MSFS 2020 World Update IX, PMDG, FENIX.

MSFS 2020 World Update IX, PMDG, FENIX.

Sporo się ostatnio działo w temacie MSFS 2020. Przede wszystkim pojawił się kolejny World Update (IX), obejmujący Włochy oraz Maltę. O ile Włochy zrobione są naprawdę dobrze, o tyle według mnie po macoszemu potraktowano Maltę. Nie pokuszono się o wykonanie lotniska LMML, co dziwi, gdyż jest to jedyne międzynarodowe lotnisko na Malcie. Pełny opis WU IX dostępny jest tutaj.

Premierą, na którą wielu czekało, było wydanie samolotu PMDG 737-700 do MSFS 2020. Nie jestem posiadaczem tego dodatku, jednak recenzje dostępne m. in. na kanale YouTube są bardzo pozytywne. Na razie obowiązuje cena „promocyjna” w wysokości 69,99 dolarów.

Skoro wydany został PMDG 737, przyspieszyły prace nad samolotem A320 od Fenix Simulations. 15 maja 2022 roku ogłoszono, że zakończyła się faza beta. Dostępne są już pierwsze filmy na YT pokazujące działanie samolotu w wersji pre-release. Jakość wykonania i dbałość o detale zwala z nóg. Jako fan A320 nie mogę się już doczekać tego dodatku. Jego cenę już znamy. Ma wynosić około 50 funtów.

Skoro o A320 mowa, zaciekawi Was może dodatek SimSmart Performance Calculator dedykowany do A320 Neo (czyli np. do FlyByWire A320). Jest to kalkulator obliczający prędkości V1, VR, V2, FLEX. FBW A320 liczy to automatycznie ale warto posiadać taki kalkulator, aby samodzielnie policzyć sobie wymagane parametry. Dodatek jest również płatny. Kosztuje 4,75 funtów. Kupić go można tutaj. Dodam jeszcze, że Fenix A320 ma mieć wbudowane wszystkie kalkulatory (np. z parametrami startu i lądowania).

Comments are closed.