Zapowiedź MSFS 2024

Zapowiedź MSFS 2024

19 listopada 2024 to data wydania nowego MS Flight Simulator. Na razie o nowej odsłonie symulatora wiemy niewiele ale ostatnia konferencja FS Expo 2024 (i wypowiedzi przedstawicieli MS/Asobo) rzuciła nieco światła na to, czego możemy się spodziewać.

Pojawić się ma w standardzie samolot B737 Max. Ma to być dzieło własne Asobo, więc ciężko na razie przewidywać co będzie oferował. Będzie też A320 i tym razem wykonany przez iniBuilds. Tu patrząc na produkty wydane do MSFS 2020 liczyć można na porządną jakość.

W nowym MSFS 2024 tekstury ziemi mają być w pełni 3D. W końcu będą też pory roku, więc dodatki typu REX AccuSeason mogą okazać się zbędne. Podobnie pogoda. Zapowiada jest znacząca poprawa silnika pogodowego oraz tekstur chmur więc pod znakiem zapytania stoi posiadanie dodatków płatnych. Ma być też domyślnie zaimplementowana obsługa rękawów oraz animacje pasażerów (coś w stylu dodatku GSX).

Ważne zdania padły w temacie turbulencji. Ruch powietrza wokół samolotów (i za nimi) ma być generowany i utrzymywany około 5-6 minut. Brzmi enigmatycznie? Owszem ale jeśli pomyślimy o starcie z danego pasa samolotu B737/A320 i potem za nim małej Cessna, to już robi się ciekawie. Podobnie może być w przypadku podejścia do lądowania (lot w kolejce za innymi samolotami).

Wreszcie ciekawa informacja, że wielu developerów dodatków (płatnych i darmowych) dołączyło do zespołu Asobo i ich produkty będą w standardzie w nowym MSFS 2024. Wiadomo na pewno o Working Title (dodatki do awioniki, np. G1000/3000), Flight Control Replay (powtórki).

Niestety na razie nie wiadomo, czy oferowane będą jakieś zniżki dla posiadaczy MSFS 2020. Osobiście nie sądzę, że pojawi się taka oferta.

Comments are closed.