? Zdam się na wasz osąd.
: pn 19 lis, 2012 19:54
autor: Oleeek
Ja kupiłem XP-10 jeszcze w te wakacje i tak jak wspomniałeś płynność mnie powaliła na kolana, niestety pojawił się taki sam problem jak u Ciebie, a mianowicie brak możliwości wycentrowania steru, niezależnie czy używałem Saiteka X52 czy Yoke, jest to na pewno ogromny problem. Jeśli ktoś wie jak go rozwiązać to proszę o kontakt.
A wracając do XP-10 to płatne samoloty wyglądają i zachowują się lepiej od ich bliźniaków w FSX, niestety obecnie jest naprawdę mało dodatków do XP-10, przez co obecnie latanie po Polsce jest problemem, jedyne co pozostaje to konwertowanie scenerii z FSX, ale często kończy się to utratą jakości. Ogólnie sceneria Europy w XP-10 wymaga jeszcze wielu zmian, mimo posiadania większości dróg, rzek, zbiorników wodnych a nawet linii wysokiego napięcia, które są odwzorowane można powiedzieć wręcz z mapy, to i tak otaczają je obecnie amerykańskie domki jednorodzinne, które i tak pojawiają się jak na lekarstwo.
Dlatego sądzę, że obecnie nie opłaca się kupować XP-10, trzeba poczekać aż wiele firm zacznie tworzyć pod niego dodatki (w tym słyszałem, że Drzewiecki w najbliższym czasie rozpocznie prace nad pierwszymi dodatkami do XP), bo bez nich nie opłaca się latać, sam usunąłem XP-10, wróciłem do FSX i czekam aż dodatki zaczną być robione dla niego na tą samą skale na jaką teraz są robione do FSX.
: wt 20 lis, 2012 12:26
autor: zolty666
Wydaje mi się, że kiedyś na YT wpadłem na filmik prezentujący dodatkową scenerię do xp 10.
Jak pamiętam to było tam kilka polskich miast, a prezentowały się pięknie. Nie jestem w stanie powiedzieć kto to wydał i jaki był tytuł filmiku, ale poszukam go znowu.
To będzię to:
http://www.youtube.com/watch?v=C2ZC94HCtcg
: wt 20 lis, 2012 14:59
autor: Tyszek
Masz wszystko w opisie filmu. To przekonwertowane scenerie z FSX.
: ndz 19 sty, 2014 17:18
autor: zolty666
Hej,
Wracam na forum po pewnej przerwie. Odkopuję ten temat, bo po raz kolejny XP10 zaprząta mi głowę. A to z tego powodu, iż przestałem się bawić w latanie quasi-liniowe na defaultach z FS-a, o którym moja wiedza była przecież nie więcej niż szczątkowa. Natomiast w wyniku doświadczonych przeżyć z obszaru bliższego, powiedzmy... temu "prawdziwemu błękitowi" na symulację zacząłem spoglądać bardziej pod kątem praktycznego wyrabiania sobie nawyków. Jednak, pomimo wielkiego przywiązania (jakie na pewno wszyscy darzymy) do produktu Microsoftu, stwierdziłem, że jeszcze trochę a zacznie mnie odpychać. Okres zimowy przyniósł nudę i ostatnio przypomniał mi się X-Plane, do którego z początku miałem mieszane uczucia. Zapoznałem się ze wszelkimi dostępnymi opisami, recenzjami, przewertowałem fora polskie i zagraniczne. Cały czas dochodziły jakieś atuty, a po chwili dowiadywałem się o aspektach negatywnych. Jednak to do czego zmierzam, pisząc te groteskowe wywody to omawiany już szeroko brak autogenu w postaci obiektów lotniskowych. Może, któryś z kolegów bardziej się orientuje w tej kwestii. Oto co znalazłem:
http://developer.x-plane.com/2013/10/ai ... the-union/
Czy to ma wyjść jako update czy jak? Może ktoś coś wie więcej na ten temat. Ja wszystkiego pewnie nie zrozumiałem o co chodzi. Nie daje mi to spokoju. Zastanawiałem się nad zakupem XP10 i wydania hajsu na porządny kontroler Saiteka PFYS, może?