Cześć
Z przyczyn ode mnie niezależnych, musiałem pożegnać się z forum opartym o phpBB by Przemo (które nie jest już od dawna rozwijane i aktualizowane). Dokonałem więc migracji na zwykłe phpBB 3. Migracja taka niesie za sobą spore ryzyko (utrata postów, utrata użytkowników, uszkodzenie bazy danych itp.. Na szczęście udało mi się uniknąć tych problemów.

Pozostał tylko jeden problem, a mianowicie Wasze hasła. W phpBB by Przemo hasła te były inaczej kodowane, niż są w phpBB 3. Dlatego też Wasze hasła nie działają. Proszę więc podczas logowania o skorzystanie z opcji "Zapomniałem hasła". Otrzymacie wówczas w mailu instrukcje resetu hasła. W razie problemów, proszę o kontakt ze mną pod adresem konraf@aztec.pl

Polecane i zalecane dodatki do FSX

Najczęściej zadawane pytania na temat FS2002/2004/FSX. Nie wiesz jak dodać scenerie/samolot. Nie wiesz gdzie znajdują się pliki konfiguracyjne, itp., ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Skąd jesteś: EPPO

Polecane i zalecane dodatki do FSX

Post autor: konraf »

Witam

FSX jest już na rynku jakiś czas i pojawiło się kilka ciekawych - według mnie zalecanych - dodatków do tego symulatora. Niestety na dzień dzisiejszy są to niemal same płatne dodatki. Dodatki darmowe będą zamieszczone później w osobnym temacie.

1. Taburet FSX Vector Europe - dodatek koryguje położenie i kształt jezior, rzek, dróg, częściowo linie brzegowe. Pojawia się też ruch na drogach. Dodatek niestety ma wpływ na ilość fps (szczególnie z uwagi na dość mocne zagęszczenie sieci dróg). Posiadacze Ultimate Terrain X mogą sobie ten dodatek darować.Płatne.

2. Cloud9 Xclass Europe - dodatek zmienia częściowo tekstury oraz koryguje landclass. W większości przypadków z okolic pasów znikają paskudne "pustynne" tekstury. Na stronie producenta zobaczyć można screeny pokazujące efekt działania dodatku. Płatne ale stosunkowo tanie.

3. SceneryTech Landclass Europe - landclass dla Europy. Stosunkowo tani dodatek. Współdziała i ładnie uzupełnia się z Cloud9 Xclass Europe, aczkolwiek osoby posiadające XClass mogą sobie spokojnie SceneryTech darować.

4. VFR Poland 3D Landmarks - dzięki temu dodatkowi mamy w FSX charakterystyczne obiekty 3D Polski (maszty, kominy, itp.). Darmowe.

5. Warsaw Photo Scenery - foto sceneria Warszawy. Recenzja wersji dla FS2004. Płatne.

6. ActiveSky X i X Graphics - dodatek znany już (w wersji 6.5) z FS2004. Teraz w nowej szacie, z nowymi możliwościami. Active X Graphics oprócz tekstur chmur i słońca dodaje tekstury: wody, pasów, dróg kołowania, oświetlenia pasów. Dodatek świetny ale niestety bardzo drogi i według mnie nieco "ociężały". Płatne.

7. Real Environment X - konkurencja dla ASX i XG (sporo tańsza). Posiada swój własny engine pogodowy. Płatne.

8. Flight Environment X - bogaty zestaw tekstur chmur, nieba, wody, itp. Według mnie oferuje ładniejsze tekstury niż XGraphics. Płatne.

9. FSGlobal2008 - dokładny mesh całego świata. Dodatek zachwalany ale niestety kosztowny. Recenzja na Flightsim.com. Pojawiła się już jego nowa wersja: 2010. Dla osób latających po Polsce (czy nawet Europie) dobrą (i wystarczającą) alternatywą są darmowe mesh'e. Płatne.

10. European Ground Textures autorstwa Adam Mills. Zamiennik brzydkich, pustynnych tekstur z FSX. Dodatek darmowy, składający się z 8 plików (każdy około 80MB), do znalezienia na Avsim.com (szukać pod autorem, czyli Mills). Sprawdza się znakomicie.

11. Ultimate Terrain X - Europe - dodatek dzięki któremu w FSX pojawiają się drogi, mosty, linie kolejowe, poprawnie odwzorowane linie brzegowe, itp. Dodatek płatny. Współpracuje poprawnie z Cloud9 XClass.

Polecam zapoznać się z TYM TEMATEM. Przedstawiono tu kilka screenów porównujących działanie różnych dodatków modyfikujacych teren.

12. Flight 1 ATR 72-500 - samolot znany już z FS2004. Produkt godny polecenia.

13. Maddog 2008 (wersje Standard i Pro) - samolot również znany z FS2004. Przeznaczony raczej dla pasjonatów, z uwagi na dość skomplikowaną obsługę. Niemniej, warto.

14. Level-D 767-300 - i kolejny doskonały samolot znany już z FS2004. Klasa sama w sobie.

15. Dodatki dla FSX związane z Polską zawarte są TUTAJ

16. Dobre darmowe scenerie dla FSX znaleźć można w TYM TEMACIE

17. Dodatki dla Europy wymienione i opisane w TYM TEMACIE
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta

ODPOWIEDZ