Strona 1 z 1

Budapest 2007

: pt 17 lis, 2006 17:15
autor: konraf
Jest już nowa wersja scenerii LHP 2007.

http://www.aerosoft.com/cgi-local/re/ib ... !0,,D10192 kopiujcie calego linka do przeglądarki

Na razie tylko dla FS2004. Dla klientów, którzy kupią tą wersję, wersja pod FSX (ma sie pojawić pod koniec roku 2006) będzie bezpłatna.
Na screenach sceneria prezentuje się smakowicie.

: sob 18 lis, 2006 15:01
autor: Przemek Tabisz
I jest taka choć moja opinia opiera się na kilku kręgach nad lotniskowych i nad miastowych.
Generalnie scenerie produkowane lub firmowane przez Aerosoft stoją na bardzo wysokim poziomie i jeżeli szukam scenerii jakiegoś lotniska, i mam do wyboru Aerosoft lub inny producent to na 99% wybiorę Aerosoft.

: sob 18 lis, 2006 16:30
autor: kazio30
Zgadzam się całkowicie co do opini na temat scenerii Aerosoftu sa REWELACYJNE i nie maja sobie równych tylko niektóre scenerie FLYTAMPY i OVERLAND mogą się równac ale tam juz troche gorzej z FPS. Aerosoft ma perfekcyjną grafike i całą reszte , do tego FPS nie spada mi nigdzie ponizej 18-20 za wyjatkiem EDDF ale i tam nie jest żle. Jednak uwazam,że nie jest juz tak słodko jesli chodzi o scenerie które tylko firmuje lub wydaje Aerosoft bo Dreamfactory(FPS tragedia i gigantyczna ilosc błędów, żałuje ze na cos takiego wydałem piniądze) czy JUSTFLIGHT to WG. MNIE strata pieniedzy. Nie znam jeszcze ostatniego dzieła DREAMFACTORY - Geneva moze tam wreszcie cos zrobili porządnie(?) A co do Budapesztu to mam LAGO jestem zadowolony ale nie wytrzymam i zaopatrze sie tez w wersje Aerosoftu :D

to taka moja opinia która pozwoliłem sobie wyrazić :D

: sob 18 lis, 2006 16:37
autor: konraf
Wersja Lago to to samo. Poprzednia sceneria LHBP (Kozma) sprzedawana była najpierw przez LAGO, a potem też Aerosoft (a pakiecie Venezia & Budapest Scenery).

: sob 18 lis, 2006 16:46
autor: kazio30
Dzięki za info, bo można sie juz pogubić :D bo rzeczywiscie chyba kazda sceneria jest wydawana przez wszystkie firmy po kolei.......

oczywiscie troche przesadzam :D

: sob 25 lis, 2006 20:16
autor: konraf
Pierwsze wrazenia są nader pozytywne. Mimo sporej liczby różnego rodzaju pojazdów na lotnisku, sceneria działa bardzo płynnie. Genialnie zrobione sa teksturki płyty lotniska (fajnie wyglądające zabrudzenia, spękania, bardzo ładna tekstura). Teren wkoło lotniska oczywiście pokryty foto teksturami, z mesh i autogenem. Nigdzie nie znalazłem informacji na temat wielkości powierzchni pokrytej scenerią. Cena jest według mnie całkiem rozsądna (niecałe 20 Euro). Dostajemy za to świetnie zrobione lotnisko (zeby EPWA taka kiedys była do kupienia) + spory teren wkolo lotniska (czyli Budapest).

: sob 25 lis, 2006 23:56
autor: medmatthew
Sceneria rzeczywiście bardzo ładna. Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie FPSów.
kazio30 pisze:Aerosoft ma perfekcyjną grafike i całą reszte , do tego FPS nie spada mi nigdzie ponizej 18-20 za wyjatkiem EDDF ale i tam nie jest żle.
Kolega miał na myśli, że tak ładnie z tymi FPSami wszystko chodzi offline czy na VATSIMIE? Bo leciałem dziś online do EDDF (posiadam scenerię Aerosoftu) i podczas lądowania i już na samej płycie było bardzo słabo z FPS. W czasie lądowania nie patrzyłem, ale podczas taxi miałem niecałe FPS=1 ->> na płycie EDDF było kilkanaście samolotów. Wcześniej nie lądowałem na EDDF podczas takiego ruchu (choć wiem, że bywa i tak znacznie większy) i się zastanawiam, czy latanie online na VATSIMIE na lotniska, gdzie się posiada bardzo dobre scenerie np. EDDF czy LHP 2007 ma sens przy dużym ruchu lub zlotach skoro FPSy tak "siadają"? No bo konfiguracja mojego komputera chyba nie jest aż taka zła... Pozdrawiam!

: ndz 26 lis, 2006 00:54
autor: kazio30
Miałem na myśli offline oczywiscie, mam zainstalowany MY TRAFFIC 20042.1 i przy ustawieniach ruchu na 15%(to na EDDF i tak z 15-20 samolotów) , a sprzet mam gorszy Athlon2400xp 2GH, ram 1GH, radeon 9500 PRO, ale na EDDF nie spada mi ponizej 12-13 FPS(przy podejsciu) a tak srednio jest 13-16.

: ndz 26 lis, 2006 10:09
autor: konraf
W przypadku VATSIM sama sceneria nie zaczyna przeciez gorzej działac ;)
Tu juz po prostu wchodzą w grę inne sprawy (samoloty on-line). Dlatego w przypadku duzych, płatnych scenerii zaleca sie deaktywowanie niektórych elementów scenerii. Zwykle są to jakies pojazdy naziemne. Bardzo czesto po nazwie pliku bgl mozna sie zorientować, o co chodzi. W przypadku LHBP moga to być np. pliki static_vehicles.bgl, static_plane-lib.bgl, itp.

: pt 01 gru, 2006 21:08
autor: kazio30
Stałem sie szczęśliwym :D posiadaczem nowego LHBP 2007 i tu rozczarowanie FPS tragedia podczas podejscia mam 7-9 klatek, wiec na razie polatam na strarej wersji a swoją drogą sie dziwie ze tak klatkuje przeciez mam inne scenerie równiez na wysokim poziomie np GATWICK Extreme ,LOWW- FLY TAMPA i tu FPS na bardzo przyzwoitym poziomie 16-22 nawet Heathrow Pro nie spada ponize j 12 FPS, a Budapest 2007 bedzie musiał u mnie poczekac jak zmodyfikuje kompa :( mam pytanie jak u was sprawuje sie nowy LHBP i przy jakiej konfiguracji kompa? moja(juz archaiczna) konf . Athlon 2400xp 2GH, RAM 1GH, GRAF- radeon 9500 pro

: pt 01 gru, 2006 23:34
autor: Thomas
kazio30 pisze:LOWW- FLY TAMPA i tu FPS na bardzo przyzwoitym poziomie 16-22
Ech... Co ja bym dal zeby miec chociaz te 16FPS.
U mnie nie siega wiecej jak 10FPS bez wzgledu na scenerie w powietrzu to samo, jakbym suwak nie ustawil max lewo/prawo - bez zmian, caly czas 10FPS. A mam komputer znacznie mocniejszy niz ty.
Od dwoch tygodni morduje Rzemyka na priv (pozdrawiam guru sprzetu kopmuterowego ;) ) i wszystkie rozwiazania biora w leb.
Chyba sie zdenerwuje...

: sob 02 gru, 2006 00:41
autor: kazio30
dziwne ...w powietrzu to jam mam cały czas 25 FPS miałbym duzo wiecej tylko mam blokadę na 25 :D a jesli to nie ustaiwienia u Ciebie to moze cos ze sprzetem albo masz jakies świństwo :shock: w systemie.

: pt 15 gru, 2006 23:50
autor: konraf

: sob 16 gru, 2006 00:52
autor: Kamandra

: sob 16 gru, 2006 16:48
autor: konraf
http://www.aztec.pl/Budapest2007.htm
Ten sam materiał, ciut uzupełniony, z większą ilością screenów.

: wt 19 gru, 2006 13:03
autor: konraf

: czw 08 lut, 2007 18:02
autor: konraf
Jest update 1.20.
http://www.forum.aerosoft.com/viewtopic.php?t=10355

Jednocześnie prezentacja screenów z wersji dla FSX:
http://www.forum.aerosoft.com/viewtopic.php?t=10432

: pt 09 lut, 2007 19:32
autor: Przemek Tabisz
A teraz dają ją pod FSX za darmo na stronie aerosoft'u ...




















... dla posiadaczy wersji pod FS2004. ;)

: pt 09 lut, 2007 20:33
autor: konraf
Podobnie dla nabywców Budapest 2007 w sklepie simMarket jest juz do zaciągnięcia Budapest dla FSX. Jedyne 560 MB.

: pt 09 lut, 2007 22:13
autor: Przemek Tabisz
I idzie, że pożal się ...


... ale idzie, oczekiwany czas zakończenia 7 godzin. :evil:

: sob 10 lut, 2007 08:52
autor: konraf
No mi z konta z simmarket zeszło w niecalą godzinkę (łącze 1.5 MB)

: ndz 11 mar, 2007 10:36
autor: konraf

: sob 23 cze, 2007 19:37
autor: konraf
Ukazała się nowa wersja LHBP2007 do FSX z SP1 (ver. 1.2).
Niestety, działa równie tragicznie, jak wersja 1.0 i z FSX bez SP1.

: czw 06 sie, 2009 20:19
autor: konraf
Wyszła kolejna łata do wersji scenerii pod FS9 i FSX. Numerek 1.50
W FSX miała poprawić - delikatnie mówiąc - słabe działanie. Nie poprawiła. Sceneria w FSX działa tragicznie.

: czw 06 sie, 2009 20:57
autor: Roki117
Co się dziwić, Budapest od samego początku beznadziejnie działa.

: wt 11 sie, 2009 10:52
autor: lucas
Ale przynajmniej poprawiono kilka niedoróbek w wersji FSX: nie wiem co to powodowało, ale czasami błyskała warstwa brudu na drogach startowych, nie widać było podjazdu dla samochodów pod terminal, a jeden hangar z grupy technicznej miał problemy z przezroczystością. Teraz to jest naprawione.
Swój Budapest musiałem poddać lekkiemu tuningowi - w katalogu lotniska w dziale Scenery wyciąłem pliki .bgl odpowiedzialne za biblioteki samochodów, animowanych autobusów i statycznych samolotów. Łatwo je rozpownać bo mają w nazwie wyrazy "static", czy też "_lib". Należy też usunąć bgle powiązane z nimi i odpowiadające za ulokowanie obiektów "_pos".

Usprawniło to troszeczkę płynność, ale przy złożonym dodatku (w tym przypadku 767-300 Level-D) i tak jest koszmarnie - 10-15fps. I to przy naprawdę niskim trafficu i przyzwoitej pogodzie. Może gdyby autor nie dodał tych wszystkich "ficzerów" w postaci specular i bump map do każdego obiekciku, to by było lepiej...