Regulamin forum Aztec.pl

Dział zawiera Regulamin forum obowiązujący użytkowników forum Aztec.pl oraz inne ważne informacje dla użytkowników forum. Tu prosimy zgłaszać problemy z działaniem forum, uwagi, sugestie.

Moderatorzy: PZL Belfegor, konraf, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Regulamin forum Aztec.pl

Post autor: konraf »

Forum Aztec.pl jest własnością prywatną. Forum działa pod adresem: https://www.aztec.pl/forum (logowanie z inaczej zapisanego adresu, np. http://aztec.pl/forum powodować może błędy w logowaniu).

Rejestrując się na nim zobowiązujesz się do przestrzegania niniejszych postanowień (jeśli się z nimi nie zgadzasz, nie rejestruj się):

1. W Profilu użytkownika należy koniecznie podać posiadaną wersję FS'a (jeśli ktoś nie posiada FS, proszę wpisać: brak). Jeśli pole to nie zostanie wypełnione, konto nie zostanie aktywowane. W Profilu wypełnić należy ponadto pole Skąd (podając miejsce zamieszkania/pobytu).

2. Konta na forum aktywuje administrator forum. W razie pytań na temat aktywacji proszę o kontakt: konraf(skasuj nawias i wpisz: @)aztec.pl

UWAGA WAŻNE!
Konta będą usuwane w przypadku gdy
:

a) od daty aktywacji konta mija 14 dni, a użytkownik w tym czasie ani razu nie zalogował się na forum,

b) od daty ostatniego logowania mijają 3 miesiące, a użytkownik nie napisał ani jednego posta (aby uniknąć skasowania konta wystarczy więc zalogować się na forum przynajmniej raz na trzy miesiące - zaleca się dwukrotne logowanie/wylogowanie pod rząd),

c) użytkownik ma na swoim koncie posty ale od daty ostatniego logowania minęło 5 miesięcy,

d) użytkownik założył sobie dwa konta (jedno z nich zostanie skasowane).

3. Forum posiada moduł cenzury. Mimo tego jednak, wszystkich użytkowników forum Aztec.pl obowiązuje zachowanie kultury osobistej i nieużywanie słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe.

4. Wszelkie posty, w których autorzy sugerują, iż korzystają z pirackiego oprogramowania, bądź namawiają do korzystania z takiego oprogramowania, bądź oferują takie oprogramowanie innym użytkownikom forum będą kasowane, a na koncie autorów takich postów pojawi się ostrzeżenie o wartości 3 (czyli blokada możliwości pisania na forum przez okres 30 dni).

5. Każdy użytkownik, szczególnie początkujący, powinien przed napisaniem posta skorzystać z opcji SZUKAJ. Być może to, o co chce zapytać było już poruszane na forum.

6. Każdy użytkownik forum proszony jest o korzystanie z opcji EDYTUJ. Jeśli po napisaniu i wysłaniu posta przypomni się Wam, że zapomnieliście czegoś dopisać, prosimy nie pisać kolejnego posta ale skorzystać z edycji. Swoje posty edytować można w ciągu 24 godzin od momenty ich napisania.

7. Przed wysłaniem posta prosimy o sprawdzenie, czy jego treść jest sensowna i logiczna, słowem czy "trzyma się kupy" oraz czy w pytaniu zawarliście wszystkie dane, niezbędne do udzielenia odpowiedzi na pytanie (np. post o treści: "Ściągnąłem samolot ABCD, zainstalowałem i nie działa" jest zupełnie bezsensowny, gdyż:

a. czytający nie wie, do jakiego FS jest dany samolot,
b. czytający nie wie, czy pytający przeczytał dokumentację dołączoną do samolotu,
c. czytający nie wie, czy pytający przeczytał ogólnodostępne poradniki na temat instalacji samolotów w FS,
d. czytający nie wie co w tym samolocie nie działa.

Post taki więc wymaga zadania kilku pytań pomocniczych, zanim udzieli sie właściwej odpowiedzi na pytanie).

8. Jeśli wiecie, ze macie poważne problemy z ortografią, prosimy przed wysłaniem posta o sprawdzenie pisowni np. w programie Word lub w przeglądarce Firefox.

Każdy nowy post, w którym pojawią się rażące błędy ortograficzne/interpunkcyjne, będzie od razu przenoszony do Przechowalni do czasu, aż autor poprawi błędy. Ta sama zasada dotyczy postów, w których autor nadużył emotikonek czy znaków interpunkcyjnych. Jeśli rażące błędy pojawią się w poście, będącym odpowiedzią w jakimś wątku, post z błędami zostanie bez ostrzeżenia skasowany.

9. Prosimy o takie formułowanie tytułów postów aby jasno z nich wynikało, jaką kwestię będziecie poruszali w wątku. Zabronione są więc nic nie mówiące tytuły typu: "Pytanie", "Problem", "Jak zrobić", "Boeing", "ATC", itp. . Posty tego typu będą przenoszone do działu PRZECHOWALNIA, a jeśli nie zostaną poprawione, będą kasowane.

10. Jeśli do podpisu dodany zostaje element graficzny prosimy o zamieszczanie tylko jednego obrazka (np. vatsimindicator) o rozmiarze nie większym niż 380x80 pikseli.

11. Nad poszczególnymi działami forum czuwają moderatorzy, a nad całym forum administrator. Mają oni prawo zamykać (w ostateczności kasować) wątki gdy uznają, iż: temat narusza postanowienia regulaminu, temat został wyczerpany i dalsza dyskusja jest bezcelowa, temat odbiegł od głównego wątku.
Mają prawo edytować posty użytkowników w przypadku, gdy post zawiera treści w jakikolwiek sposób niezgodne z regulaminem. Mają prawo zwracać uwagę użytkownikom, którzy nie stosują sie do regulaminu, poprzez edycje postów danego użytkownika lub poprzez Prywatne Wiadomości.

Przyjętym kolorem czcionki komentarzy moderatorów jest Niebieski. Przyjętym kolorem czcionki komentarzy administratorów jest Czerwony.
Użytkownicy forum proszeni są o niekorzystanie z tych kolorów w swoich postach.

Prosimy również o niepogrubianie całego tekstu (pogrubienie stosuje się dla wybranych, ważnych fragmentów tekstu).

UWAGA - Użytkownik nie ma prawa kasować komentarza moderatora/administratora. W przypadku skasowania przez użytkownika komentarza moderatora/administratora, na koncie użytkownika pojawi sie ostrzeżenie.

12. W przypadku łamania przez forumowiczów regulaminu forum moderatorzy poszczególnych działów oraz administratorzy mają prawo dawać forumowiczom ostrzeżenia.

Na kontach użytkowników pojawiać się będą ponadto ostrzeżenia (lub w skrajnych przypadkach konta będą usuwane) za spamowanie, wyśmiewanie się z początkujących, "wycieczki" i docinki personalne w stosunku do innych użytkowników forum, za szykanowanie użytkowników forum. Dotyczy to zarówno treści postów, jak i podpisów pod postami.

13. Forum Dyskusyjne Aztec.pl jest z założenia forum przeznaczonym dla osób, dla których Flight Simulator to coś więcej niż zwykła gra. Dlatego też kasowane będą posty, w których padają pytania na temat rozbijania samolotów, uderzania samolotami w budynki, efektów eksplozji samolotów, odrywania skrzydeł, itp. . Flight Simulator nie do takich celów został stworzony.

14. Reklamowanie na forum Aztec.pl usług, sklepów, itp. bez zgody administratorów jest zabronione.

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Zablokowany